Bude ze starosty tiskový mluvčí? Proč odchází zastupitelé?

Starosta zveřejnil v měsíčníku radnice odpovědi na dotaz občana ohledně přístavů. Odpovědi vypadají, jako by je psal jejich tiskový mluvčí. Ze zastupitelstva odchází dva zastupitelé. Co je k tomu mohlo vést? A spravedlnost očima jednoho ze zastupitelů.

Hodil by se starosta přístavům jako tiskový mluvčí?

Mělnickému starostovi Ctiradu Mikešovi se pomalu přibližuje závěr jeho starostování, protože jistě dodrží své slovo a o pozici starosty se znovu ucházet nebude. Přichází tak okamžik, kdy se musí pomalu začít rozhlížet po svém budoucím angažmá. A podle jeho rozsáhlého textu v měsíčníku radnice na téma ,,Kontejnerové překladiště v přístavu Mělník” to vypadá, že by mu skvěle seděla role tiskového mluvčího přístavů.

Jeho reakce na dotazy položené veřejně panem Pecinou totiž vypadají jako dobře odvedené PR přístavů samotných. Opakující se slovní spojení o tom, jak přístavy provoz modernizují, minimalizují dopady, kultivují prostředí a dokonce zbouraly bývalý nevěstiněc (fakt to tam je :-), ovšem bez dodatku, že tím jen vznikla další plocha pro kontejnery ) jsou občas proloženy podivnou argumentací. Chcete příklad?

Tak třeba u tématu kamionové dopravy starosta odpovídá: ,,Nyní je množství kontejnerů i aut menší než v roce 2008. Prověrka zátěže komunikací v roce 2016 ukázala, že se snížil počet kamionů vjíždějících do přístavu z původních 20 % v roce 2004 na pouhých 8-9 % v roce 2017. Jinými slovy, jen malá část kamionů projíždějících městem vozí kontejnery do nebo z terminálu v přístavu.”

Chtělo by to však konkrétní čísla. Proč? Ono pokud by například městem v roce 2008 projíždělo 500 kamionů denně, bylo těch 20% 100 kamionů do přístavu. A pokud by jich v roce 2016 projíždělo 3000, bylo těch 8-9% 240-270 kamionů do přístavu… O tom, zda se na Mělníku překládá méně nebo více kontejnerů, než v roce 2008 si každý může při pohledu z nového mostu udělat obrázek sám…

Přístavy přinášejí Mělníku špatné (zátěž dopravy a celého prostředí) i dobré (pracovní místa, daně) věci. Z pohledu města je však třeba usilovat ne o obhajobu přístavů, ale o maximalizace toho dobrého a minimalizaci toho špatného. To je totiž v zájmu obyvatel.

Dva zastupitelé rezignovali

Zastupitelé Petr Limprecht a Kryštof Marounek oznámili svoji rezignaci k poslednímu říjnu. Petr Limprecht, který byl dříve dokonce pasován na nástupce starosty Mikeše, to zdůvodňoval slovy, která si můžete přečíst v přepisu Mělnicka (http://melnicko.cz/ze-zastupitelstva-mesta-melnika-odesli-dva-clenove/)

Podobné důvody uváděl i druhý odstupující - Kryštof Marounek, také citovaný v okdkazovaném článku. Oba zastupitelé jsou z kandidátky Mé Město.

Oba zastupitelé však jeden z pravděpodobných důvodů rezignace a jejího časování neuvedli (právě načasování k této domněnce svádí). Škoda, bylo by to vůči voličům fér. Tím důvodem je nová podoba majetkových přiznání, dostupných každému po registraci na internetu. Zastupitelům se nedivíme, takové svlékání ,,donaha” bez jakékoliv kontroly nepovede k lepšímu hlídání politiků, ale pouze k odrazení mnoha schopných lidí od vstupu do veřejného života. Žádné majetkové přiznání žádnou špatnost neprokáže. Pokud se špatnosti dějí, lidé se to, obzvláště ve městě velikosti Mělníka, prostě dovědí. Ať už se jedná o pronájmy bytů, zaměstnávání rodinných příslušníků v městských organizacích, přidělování zakázek či čehokoliv jiného. Nakonec téma pronájmu městského bytu současné manželce starosty opět ožilo a díky aktivitě jednoho občana vyšly najevo nové a podstatné skutečnosti.

Ale k tomu za týden, nyní zpět ke končícím zastupitelům. Zejména Petr Limprecht si po celou dobu výkonu zastupitelského mandátu uchoval vysokou morální integritu a rozhodně by patřil mezi ty, jejichž opětovnou volbu bychom občanům doporučili. Pro město Mělník je jeho odchod z politiky ztrátou.

Oběma zastupitelům za jejich práci pro město Mělník a jeho občany děkujeme a do dalšího života přejeme vše dobré.

Licoměrnost

Podívejme se na svět očima jednoho zastupitele:

Situace první: Starosta sedne do auta, způsobí čtyři dopravní nehody od kterých uteče, dopustí se trestného činu.

Reakce zastupitele: Nechci to rozhodovat, je to na něm, jak se k tomu postaví.

Situace druhá: Obyčejný občan spěchá z práce za rodinou, na příjezdu do Mělníka lehce překročí rychlost, dejme tomu 60 km/h, nikoho neohrozí, žádnou škodu nezpůsobí.

Reakce zastupitele: Lidi tam jezdí rychle, dostal jsem na to podnět, je třeba tam dát radar a řidiče pokutovat.

A tak to, dámy a pánové, je na Mělníku se vším…

Nashledanou za týden!

PS: Čau lidi. V pátek a v sobotu jsou volby, tak nezapomeňte na svou šanci vybrat si politiky, na které budete moci další roky nadávat (nebo v lepším případě je chválit a vážit si jich). A když už to tam půjdete hodit, prohlídněte si kandidátní listinu svých favoritů a zvažte preferenční hlas pro kandidáty z Mělníka.

/15.10.2017/

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Důvody mé rezignace (Petr Limprecht, 16.10.2017 11:38:10) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Dobrý den přeji, předně děkuji za Váš zájem o mou sobu a za čas, který jste museli věnovat sestavení článku. Abych předešel nesrovnalostem, které jsou v článku uvedeny, chtěl bych Vám sdělit, že s majetkovým přiznáním nemám sebemenší problém a již jsem ho odeslal na patřičný úřad. Není to důvod mé rezignace...
  Přeji hezký zbytek dne

  1. Re: Důvody mé rezignace (Tomáš Malina (isoutok.cz), 16.10.2017 12:25:46) Odpovědět

   Dobrý den,
   děkujeme za Vaše vyjádření.

  2. Re: Důvody mé rezignace (Jarmila, 16.10.2017 20:41:52) Odpovědět

   Pane Limprecht na MěÚ se říká, že je to jenom komedie, protože za rok jsou volby. Pak budete opět kandidovat za jiný subjekt a pak se s Mikešem zase spojíte. Údajně je to taktika jak získat dost hlasů, Mikeš totiž ví že tolika hlasů nedostane, vzhledem k jeho průšvihům. Váš úkol má být pozbírat tyto odpadle hlasy. Můžete se k tomu vyjádřit, osobně tomu nevěřím. Jinak jsem Vám dala hlas a ráda bych tudíž znala pravé důvody odstoupení, ať už jsou jakékoliv. Děkuji

   1. Re: Re: Důvody mé rezignace (Petr Limprecht, 17.10.2017 7:48:02) Odpovědět

    Vážená paní Jarmilo, musím Vás uklidnit. Tato informace se naprosto nezakládá na pravdě. Již jsem o sobě slyšel mnoho věcí a pomluv a toto je jedna z nich. Zpět do politiky se nechystám a jsem rád, že jsem z ní vystoupil. A důvody mé rezignace jsou opravdu takové jak jsem uvedl na zastupitelstvu. Nic jiného za tím nehledejte. A moc děkuji, že jste mi dala svůj hlas. Snad jsem Vás nezklamal...

 2. Majetková přiznání (Teng, 16.10.2017 21:49:26) Odpovědět

  Na odkazu níže je možno po registraci - ( registrace se musí udělat písemnou formou a s ověřeným podpisem ) ,nahlédnout na majetek našich představitelů.

  http://www.registroznameni.cz


end is near

Kontakt

iSoutok.cz