Bývalé Nowaco spustilo v Kralupech největší zvěřinová jatka

Společnost Bidvest Czech Republic (dříve Nowaco) spustila provoz největších zvěřinových jatek v zemi. Denně je schopna zpracovat až pět tun zvěřiny, což představuje cca 150 kusů. Investice do linky ve výši 36 milionů přinesla zaměstnání 36 lidem v Kralupech nad Vltavou.

Zpracovaná zvěřina je určena k zamrazení a k distribuci převážně do restaurcí a velkoobchodů. Zvěřina pochází výhradně z tuzemska. Průměrný Čech spotřebuje ročně pouze 0,8 kg zvěřinového masa. Podle statistik zemědělců sní průměrný Čech za svůj život 5,5 tun masa, z toho 2,8 tuny vepřového. Roční spotřeba kuřecího masa dosahuje v Čr 23kg na osobu a rok.

Bidvest patří s každoroční investicí kolem 200 milionů korun do svých zařízení v Čechách a na Slovensku a s 1.500 zaměstnanci (z toho cca 500 přímo v Kralupech) k významným firmám na místním trhu práce. Původní firma Nowaco se začlenila do nadnárodní skupiny Bidvest, která je největším ditributorem potravin pro restaurační zařízení mimo Spojené státy. 90% produkce firmy na českém trhu směřuje do velkoobchodů a restaurací, 10% produkce končí v mrazících pultech maloobchodníků.

Zdroj: ČTK, Agrární komora Čr

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Likvidace kůži (David Šikl, 6.2.2014 9:34:18) Odpovědět

  Dobrý den,
  Rádi bychom Vás oslovili s moznosti likvidace kůži, které zřejmě nyní řešíte s kafilerii. Jsme společnost PEKUPA s.r.o., která se zabývá prodejem a likvidaci kůži.
  Jsme vlastníky veterinarniho čísla CZ 21713239. Prosim o kontakt na kompetentní osobu. Zde je kontakt na nás: David Šikl 721285575.
  Dekuji
  David Šikl


end is near

Kontakt

iSoutok.cz