Balisety na Mělníku nechceme!

Kuželky, pahýly, pinďouři, taková přízviska si za krátkou dobu po instalaci vysloužily balisety, které mají pomoci usměrnit dopravu na Mělníku. Jedna kuželka stojí (bez montáže) více než tisíc korun, v historickém centru jich je instalováno kolem stovky, další desítky jsou pak na dalších místech Mělníka.

Jejich instalace v památkové zóně na křižovatce u soudu podobu centra města doslova hyzdí. Existují pochybnosti, zda instalace balisetů proběhla PO schválení památkáři a PODLE závazných norem a nezávazných doporučeních pro dopravní značení.

Důvody, proč balisety v centru Mělníka nechceme:

- hyzdí město

- podle řidičů hustý les balisetů znepřehledňuje přechody pro chodce, zejména v případě, kdy ulici přechází děti nebo vozíčkáři

- není nám znám žádný jiný případ, kdy by na jedné, srovnatelně velké křižovatce, byla instalována stovka balisetů

Co se chceme dovědět:

- Projednávala umístění balisetů dopravní komise, rada města, zastupitelstvo?

- Kdo přišel s návrhem na umístění baliset?

- Kdo je ,,dopravní expert” města?

- Jaká firma balisety dodává a jaká je cena za jejich dodání?

- Jsou balisety hrazeny z dotace, nebo z rozpočtu města?

Pomozte nám a informujte o naší kampani další lidi! Děkujeme!

stop balisetům

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Mestska zelen (Jitka, 20.11.2015 13:48:07) Odpovědět

  Tak nam zase zasadili nove pahyly - no co, nemusi se osetrovat, zalevat , jsou stalezelene. Stromy a kere umi vysadit kazdy, ale pokud chceme byt na Melniku originalni, nasli jsme cestu. Mozna to zvysi i turisticky ruch ...
  Krizovatka u sporitelny je fascinujici, ze prechazi zrak, asi tam vezmu deti misto na rozsviceni vanocniho stromu....ale vazne, je mi moc smutno, kdyz vidim, co se s mym mestem posledni dobou deje, trochu se i stydim.....pochopitelne chci zit v bezpecnem, ale zaroven krasnem meste, proto jsem pro odstraneni pahylu z centra mesta (myslim, ze sve uplatneni naleznou mimo obytne casti). 2. Kravina na kvadrát (producent, 20.11.2015 17:08:14) Odpovědět

  Ta úprava křižovatky je kravina na kvadrát. Výplod šílence! Jak je ten projekt blbej, tak je drahej!

 3. Myšlenka dobrá, ale ten výsledek (mělnický hnidopich, 21.11.2015 11:36:40) Odpovědět

  Balisety se v zahraničí používají a jsou to bezpečné vodící prvky. Při nárazu se ohnou a nepoškodí vozidlo. Ve Francii je například používají tam, kde si chtějí vynutit nepřejíždění plně čáry.

  Ale ve městě by mělo jít o doplněk, tj. jeden dva kusy před ostrůvkem, nikoliv prales jako na Pražské. Balisety nemůžou nahradit stavebně oddělený ostrůvek. Navíc velké množství reflexních prvků je z hlediska bezpečnosti kontraproduktivní. Nyní je nejbezpečnější chodec v černém, jehož siluetu řidič uvidí. Chodec s reflexní nášivkou zcela splývá s okolím!

  Situace je výsledkem nekoncepčnosti při rekonstrukci, kdy se opravovala ulice a přitom se neznala finální podoba, viz například posouvání středové čáry.

  Omezení směru a přednost je v pořádku. Dříve to bylo opravdu nebezpečné (rychlost, nepřehlednost, omezený výhled). Ale řešit se to mělo již při pokládce podkladu formou obrubníku vymezujícího ostrůvek a chránícího chodce.

  I za cenu dalších nákladů podporuji přestavbu formou šikmých obrubníků s doplněných o jeden max. dva reflexní prvky před každým takovýmto ostrůvkem.

 4. Pan kapsička (Anon, 21.11.2015 23:26:03) Odpovědět

  Proslýchá se, že to má na svědomí Pan kapsička. Pokud vycítí příležitost, už má připravenou kapsičku. A co se týče komunikace se svými voliči, používá zásadně svého pohunka a podržtašku.

 5. Balisety (Láďa, 7.12.2015 14:41:51) Odpovědět

  Vážení a milí,
  celá otázka kolem balisetů mi připadá, jako by zpřízněná duše z úřadu přihrávala svému bližnému zakázku, ať to stojí co to stojí, z mého to neteče, hlavně, že si někdo lehce nahrabe a případně se mi něco vrátí do mé kapsy. Jak mnozí praví, je to opičárna na entou za drahý peníz. Město Mělník se bez této opičárny obešlo stovky let a nic závažného se na dané křižovatce nedělo ani při zvýšeném provozu.Kdyby se raději řešila otázka nákladní dopravy a jejího odklonu, aby lidé bydlící při ul. Nemocniční a pacienti včetně lékařů nemuseli trpět ten smog a nadměrný hluk následkem tohoto nesmyslu, vést nákladní dopravu městem.Připadá mi, že celková dopravní situace v městě Mělníku je řešena pro tok financí do určitých kapes a na obyvatele tohoto města se neber vůbec zřetel.To jsou parkovací zony na jednosměrných místních pozemních komunikacích,kdy ze zákona účastník silničního provozu může stát vpravo i vlevo,ale kdosi z města tato místa nižší právní normou,zda-li vůbec, upraví tato místa na placená parkoviště.To nemá obdoby,to se snad děje jen v městě Mělníku.A dalo by se hovořit o dalších protizákonnostech, kdy z drážního tělesa se prostě vytvoří jednosměrná pozemní komunikace a nikomu to nevadí. Člověku přijde na mysl, jaká to osobnost vlastně rozhoduje o podmínkách provozu na pozemních komunikacích, o pozemních komunikacích v městě Mělníku a pod jakým tlakem?, že to nemá nic společného se zdravým rozumem.

 6. pro Láďu (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 8.12.2015 9:46:39) Odpovědět

  Láďo,
  děkujeme za dobrý příspěvek, pouze prosím opatrně s těmi kapsami...
  Mám li říct svůj názor, nemyslím si, že by otázka dopravních úprav byla jakkoli spojena s korupcí či něčím podobným. Zas tolik peněz se za dopravní značení na Mlěníku neutratí, aby z toho nějaké procento bylo zajímavé.
  Podle mého se v tomto případě jedná čistě o nerozum. Nebo chcete-li - lidskou blbost.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz