Amnestie – tři desítky zločinců v ulicích

Jak se nám prostřednictvím našeho důvěrného zdroje podařilo zjistit, okresní soudy mají vytipovány přibližně tři desítky občanů z Mělníka, Neratovic a Kralup, kteří byli nebo měli být odsouzení k odnětí svobody a díky prezidentské amnestii skončí na svobodě. Nejvíce předamnestičních delikventů je z Kralup. Dalších několik desítek lidí bude zbaveno podmínečných trestů.

O tom, na koho se amnestie vztahuje, rozhodnou okresní soudy v místě, kde provinilci „sedí“. Nejčastěji, pokud se týká občanů Mělnicka, se tak bude dít v Litoměřicích. „Nebál bych se rapidního nárůstu zločinnosti,“ řekl nám bývalý policista Adam Krpec. „Z velké míry se bude jednat o lidi, kteří způsobili trestný čin z nedbalosti. U další, zhruba třetiny, ti lidé stejně ve vazbě nebyli, protože na ně prostě nebylo místo a dostali odklad. Reálná hrozba recidivy se tak bude týkat šesti až osmi propuštěných z uvedených tří měst, což je riziko takřka zanedbatelné. Jediné, co bych lidem doporučil, aby byli více obezřetní při braní stopařů. Zde teoreticky větší nebezpečí hrozit může, rozhodně ale nenastane nic jako po Havlových milostech, kdy policisté naháněli po ulicích stovky recidivistů a neměli čas na běžnou práci,“ dodal bývalý policista.

Zjišťovali jsme i názor obyčejných lidí. Důchodce Josef z Mělníka: „Nikoho bych nepouštěl. Kdo krade a podvádí, má sedět až zčerná. Nejzranitelnější jsme my důchodci, na nás se v téhle zemi kašle.“  Prodavačka Jana z Kralup: „No to je výborný. Co vám na to jako mam říct. Vobyčejnýmu člověku nic nikdo neodpustí, zato zločinci, ty se mají. Ubytování a jídlo zadarmo, na zimu jich bude chtít hodně zpět do basy, to aby jedna z nás byla u kasy a druhá hlídala každýho zákazníka.“ „Jestli měl něco prezident udělat, tak zavést trest smrti. Hned by bylo ve věznicích místo,“ sdělil nám starší občan Neratovic a bez představení odešel.

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz