Bude Facebook jako Florida?

maxwelle.spamuje.euDrsný propad akcií Facebooku po vstupu na trh nebyl jedinou ránou pro tuto společnost. Přestože současnost je růžová a počet uživatelů stále roste, mění se Facebook spíše v reklamní prostor, než sociální síť. Mladí lidé, a to i ti v České republice, již hledají alternativy. Může se stát, že se časem z Facebooku stane taková Florida a síti. Jak by řekl jeden bývalý herec a současný sociálnědemokratický poslanec: „Tam nic není. Jen důchodci, špína, smrad a krokodýli…“

Nesmírně zajímavý průzkum mezi mladými Čechy přinesl týdeník Ekonom. Podle průzkumu totiž začíná Facebook 40% uživatelů ve věku 12-26 let nudit. Facebook se také stává místem, kde máte vysokou míru pravděpodobnosti, že jako mladý člověk narazíte na nějakého podvodníka (rozuměj úchyla). Jak jinak si vysvětlit, že tuzemský počet profilů uživatelů ve věku 14-22 let převyšuje počet obyvatel naší země v této věkové kategorii. 58% uživatelů si v průzkumu stěžovalo na přehlcenost Facebooku informacemi, zejména reklamou a nehodnotnými informacemi. Co je naopak potěšitelné je že téměř polovina mladých lidí si dává pozor a obává se o své soukromí a tomu přizpůsobuje obsah svého profilu. Jako zábavný považuje Facebook zejména věková skupina 12-15 let, u starších mládežníků dosahuje únava a znuděnost z této sociální sítě vysokých 40%. Pouze 21% dvacetiletých pak označilo Facebook za důležitou součást života.

Abychom přidali i pohled zakaladatele Marka Zuckerberga – 4. října se pochlubil, že počet aktivních uživatelů Facebooku přesáhl jednu miliardu lidí. Zároveň oznámil, že Facebook zavedl novou službu – za sedm dolarů si můžete koupit přednostní zobrazování vašich příspěvků. Pochybuji, že těch sedm dolarů budou platit normální uživatelé. Pro firmy a úchyly (rozuměj podvodníky) je to jistě vítana možnost.

Pozn. autora: Proti seniorům opravdu nic nemám. V MHD je pouštím sednout.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz