Březnové glosy

Je v Neratovicích kozel zahradníkem a proč je dobré i na apríla držet srandu v jistých mezích? Jak oslaví měnická radnice Mezinárodní den ženského orgasmu? Proč se dělají personální audity, když dlouhodobě pracovní místa neušetří? Jak získat reklamu zadarmo? Co jedl kardinál Duka v Neratovicích? A proč sakra není v těchto glosách nic o Kralupech?

prase

rexo.cz

Sex hýbe světem

Překvapivou křivku návštěvnosti vykázal náš blog po zveřejnění článku ,,Láska, sex a prachy na Mělnicku". Během prvních deseti hodin si jej přečetlo téměř 3.000 čtenářů, v dalších hodinách pak pozvolněji přibyl ještě stejný počet čtenářů navrch. Článek tak bude regionálně nepochybně patřit mezi ty v letošním roce nejčtenější, a to nejen v měřítkách našeho blogu. Inu asi stále platí staré dobré rčení, že na chlup z (peprný výraz pro dámský pohlavní orgán) utáhneš i lokomotivu...

Kozel zahradníkem

Čtenář Pavel glosoval neratovickou cyklokoordinátorku takto: ,,Neratovice mají cyklokoordinátorku. Ing. Jiřinu Zemanovou, zahradní architektku. Pominu-li, že mi výběr této dámy do zmíněné funkce připomíná neblahé doby mé základní vojenské služby - kdy vyučení kuchaři byli zařazeni k dělostřelcům, holiči k automechanikům a tesaři do kuchyně - zdůrazňuji, že tato paní neudělá krok bez auta."

Povedený apríl v Neratovicích

Čtenářka z Neratovic v komentáři pod aprílovým článkem napsala o povedené taškařici, která vystrašila občany města. ,,Nejsme žádní troškaři, městem se po ránu, kolem půl 8. hod. rozezněla siréna a opakovaně (opakovaně) jsme si vyslechli upozornění, že se blíží povodňová vlna s doporučením, ať posloucháme radio a TV. Lidé stáli jak opaření na chodnících, auta zpomalily, smsky se rozeběhly. Po nekonečných minutách, reálně snad 10-ti, jsme uslyšeli jednou (jednou) ženský hlas (paní starostky?), že se omlouvají za technickou poruchu."

Dodáváme, že sranda musí být, ale vocamcaď pocamcaď! Jaká bude vyvozena odpovědnost příslušného pracovníka, který svým ,,zavazením" o automatický hlásič umístěný na mostě přes Labe zavadil, se však téměř s jistotou nedovíme.

Mělnická radnice namodro, co bude dál?

Místostarosta Mělníka Petr Volf sdělil veřejnosti, že se město připojilo k celosvětové kampani upozorňující na problém s autismem. Mělnická radnice, podobně jako pyramidy v Gize, opera v Sydney nebo Empire state building bude 2.4. nasvícena namodro. S napětím čekáme, co se bude na mělnické radnici dít 8.8., kdy se slaví mezinárodní den ženského orgasmu.

Takový pěkný zvyk

Už se z toho stal takový pěkný zvyk. Jednou za čas se udělá na radnici personální audit a vyhodí pár nepotřebných úředníků. A po pár měsících se začnou noví přijímat...

Reklama zdarma na neratky.cz

Napsat článek o tom, že neratovičtí zastupitelé mají realizaci kanalizace v Mlékojedech ve svých rukou i poté, co město neobdrželo dotaci, se vyplatilo. Přestože článek pouze vyjmenováná několik z možností, jak odkanalizování městské části Neratovic finančně zajistit (což je nezbytné zejména z ekologického hlediska), některé přispěvatele neratky.cz ,,nadzvedl za židle". Fajn. Taková reklama zadarmo se vždycky hodí. A kdo z vás to má? :-)

Levicové perličky z Neratovic

Do schránek neratovických rodin dorazilo další číslo Neratovin. Počin, kdy občanské sdružení vydává vlastní bezplatnou tiskovinu, je hodný uznání. Ne tak všechny myšlenky a názory v tiskovině obsažené.

V březnovém čísle se tak například pan Šanda /ČSSD/ pouští do starostky za její údajný výrok (na uzavřeném jednání) o ,,rozdmýchávání” sporů o výstavbě/nevýstavbě nového parkoviště na sídlišti. Taková slova prý do dnešní doby nepatří a zastupitelé mají hledat mezi různými názory občanů shodu. Pan Šanda by neměl zapomínat, že je stejně jako starostka zastupitelem a má tak sám možnost předvést, jak takovou shodu dvou nesmiřitelných táborů nalézt.

Převratnou myšlenkou se pak zaobírá bývalý zastupitel ČSSD pan Vacek. Podstatou je zpoplatnění parkování u domů a výstavba parkovacího domu, kde by se parkovalo zadarmo. Nevíme, jak se tato myšlenka líbí občanům, zcela jistě by však taková úvaha měla obsahovat informace, zda by byla zpoplatněna všecha stání ve městě (mimo krátkodobých K+R), nebo jen vybraná místa odpovídající kapacitě parkovacího domu. A pak by také stálo za to konečně od neratovické ČSSD slyšet, kdeže by ten parkovací dům měl stát, kdo a z čeho ho zaplatí. On by totiž občanům mohl nakonec vadit mnohem víc, než nějaké parkoviště…

Kardinál Duka navštívil Neratovice

A zatímco od státu dostala církev zpět velké majetky, od žen ve vedení města dostal květinu. Pěknou fotoreportáž pak zveřejnily Neratoviny (ZDE), přičemž za zásadní z návštěvy kardinála považujeme tuto a tuto fotografii.

Mělník bude mít hřiště od Lidlu

S tím Rákosníčkovým hřištěm na Mělníku je to celkem bžunda. Po té podpoře - nepodpoře a zpochybňování objektivity hlasování ze strany některých radních mohlo být celkem těžké vymyslet nějaké vyjádření do tiskové zprávy Lidlu. Nakonec se toho zhostil starosta Ctirad Mikeš těmito slovy: „Jako starosta Mělníka mám velikou radost, že firma Lidl postaví v našem městě další z Rákosníčkových hřišť. Chci poděkovat především občanům, protože k hlasovací soutěži přistoupili s obrovskou iniciativou a nasazením." Slova o neskrývaném nadšení již asi dopsali marketéři Lidlu, my bychom to spíš tipovali na to, že si starosta hezky oddechl. Oni by totiž mohli být lidi docela z přístupu radnice naštvaný, kdyby Mělník v soutěži neuspěl...

Krnda na Mělníku

Hele, a to jako nevíte, že současná pražská primátorka Adriana Krnáčová (zvaná Krnda), byla na Mělnickém vinobraní? Nevěříte? Tak se podívejte na tento rozhovor, kde na konci korumpuje voliče polibkem! :-O)

Ctííírad Míííkeš

Sobotní finálové klání krajské hokejové soutěže na Mělníku překvapilo hned při úvodním buly, které obstaral starosta Ctirad Mikeš. Zatímco ve většině měst fanoušci sportu nevítají zrovna s nadšením, když se jim na zápasech ukazují potentáti, mělničtí fanoušci svého starostu na ledě vítali skandováním jeho jména. Mělničtí prostě svého starostu milují.

Mělničtí dohlédnou na Českou televizi?

Poslanci budou volit šest členů Rady České televize, tedy orgánu, který by měl dohlížet na nezávislost a objektivitu vysílání této veřejnoprávní instituce. V seznamu kandidátů jsou i dvě jména z Mělníka - radní Ondřej Tichota a moderátor Jaromír Tůma. Oba byli do rady navrženi městem Mělník. Mezi jejich protikandidáty naleznete i osobnosti jako Helenu Fibingerovou, Svatopluka Karáska, Benjamina Kurase, Václava Pačese a další akademiky, sportovce nebo odborníky ze světa umění. Celý seznam naleznete ZDE. Jistou zajímavostí je, že Mělník je jediným městem z celé ČR, které má vlastní nominované. Jinak nominují zejména občanská sdružení, vysoké školy, profesní svazy a asociace nebo filmové a televizní odbory. O tématu napsal i Mělnický deník (včetně dezinformace, že všechny kandidáty navrhla občanská sdružení a odborové nebo zájmové organizace, protože právě u mělnických kandidátů tomu tak není).

Dva zastupitelé uspěli v soutěži

Zastupitel Mělníka Kryštof Maroulek (Mé Město) a zastupitel Neratovic Richard Wiesner (BPP/ODS) uspěli v soutěži o okresního sportovce roku. Zatímco mělnický zastupitel zvítězil v kategorii trenér, neratovický získal cenu fair play. Na záznam z vyhlášení soutěže se můžete podívat na Mělníček.tv ZDE.

Vraždy v Midsomeru? Ne, v Neratovicích...

Neratovice. Město chemie, zeleně a ... vražd. Seznámit se s někým z tohoto města se může stát osudné. Nejen bulvár tak řeší víkendové nalezení dvou zastřelených lidí - zřejmě partnerů, z neratovické bytovky (iDnes, Blesk), dříve se řešila mrtvola v kufru auta, mrtvola na uliciuškrcená mrtvola mladé dívky na pomezí Neratovic a Kojetic a další smutné případy v podstatě každého půl roku. Nezbývá než se ptát - není už těch tragédií nějak moc? To sakra ti lidé fakt musí své problémy řešit takhle? :-/

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Ctííírad Míííkeš (marian, 22.4.2015 8:40:45) Odpovědět

    Cituji : " Mělničtí prostě svého starostu milují."
    Podle mne by se slušelo napsat " někteří mělničtí ". Já tohoto pána nevolil a ani ho nemusím.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz