Bude mít mělnická nemocnice nového vlastníka?

Informace, že je mělnická nemocnice na prodej, nejsou žádnou novinkou. V posledních dnech se ovšem z mnoha stran doneslo našemu redakčnímu mailu, že dohoda současného vlastníka s novým je již upečena a bude podpisem stvrzena k prvnímu říjnu.

Novým vlastníkem by se údajně měla stát společnost Vamed Meditera, která již v regionu provozuje nemocnici v Neratovicích. S městem Neratovice společnost nedávno jednala o odkoupení budovy, ve které nemocnice sídlí. Díky opoziční ČSSD bylo jednání posláno „k ledu.“ Pokud se potvrdí informace, že volné investiční prostředky, které společnosti zůstaly díky neuskutečnění tohoto nákupu použije firma ke koupi nemocnice na Mělníku, nastanou v Neratovicích oprávněné obavy z toho, aby Vamed Meditera chtěla dále provozovat i nemocnici, jejíž budova jí nepatří. Starosti o zachování nemocnice by se tak z Mělníka mohly přesunout do Neratovic.

Při snaze o objektivní ohlédnutí, zda byla Kooperativa dobrým vlastníkem nemocnice na Mělníku, se musíme přiklonit ke tvrzení, že rozhodně ano. Po celou dobu se snažila v rámci možností veřejného zdravotního systému držet a zlepšovat úroveň služeb. Například porodnictví prošlo pod vlastnictvím Kooperativy na Mělník velkou obrodou. Po celou dobu, včetně posledních týdnů, Kooperativa investuje do vybavení a oprav nemocnice. Za svůj přístup obdržela nemocnice několik ocenění, např. „Baby friendly hospital.“ Pochvalu si skupina Kooperativa zaslouží i za přístup k prodeji nemocnice. Její podmínkou bylo zachování nemocničního zařízení, přestože ji k tomu již podmínky privatizace nezavazovaly. Příkladný byl i vztah kooperativy k veřejnosti, se kterou se snažila pravidelně a otevřeně komunikovat.

Zda jsou dny Kooperativy, jako vlastníka nemocnice na Mělníku uzavřeny, se potvrdí nebo vyvrátí již příští týden.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz