Bude opět v Mělníce kino?

Mělnické kino SOKOL promítalo filmové snímky téměř sto let. Z důvodu, že provozovatel neměl na jeho digitalizaci a město se rozhodlo na ní peníze ze svého rozpočtu neposkytnout, jeho promítačka v minulém roce zhasla. Nyní je naděje, že se na Mělníku bude opět pro diváky promítat.

Petice nepomohla

Psal se podzim roku 2012, když k Mělnickým zastupitelům dorazila petice za zachování kina SOKOL. Zastupitelé se k ní usnesením číslo 305/2012 postavili šalamounsky - ,,ZM bere na vědomí Petici občanů za zachování provozu kina Sokol na Mělníku.” Tečka. Vše.

Město v roce 2012 odmítlo na potřebnou digitalizaci kina v hodnotě 3 mil. korun přispět. Jak v roce 2012 potvrdil Mělnickému deníku starosta Ctirad Mikeš, město chtělo raději zaplatit digitalizaci sálu ve svém kulturním domě. K tomu však zatím ani po dvou letech nedošlo. Kina v Kralupech nad Vltavou i v Neratovicích vlastní město. Obě kina prošla v minulých letech (2009 a 2011) potřebnou rekonstrukcí a zejména to kralupské se může směle postavit konkurenci pražských multikin.

Po Kavárně Želva a Čadících bude promítat i MKD

Přestože ,,velké kino” na Mělníku zatím stále není, možná se divákům blýská na lepší časy. Soukromé projekce v Kavárně Želva, která držela spolu s letními Čadíky prapor promítací kultury ve městě, doplní od září projekce v MKD. Promítat by se mělo v kavárně kulturního domu od 11. září. Ke shlédnutí budou zejména dokumenty a festivalové snímky, například film Ida.

Jak to bude s kinem dál? Některé volební subjekty slibují jeho zřízení ve velkém sále MKD. Někteří lidé ale nedávají kinu velkou šanci: ,,Nikdy zde nedosáhneme na úroveň srovnatelnou s Prahou, kam lidé dojedou za půl hodiny. Kino by mohli zaplnit snad jedině premiérové trháky nebo animáky pro děti. Na vše ostatní by se po opadnutí prvotního zájmu doplácelo,” řekl nám Adam Holeba obeznámený s ekonomikou provozu kin v městech u Prahy.

A jaký je Váš názor? Mělo by město podpořit opětovné otevření kna na Mělníku? Nebo dáváte přednost multikinům? Hlasovat můžete v naší anketě!

zdroje: Město Mělník, Mělnický deník (http://melnicky.denik.cz/kultura_region/melnicti-divaci-budou-chodit-na-kvalitni-filmy-do-kavarny-20140825.html , http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/za-zachranu-kina-bojuji-se-sokoly-i-divaci20120129.html

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. dluh (Lada, 26.8.2014 14:43:45) Odpovědět

  Jak by mohlo zbyt na kino, kdyz se na "namesticko" musel jeste vzit uver 90mil, ktery ted pomalinku splacime. Proste kosty byly vrzeny..
  L.

 2. uz postradatelni (Pavel Ondra, 26.8.2014 23:06:19) Odpovědět

  Příspěvek byl odstraněn na žádost pana Martince:
  ,,Vážený pane Malino,
   
  tímto se na Vás obracím s žádostí o odstranění příspěvku uživatele - Pavel Ondra, 26.8.2014 23:06:19 z internetové diskuze na www.isoutok.cz, části „Bude v Mělníce opět kino?“ dostupné na odkazu http://www.isoutok.cz/inpage/bude-opet-v-melnice-kino/ ve vztahu k mé osobě, konkrétně: „.............“
   
  Uživatel a potažmo i Vy jako provozovatelé serveru se můžete dopouštět trestného činu pomluvy podle § 184 trestního zákoníku, když o mě šíříte nepravdivý údaj, který je způsobilý ohrozit moji pověst či mi způsobit jinou újmu. Případně mě Vámi zveřejněný údaj může poškodit na mých osobnostních právech a může mi způsobit škodu.
   
  Věřím, že s ohledem na výše uvedené vyhovíte mé žádosti a odstraníte výše popsaný příspěvek obsahující nepravdivé údaje o mé osobě z veřejného prostoru.
   
  Dovoluji si Vás požádat o zaslání informace k vyřízení mé žádosti.
   
  Děkuji Vám a jsem s pozdravem
   
  Tomáš Martinec"

 3. Pro Pavla Ondru (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 27.8.2014 9:30:14) Odpovědět

  Dobrý den,
  ve Vašem příspěvku uvádíte věci, které není možné v řadě případů veřejně doložit. Prosím, vyvarujte se takových příspěvků. Pokud například uvádíte přesun pana Krause na jinou kandidátní listinu, pak takový případ naleznete snad na každé z nich... Možná i na té, kterou byste rád tímto komentářem podpořil.

 4. Pro pana Malinu (Karel, 28.8.2014 1:12:31) Odpovědět

  Dost by me zajimalo co mate proti prispevku pana Ondry pavla. Vsechna jim uvedena tvrzeni je mozne dolozit a overit a navic vsichni co se zajimame si je dobre pamatujeme. Ke Krauzovi bych jeste dodal, ze od rady mesta ziskal pozemky vcetne prijezdove cesty, cimz se odstrihla moznost pristupu jinym vlastnikum pozemku na jejich pozemky. jak stedre od mesta t.č. v čele s Mikešem. /mozno docist v zapisech z RM a zastupitelstva/
  K Martincovi bych rád dodal, že to je zeťák mistostarosty, proc asi kandiduje? Starej uz to neufuni a tak se schova za mladyho a smelit se bude dal.
  Poznamka pod carou, do ankety chtelo dat otazku zda by mesto melo podporovat finance obnoveni kina v Sokole.

 5. Pro Karla (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 28.8.2014 10:14:57) Odpovědět

  Dbrý den Karle,
  co mám proti příspěvku Pavla Ondry?
  Obsahuje tvrzení, která pokud k nim má informace, měl by je poskytnou orgánům činným v trestním řízení, ne je publikovat v komentářích na internetu. Pokud k nim informace nemá a jedná se pouze o jeho názor nebo tušení, pak takovým komentářem vystavuje riziku jak autory tohoto blogu, tak sám sebe, a to z důvodu naplnění skutkové podstaty trestného činu pomluvy.

 6. Setreni (Pavel Ondra, 28.8.2014 12:12:41) Odpovědět

  Panove. Prece vime jako to chodi. Jednou se v kulturaku chlubil Neumann, ze na radnici chodi x trestnich oznameni a vse bylo odlozeno (jako v jinych mensich mestech).
  Co by mel udelat novy starosta:
  Pozvat nejaky auditory, kteri prolezou veci, ktere nejvice smrdi.
  Probrat to s nejakou nezavislou pravni kancelari a zjistit co lze jste zalovat a jestli jsou dukazy.
  Vysledky auditu zverejnit.
  Nam prece nejde nekoho dostat do teplaku (je mi jich vlastne lito..) Nam jde udelat tlustou caru a mit to vyresene moralne.
  P.

 7. žádost (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 28.8.2014 16:40:09) Odpovědět

  Ještě jednou žádám diskutující, aby se komentáře týkaly tématu. Jinak budou muset být bohužel uzamčeny.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz