Antikampaň v Neratovicích. Kdo za ní stojí?

Největší předvolební faul se letos odehrál v Neratovicích. Tak jako před čtyřmi lety mířila anonymní pomlouvačná kampaň na kandidáty z pravého politického spektra. Místo letáků šlo tentokrát o web, plakáty a billboardy, místo ODS šlo o TOP09 a Společně pro Neratovice. Kdo by za antikampaní mohl být? Přinášíme možné varianty.

antikampan

1) Provozovatel hazardu. Tuto myšlenku vyjádřil na sociáních sítích jeden z terčů kampaně Aleš Kocourek, který byl předkladatelem vyhlášky o zákazu hazardu v Neratovicích. Tato varianta je poměrně pravděpodobná, má však dvě trhliny - zaprvé hlavním bojovníkem proti hazardu v Neratovicích jsou sociální demokraté, o kterých není v hanokampani ani slůvko a zadruhé, pokud by tomu tak bylo, podepsali by si provozovatelé hazardu nad sebou v Neratovicích ortel (způsobem, kterým by se pokusili ovlivnit volby by proti sobě poštvali zbytek zastupitelstva, který dosud k hazardu přistupoval s tolerancí).

2) Politická konkurence. Něco podobného se odehrálo před čtyřmi lety na adresu ODS. Po mnoha komentářích poškozujícího charakteru na jedněch ,,nezávislých stránkách” se objevil ve schránkách leták s podobným obsahem. Nyní byl scénář podobný - prakticky celý textový obsah antikampaně se dá nalézt v příspěvcích čtenářů jednoho z neratovických soukromých webů. Pokud bychom se drželi této varianty, pak je třeba hledat v politickém spektru, komu by taková antikampaň pomohla. Nezávislým a pravici? Těžko. Ti sázejí na koalici na půdorysu té dosavadní, tímto by ji oslabili či dokonce znemožnili. Pak je tedy potřeba hledat dál. Kdo by rád ovládl město? Komu by oslabení pravicové a nezávislé kandidátky prospělo? Tuto variantu nevidíme jako pravděpodobnou, a to zejména z toho důvody, že náklady na antikampaň přesahují náklady na kampaň kteréhokoliv politického subjektu ve městě. A při uvědomnění si tohoto faktu se zdá hledání autora mezi politickou konkurencí jako blbost. Stejně tak zmíněný neratovický web posloužil autorům antikampaně zřejmě k získání šířených informací, autorství antikampaně však zcela jistě nesouvisí s provozovatelkou zmíněného ,,nezávislého” webu.

3) Byznysová konkurence. Jak Aleš Kocourek, tak Marcel Peter podnikají ve vysoce konkurenčním prostředí stavebního a realitního byznysu. Zde je velice jednoduché šlápnout někomu na kuří oko a to způsobem, že se nebude rozpakovat investovat  částku menší než provizi z jednoho prodaného bytu na diskreditaci svých konkurentů. Důvodem antikampaně tak mohou být například nevypořádané závazky v obchodním styku či nekalý konkurenční boj. Nasvědčoval by tomu i fakt, že antikampaň míří primárně na Aleše Kocourka a Marcela Petera. A jméno Romana Kroužeckého se vyskytuje pouze ve spojení s politikou a vždy až druhořadě. Tuto variantu považujeme za možnou. A ve spojení s ní se objevuje i místo určení, kde problém mohl vzniknout. Okresy Kladno a Praha západ. Ostatně podobnost s antikampaní ,,Kladenští chameleoni” je více než zřejmá…

4) Za vším hledej ženu. Ale to už se pouštíme na led, kam vstupovat nechceme. A zároveň tuto variantu považujeme za nejméně pravděpodobnou. Nicméně v historii je známo tolik případů...

Voliči, nenechte se ovlivnit špínou!

Redakce iSoutok.cz jakoukoliv formu antikampaně, počínaje antikampaní hanící kandidáty TOP09 a Společně pro Neratovice, přes anonymní letáky v Kralupech nebo žertování o ,,mrtvých ptáčcích” odsuzuje a žádá voliče, aby se těmito způsoby nenechali ve své volbě ovlivnit.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. nevím (NEVÍM, 8.10.2014 10:28:16) Odpovědět

  a) proč se točí pozornost na hazard? Resp. proč si to takhle p. Materna s p. Kocourkem vysvětlují? V textu není o hazardu ani slovo. Takže bod 1 bych vyloučila.
  b) měli by podat , TOP-ka, trestní oznámení. Poškozuje je to nejen jako stranu, ale i lidsky a jako podnikatele také.
  c) nechápu (to samé Kralupy) "šílenství" chtít vyhrát, pomlouvat, tyhle antikampaně ap. Vždyt na radnici je to hlavně o spoustě práce. Nebo je to jinak?

