Moderní autochladničky, výběr dobrých pneumatik, letní dovolená v Itálii.

Jsou pneumatiky vyráběné na Slovensku pod značkou Matador stejně dobré jako konkurence? Víte, že dobrá autochladnička umí jídlo udržovat teplé a nepřivezete si domů studený blaf? Víte, že druhou nejlákavější představou pro naše turisty je letní dovolená v Itálii?

Chladničky do auta – již nejen chlazení

Znáte to hlavně z dlouhých cest na dovolenou. Převážené potraviny a nápoje je třeba udržet v chladu. Jenže moderní autoledničky již umí víc. Pokud si objednáváte jídlo s sebou, určitě jste již zažili nepříjemné překvapení, když jídlo dovezete domů poněkud vystydlé a po ohřátí nemá tu správnou chuť. Nebo situace, kdy by se teplá káva nebo čaj v zimě hodila. Chladit i ohřívat umí termoelektrické autochladničky – více ZDE.

O našem národu se v zemi, která je nejčastějším cílem našich letních dovolených říká, že jsme národem paštikářů. Že si jídlo nekupujeme, ale vozíme z domova. Nevím, jestli to není u Chorvatů již pouze přežívající předsudek. V každém případě, pokud se rozhodnete potraviny s sebou převážet, díky nové generaci autochladniček dovezete potraviny v pořádku a nemusíte se bát o své zdraví jako důsledek pozření zkažených potravin. Autochladničky jsou vhodné pro přechovávání potravin nejen v automobilech, ale také při campingu, v karavanech, na jachtách a motorových člunech.

Matador vyrábí dobré pneumatiky za dobré ceny

S nezávislými testy radící spotřebitelům se roztrhl pytel. Podceňovat vliv pneumatiky na celkové chování vozu se nemusí vyplatit, a to nejen v zimě. Při výběru pneumatik pro svůj vůz byste měli být pozorní a vlastnosti pneumatik by vás měli zajímat. Vyplatí se sledovat hodnoty valivého odporu (valivý odpor má vliv na spotřebu automobilu), brzdné dráhy pneumatik na suchu, mokru, u zimních pneumatik pak samozřejmě i brzdnou dráhu na náledí. Pneumatiky Matador vycházejí z porovnání s konkurencí a s přihlédnutím k pořizovací ceně jako volba hodná doporučení. Například německý autoklub ADAC vyhodnotil pneumatiky Matador jako „doporučené“, což bylo obdobné hodnocení jako u pneumatik známých výrobců (Pirelli, Goodyear a další).

Dovolená v Itálii nezklame

Itálie je druhou nejčastěji navštěvovanou zemí českými turisty, hned po Chorvatsku. Nejoblíbenějším obdobím je pochopitelně léto a nejnavštěvovanějšími jsou přímořská letoviska. Turisté skončí nejčastěji na plážích jadranských turistických center – Bibione, Lignano, Caorle. Za podobné peníze se vám mohou otevřít brány turisticky mnohem atraktivnějších lokalit – Kalábrie, Sardinie nebo nejjižnější a nejteplejší Sicílie. Nabídky ubytování, popis lokalit a fotografie vše je dobré před výběrem letní dovolené v Itálii prostudovat – info na tiptravel.sk.

Itálie nabízí kromě moře díky své bohaté historii opravdu značnou koncentraci památek. Nenajdete region, ve kterém byste se v případě pro koupání nepříznivého počasí museli během léta nudit. Památky, přírodní scenérie, vinařské oblasti nebo gastronomická lákadla jsou během letní dovolené v Itálii vždy v dosahu hromadné dopravy pro individuální výlety nebo je nabízí cestovní kanceláře a cestovní agentury při výběru zájezdu i v místech pobytu.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz