Balisety na Mělníku nechceme - kolo první

Zastupitelstvo města, které se konalo v pondělí 23.11.2015 přineslo odpovědi na některé z námi veřejně položených otázek k ,,invazi” balisetů na Mělník. Podle vyjádření projektanta dopravních staveb a člena dopravní komise města balisety vůbec na přechody nepatří.

Projednávala umístění balisetů dopravní komise, rada města, zastupitelstvo?

Ano. Jak vypynulo z diskuze, dopravní komise řešení křižovatky u soudu projednávala 5.3. a poté i na jednání v září.

Kdo přišel s návrhem na umístění baliset?

S konkrétním návrhem na umístění baliset přišla firma, kterou ke spolupráci na návrhu vyzvalo město. Jedná se zřejmě o roudnickou firmu Dopravní projekce Filip, s.r.o. (místostarosta Milan Schweigstill firmu označuje jako ,,Dopravní stavby Filip”). Firma, která byla dříve označena za ,,dopravní experty” vznikla v roce 2010. Na otázku bývalého místostarosty města Kováříka, kdo přišel s nápadem, že opravit povrch ulice je málo, odpověděl místostarosta Milan Schweigstill: ,,To jsem byl já.”

Kdo je ,,dopravní expert” města?

Jedná se zřejmě o výše uvedenou firmu Dopravní projekce Filip.

Jaká firma balisety dodává a jaká je cena za jejich dodání?

Podle místostarosty Milana Schweigstilla je cena za jeden baliset 880,- korun (bez montáže), je francouzské výroby a dodává ho jediná firma. Jméno firmy však na zastupitelstvu nezaznělo.

Jsou balisety hrazeny z dotace, nebo z rozpočtu města?

Nové dopravní značení je hrazeno z rozpočtu města. (rekonstrukce povrchu ulice z dotace)

Jednání zastupitelstva posílilo náš neodborný názor, že dopravní značení není užíváno v souladu s předpisy. Například člen dopravní komise města Stanislav Melichar uvedl, že balisety vůbec nepatří na přechody, protože mají pouze oddělovat jízdní pruhy (Stanislav Melichar je projektant dopravních staveb, pozn. red.). V jeho vystoupení zazněly i další zajímavé informace - například dotaz, proč jsou na přechodech používány betonové vodící prvky pro nevidomé, když existují historizující prvky stejné funkce (použité např. ve Mšeně), nebo informace, že v dokumentaci dopravní komise města byl jinak řešený přechod u soudu a nebyly balisety na přechodu ,,U Kokra.”

Za příslib vítězství zdravého rozumu pak považujeme slova místostarosty Milana Schweigstilla i radního Ondřeje Tichoty, že dopravní značení je v této podobě DOČASNÉ.

Vytrvejme, zvítězíme. Balisety na Mělníku nechceme!

balisety

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. dotaz (Milada H., 24.11.2015 17:22:01) Odpovědět

  Nedaří se mi najít v registru smluv objednávku nebo smlouvu na Balisety. Najde někdo? Nebo tam město dává jen to, co se mu hodí?

 2. dopravní expert (Jan Infeld Nebuželský, 24.11.2015 18:56:56) Odpovědět

  Víte jaký je rozdíl mezi expertem a odborníkem?
  Odborník například ví všechno o h...ě, je tedy odborníkem na h...na (nikoli na h...no!). Kdežto expert, ten ví h...no o všem.

 3. Občanská společnost se probouzí? (J.Dohnal, 26.11.2015 12:54:06) Odpovědět

  Se zájmem sleduji vývoj celé této akce i její projednání na ZM dne 23.11. Chyběl mi tam ale jeden důležitý postřeh - balisety byly instalovány bez souhlasu památkové péče na území MPZ Melník - tedy porušení zákona.

  Jsem rád, že bývalý místostarosta města Kovářík (ODS) takto veřejně vystoupil jako občan s dotazy k tomuto tématu, ale kladu si otázku, zda pan Kovářík má právo takto rýpat do Mgr. Schweigstilla vzhledem ke své minulosti:

  http://melnicek.cz/node/5706

 4. Schweigstill (M.N., 28.11.2015 10:51:54) Odpovědět

  Na otázky čtenářů bude v on-line rozhovoru Mělnického deníku ve středu 2. prosince od 14 hodin odpovídat mělnický místostarosta Milan Schweigstill. Otázky můžete pokládat už nyní.

  http://melnicky.denik.cz/online-rozhovor/on-line-ptejte-se-milana-schweigstilla-melnickeho-mistostarosty-20151126.html

 5. Vyjádření památkářů (Jirka z Mělníka, 5.12.2015 18:36:04) Odpovědět

  Problém je možná v tom, že nejde o stavbu, ale o dopravní značení, ke kterému není údajně třeba souhlas památkářů (podle zmínky ve článku na iDnes).

 6. Balisety (Zdeněk Stehlík, 8.12.2015 14:03:16) Odpovědět

  Je to nehorázné, nikde jsem ještě neviděl takové množství jako na Mělníku. Z bezpečnostního hlediska je to hlavně riziko. Dítě, výšky jen o málo větší než výška balisetu je za překážkou neviditelné. okamžítě odstranit ! Specialisté na silnice si asi dlouho lámali hlavu, čím část u soudu a celou Pražskou prodražit a ozvláštnit.

 7. balisety (Eva Š, 8.12.2015 19:20:32) Odpovědět

  Kdo toto vymyslel, otřesné,jezdím tu denně a vždy jsem zděšena kdo může vymyslet takovou hrůzu !!!!

 8. Jsme fakt rarita (J. Dohnal, 9.12.2015 21:11:42) Odpovědět

  Za poslední tři dny jsem v rámci služebních cest najel po ČR cca 1500 km a tohle opravdu nikde nemají:-). Maximálně u přechodů v rozmezí 3-5 baliset, ale takový zelený les jako u Spořitelny, to fakt ne. Myslím, že je to také hezké mělnické NEJ...


end is near

Kontakt

iSoutok.cz