 2. Proč hazard? (Marcel Peter, 8.10.2014 17:54:15) Odpovědět

  Vážení čtenáři,

  autor článku zmiňuje, cituji: "podobnost s antikampaní ,,Kladenští chameleoni” je více než zřejmá…", to co autor zapomíná dodat, nebo o tom neví, je skutečnost, že všechny domény (webové adresy: dan-jiranek.cz, kladenstichameleoni.cz i hrozbaproneratovice.cz) jsou registrovány na stejnou osobu (SUB-695427, jan.triska.jan@gmail.com, +420.731698357, Na cibulce 817, 266 01, Beroun, CZ - zdroj nic.cz) a byli registrovány od 24/7/2014, do 30/9/2014.

  Co ovšem ještě více nahrává našemu přesvědčení, že se jedná koordinovaný útok, jedné zájmové skupiny je velmi tvrdý postoj proti hazardu, který v poslední době zaujal jak primátor Kladna, pan Dan Jiránek, tak radní Neratovic, Aleš Kocourek.

  Samozřejmě každý čtenář má právo na své pochyby, my si ovšem myslíme, že věc se má právě takto.

  Závěrem si dovolím i reagovat na zavádějící informaci, kterou autor použil, když napsal, cituji: "hlavním bojovníkem proti hazardu v Neratovicích jsou sociální demokraté". Skutečně není pravdou, že ČSSD jsou jakýmkoli bojovníkem za STOP HAZARDU v Neratovicích, jelikož: 1) v současném zastupitelstvu má ČSSD 4 zastupitele, přesto během posledních čtyřech let, ani jeden z těchto zastupitelů, nepředložil zastupitelstvu ani jeden návrh na omezení hazardu, 2) ČSSD sbírala podpisy na vyhlášení referenda na omezení hazardu, čímž pravděpodobně v autorovi článku, možná jako v mnoha jiných, vyvolala dojem své velké účasti na boji proti hazardu, ovšem nakonec ČSSD svůj záměr na vyvolání referenda zhodnotila jako nerealizovatelný a to s vysvětlením, že nezískala potřebný počet hlasů, pro vyhlášení referenda. Člověk si zde může položit i otázku, zdali vůbec kdy, ČSSD nějaké referendu, či omezení chtěli, když na rozdíl od TOP 09, žádný podobný návrh nepředložila?

  Omlouvám se případným dalších diskutujícím, ale nechodím na tento web často, proto nejsem schopen reagovat na případné další dotazy, které jsou ovšem připraven kdykoliv zodpovědět na mém emailu, který zadávám - doufám, že bude i zobrazen...

  S pozdravem Marcel Peter

 3. pro pana Petera (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 8.10.2014 19:21:24) Odpovědět

  Dobrý den,
  rozumím Vašemu rozrušení a emocím, nicméně na některé Vaše úsudky musím reagovat.

  ,,to co autor zapomíná dodat nebo o tom neví” - právě na základě této skutečnosti si v článku dovolujeme tvrdit, že za antikampaní poměrně pravděpodobně stojí někteý z provozovatelů hazardu. S jistotou si to tvrdit prostě nedovolíme, přestože indicie k tomu jsou.

  ,,… si dovolím reagovat na zavádějící informaci, kterou autor použil…” Na toto by šlo reagovat celkem jednoduše (jak dlouho trvalo TOP09, než zjistila, že je to tak závažné téma, ...), nehodláme však vstupovat do diskuze, který je spíše předvolebním námětem na přestřelku mezi dvěmi různými kandidátkami, a co neopomenu dodat jako čistě soukromý názor - na fakticky zcela marginálním tématu z hlediska života a potřeb většiny občanů Neratovicích.

  Téměř závěrem pak ještě poznámku, která není mířena na pana Petera. Vždycky se dobře pobavím, když podobně jako u čtenářů Blesku nebo u diváků seriálů slyšíme či čteme ,,já tyto stránky moc nečtu, já na ně moc nechodím.” Sakra, kde se těch 11.751 unikátních čtenářů (Google Analytics) za posledních 30 dní bere :-)))

  Možná snad ještě PS pro pana Petera: Myslíte, že je správná reakce, když se Vás alespoň někdo zastane, se do nás pustit?

  Už aby ty volby byly minulostí...

 4. Věřitel (Věřitel, 8.10.2014 22:48:50) Odpovědět

  Já ten celý ten cirkus přeložím. Splaťte Kocourku a Peter ( Materno) dluhy a chovejte se v byznysu tak jak chcete aby se lidé chovali k Vám. Tak jak Vy se chováte tak pak se nedivte na reakce okolí ... Jistě sam víte odkud vítr věje.....

 5. pro věřitele (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 8.10.2014 23:17:38) Odpovědět

  Dobrý večer věřiteli,
  pokud skutečně něco takového existuje (o čemž pochybuji), nechtěl byste si to vyřešit přímo s dotyčnými?
  Díky!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz