Aprílové glosy 2016

Město zřídí reprezentativní sídlo starosty

/1.4./ Mělničané svého starostu od povodní milují, obdarovávají ho dorty, nechávají ho skákat přes švihadlo na sportovním dnu či urážejí závistivé klubko jeho kritiků na facebooku. Tito lidé plní zloby a záště například sprostě napadají fakt, že starosta nemá vlastní bydlení a musel se nastěhovat k manželce do městem pronajatého bytu, který navíc musela předem nákladně rekonstruovat. Nyní se však s bydlením starosty blýská na lepší časy.

,,Občané se pořád ptají, co bude s vilou Karola poté, co se odstěhuje knihovna. Pravda je taková, že zde bude zbudováno reprezentativní sídlo mělnického starosty. Vždyť uznejte, že jeho dosavadní bydlení po nájmech, podnájmech nebo dokonce za hranicemi města bylo zcela nedůstojné jeho pozici a vážnosti,” sdělil nám zdroj blízký mělnické zadnici.

,,Opět jednoduše geniální, to může vymyslet jen veterinář s učitelem a psychologem při společném brainstormingu” hodnotí tuto novinku příznivci současného vedení města a dodávají, že to snad konečně utne nekončící nechutné spekulace a útoky na starostu. Nelitují ani miliony, které město na nové bydlení starosty vynaloží, ani fakt, že vila bude starostovi poskytnuta bezplatně. ,,Copak prezident platí na hradě nájem?” pokřikovali po kolemjdoucím předsedovi kontrolního výboru, který si dovolil o hospodárnosti záměru a jeho přínosu pro obyvatele zapochybovat.

,,Dobřes to vymyslel, kocourku,” prohlásila prý žena starosty u košer večeře, když kromě pochvaly nenápadně do věty zakomponovala odkaz na starostovo mládí, kdy byl, podle svého vyjádření v online rozhovoru pro Mělnický deník, ženami takto laškovně často oslovován.

Stěhování starosty do nového sídla bude mít pro chod města přínos i v době povodní. Televizní štáby nebudou starostu nutit v zájmu získání dramatických záběrů chodit po hrázi a dávat tak svůj život v šanc vodnímu živlu. Záběry záplav i rozhovor se starostou půjde natočit v klidu z vyhlídky od starostova sídla. Pro starostovu asistentku se pak zjednoduší logistika dopravy občerstvení pro novináře, což, jak si mezi řečí hvězdy veřejnoprávní žurnalistiky stěžovali, přeci jen při posledních povodních trochu vázlo. Chlebíčky a mělnická vína budou moci být zástupcům tisku servírována přímo v místě natáčení a novináři nebudou muset kvůli občerstvení jezdit od rozbouřené řeky až na radnici a riskovat tak, že zrovna jejich štáb nenatočí proval hráze.

nové sídlo starosty

Stěhování starosty do nového bydlení poskytnutého městem již začalo.

Originál snímku naleznete zde na Magazínu soutok.

Neratovice - Fucking - Kunda

/1.4./ Neratoviští zastupitelé se rozhodli vystoupit ze stínu Mělníka a Kralup v počtu zahraničních partnerských měst. Dosud měli za své partnery pouze jedno jediné město - německý Radeberg, zatímco Mělník jich má 6 a Kralupy 5. Zastupitelé dostali na stůl materiál s návrhy na nové partnery. Po východoněmeckém freundschaftu si město našlo partnera i v další německy mluvící zemi. Městečko Fucking dokáže těžit z velkého cestovního ruchu, přestože vlastně ničím zajímavé není a neratovičtí chtějí pomocí partnerství právě cestovní ruch oživit. Ostatně to vysvětluje, proč je záměrem města postavit obří přístaviště u vody i parkoviště na okraji města směrem na Kojetice - příliv turistů se očekává po uzavření partnerství s Fuckingem opravdu velký. Po protestech obyvatel Lobkovic, kteří upozornili na nevhodně malou kapacitu přístaviště u zdejší louky tak vzniknou přístavy hned dva - nad jezem pro tuzemské labeplavce, pod jezem pro velké turistické párty lodě mířící do Neratovic až od Hamburku a dalších měst dříve známých svými vykřičenými lokalitami. Místní podnikatelé již zajišťují potřebný personál, který uspokojí poptávku mužů přijíždějících do města za účelem navázání vlastních partnerských vztahů. Podle jednoho ze zastupitelů by podniky s červenou lucernou mohly nahradit herny. ,,Znám stovky neratovičáků, kteří zde promr.ali výplaty, proto je třeba učinit stop hazardu a místa přeměnit na slušné podniky, například noční bary,”  uvedl zastupitel a bojovník proti hazardu na jednom z mnoha svých profilů na facebooku.

Druhým městem, se kterým Neratovice navážou partnerství je město na pobřeží Estonska - Kunda. K navázání styků s Kundou pomohla náhoda, když služební vůz s úředníky jedoucími na školení o Evropských dotačních programech pořádané v Čapím hnízdě špatně před Prahou odbočil a po někalikahodinovém hledání zkratek skončil v 1600 kilometrů vzdálené Kundě. Když se řidič z okýnka ptal, kde je zde centrum, dostalo se mu odpovědi: ,,Zděs nět centrum, éto Kunda.” Vzhledem k absenci městského centra si úředníci mysleli, že jsou zpět v Neratovicích. Brzy se však tento politováníhodný omyl vysvětlil a výprava z Neratovic navázala nad skleničkou pálivého moku nejedno inspirativní přátelství v tomto městě plném paneláků doplněných o skomírající fabriku. Po návratu do Neratovic, kde během dvou týdnů úředníky nikdo nepostrádal, a po vylíčení všech podobností obou měst se radniční koalice na hlubším poznání estonského města jednoznačně shodla.

Naopak neprošel návrh opozičního zastupitele, který navrhoval navázání partnerství s městem Rosario v Argentině, které se proslavilo jako rodiště revolucionáře Che Guevary. Koalice nicméně nabízí vstřícný krok a je ochotna opozičním zastupitelům na přátelskou návštěvu tohoto města zakoupit letenku. Jednosměrnou.

Partnerské město Neratovic

Převědčit se o tom, že Neratovice a Kunda mají mnoho společného můžete i z tohoto snímku.

Tovární komíny a neudržovaná zeleň jsou dominantou obou měst.

Partnerské město Neratovic

Městečko Fucking láká davy turistů. Neblahým dopadem zvýšeného turistického ruchu

jsou zde však časté krádeže dopravních značek označujících

začátek a konec obce.

Po luxusním sídle pro úředníky chystají Kralupy výstavbu luxusních bytů!

/1.4./ Obří luxusní bytový komplex má vyrůst v Kralupech nad Vltavou. Město na jeho výstavbu získá peníze díky dvěma nepodstatným rozhodnutím zastupitelů. Prvním je umožněno spalování zaručeně neškodných kalů z ostravských lagun, druhým ukončení protestů a námitek proti otevření civilního letiště u Vodochod.

,,Bylo to hrozně jednoduché. Řekl jsem při hlasování ruce nahoru téééď, pak to samé ještě jednou a získali jsme od odpadové firmy i majitele letiště příslib, že do Kralup přesunou sídla svých firem. A opravdu se tak stalo. Díky vyšším daňovým výnosům tak nyní můžeme začít pečovat o blaho lidí tak, jako jsme se postarali novou randicí o blaho vlastní,” popsal nám celou operaci starosta. ,,Máme tu velké kino, velký bazén, velké nádraží, velké kamiony na silnicích, tak jsem si řekl, že by se hodil ještě velkej dům,” doplnil starostu jeho zástupce.

Moderní budova podle plánů starých necelých sto let vznikne na vltavském nábřeží vedle nedávno postaveného turistického centra. Město očekává o nové byty veliký zájem: ,,Poptávka převažuje nad nabídkou bytů z první etapy výstavby již nyní trojnásobně. Hledali jsme spravedlivý systém a zvolili kombinovanou metodu. První volbu bytů budou mít lidé, kteří sedají v prvních řadách při vyprodaných kulturních představeních. Kdo tam sedává, to víte, ne? Druzí v pořadí budou ředitelé městských organizací, proto nyní tato místa obsazujeme kamarády a příbuznými. No a dál se bude losovat. A aby losování bylo nenapadnutelné a nezpochybnitelné, neprovede ho člověk, ale počítač. Ostatně firmu nám doporučilo patnáct odborníků na losování…” (více o nich zde: http://www.novinky.cz/krimi/286835-protikorupcni-policie-stiha-15-lidi-za-manipulovani-losovacek.html ).

Budova by měla umožňovat rozsáhé přístavby a po dokončení bude přesnou kopií 4,5 kilometrů dlouhého komplexu Prora, který byl vybudován za dob nacistického Německa a měl sloužit pro rekreaci až 20.000 lidí. ,,Slíbi jsem úředníkům, že je dostanu pod jednu střechu. A slib jsem splnil. Nyní to samé slibuji občanům. Všichni budeme sousedé a budeme žít pospolu,” popsal nemalé cíle do budoucích let druhý z místostarostů.

Bytový komplex Kralupy

Tohoto jednotného luxusu se již brzy dočkají všichni kralupští občané!

(zdorj fotografie: luftaufnahmen-ostsee.de)

Známe hvězdy vinobraní!

Na jednání březnového zastupitelstva zastupitelé schválili spolupráci s agenturou na zajištění části kulturního programu na hlavní scénu. Argumenty pro spolupráci s agenturou byly její skvělé kontakty s předními umělci a možnost přilákat na vinobraní opravdové hvězdy hudebního nebe. V minulosti se organizátorům vinobraní podařilo již jednou šokovat, když do Mělníka přitáhli světoznámou kapelu Alphaville. I letos se můžeme těšit na hvězdy ze zahraničí v primetime hudební scény. Například Zlad! na Youtube překonal hranici deseti milionů shlédnutí a jeho hit Electronik supersonik má stejně zhlédnutí (4,8 milionu) jako hit Karla Gotta Být stále mlád. Že se nejedná o žádné béčko se můžete přesvědčit například v recenzi na bandzone.cz: ,,Žánrově je jej zatěžko zařadit. Převážně jde o cyberhouse dance synthpop s baladickými prvky a rétorikou studené války. Zlad! se identifikuje s poselstvím love generation, když prohlašuje, že jeho raketa má palivové nádrže naplněné láskou, což dodává testu výrazně pozitivní vyznění. Mnohonásobná replikace Zlad!a zhruba ve druhé třetině  představuje nepřehlédnutelný industriální motiv inspirovaný von Neumannovými teoriemi kybernetiky. Závěr směřuje do oblasti doom- až nuke-metalu. Vizuálně skladba upoutá nápaditým barevným retro pozadím v zhruba šestnácti barvách, které jistě osloví bývalé příznivce počítačů ZX-80 single core.” 

Megastar Zlad!a doplní zatím ne tak slavný, ale o to více talentovaný německý zpěvák Denny Schonemann. Zpěvák nejenže umí zpívat své hity v jazyku publika, ale přislíbil s sebou do Mělníka dovézt i originál vozidla K.I.T.T., které proslavil herec David Hasselhoff. Jistě není náhoda, že vozidlo skončilo v rukou dalšího lamače ženských srdcí - vycházející hvězdy německé popkultury Dennyho Schonemanna. Vedlejším efektem jeho vystoupení by se měl stát výrazně zvýšený zájem německých občanů, zejména proslule krásných německých žen středního a vyššího věku, o účast na Mělnickém vinobraní. Přesvědčte se sami, že tentokrát v placené zóně s hlavní hudební scénou chybět opravdu nemůžete! 

Vydala tisková agentura TAA (Tisková agentura apríl)


end is near

Kontakt

iSoutok.cz