Aukce energií pro domácnosti proběhne i v Kralupech

Kralupy nad Vltavou se přidávají k Neratovicím a Mělníku a pomáhají pro své občany dosáhnout výhodnější ceny dodávky energií pro jejich domácnosti. „Doufáme, že tímto nápadem alespoň částečně pomůžeme zmírnit tlak z rostoucích cen a s tím narůstajícího nedostatku financí v rozpočtech domácností,“ řekl k záměru místostarosta Libor Lesák /ODS/. Jak se k aukci připojit? Přečtěte si celý článek.

Jak to funguje?

Čím více nás bude, tím nižší ceny získáme! Ano, princip je vlastně jednoduchý. Proč nemají domácnosti takové ceny jako města nebo podniky? Protože jsou ve vztahu k velkým společnostem příliš slabé. Jediná domácnost není pro velké dodavatele energií či telekomunikací obchodně až tak zajímavý klient. Je to však jiné, když domácnosti svou poptávku po novém dodavateli sdruží a dají tak dohromady velký objem odběru energie. O ten budou velcí hráči otevřeně soutěžit.

Kam pro informace?

Město Kralupy nad Vltavou zřídilo kontaktní místo ve velké zasedací místnosti MěÚ, U Cukrovaru 1087. Každou středu od 15. 5. do 19. 6. 2013 v době od 10:00 do 17:00 h. zde na vaše dotazy odpoví informátor partnerské společnosti eCENTRE, která pro nás aukci na výběr dodavatele bude zajišťovat. Stačí přinést s sebou smlouvu se stávajícím dodavatelem (včetně dodatků a obchodních podmínek) a roční vyúčtování spotřeby elektrické energie a zemního plynu, ostatní už necháte na nás.

Jen pár kroků k úsporám…

1.    Na MěÚ Kralupy podepíšete smlouvu s organizátorem aukce – eCENTRE a předáte potřebné podklady:

  • kopie stávající smlouvy na elektřinu/plyn včetně všech dodatků a obchodních podmínek,
  • kopie ročního vyúčtování elektřiny/plynu (souhrnná fakturace + detailní rozpis vyúčtování),

 

2.            Organizátor sesbírá podklady od všech domácností.

3.            Organizátor sdruží poptávku do e-Aukční síně.

4.            Organizátor osloví široké portfolio dodavatelů a vyzve je k účasti v e-Aukci.

5.            V internetové aukci soutěží dodavatelé nejnižší cenou – zajištěna férová soutěž.

6.            Organizátor služby porovná Vaše dosavadní ceny s cenou vzešlou z e-Aukce.

7.            Je-li cena z e-Aukce nižší než Vaše stávající cena, eCENTRE zajistí podpis smlouvy mezi Vámi a vítězným dodavatelem. Je tak zajištěn 100 % administrativní servis.

Veškeré služby jsou zdarma.

Bližší informace podá Petr Kroutil, zástupce spol. eCENTRE, tel.: 776 031 392, e-mail: petr.kroutil@ecentre.cz, www.ecentre.cz

Zdroj: Tisková zpráva MěÚ Kralupy nad Vltavou

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz