Bývalý politik z Mělníka skončil v exekuci

Bývalý poslanec a zastupitel z Mělníka skončil kvůli dluhu v exekuci. Pokud své závazky neuhradí, přijde v dražbě o byt v hodnotě 3,6 milionu korun. Dřívější poslanec za ČSSD i ODS se angažoval nejen v politice, ale také také v mělnickém hokeji.

Bývalý politik ČSSD a ODS Mgr. Tomáš Teplík se kvůli dluhu dostal do problémů. Neuhradí-li své závazky, provede Exekutorský úřad v Písku v půlce dubna dražbu jeho bytu v Jinonicích. Nemovitost je znaleckým posudkem oceněna na 3,6 milionu, k prodeji bude nabídnuta od částky 2,4 milionu.

Tomáš Teplík se stal aktivistou ČSSD již v roce 1991 ve věku sedmnácti let. V polovině devadesátých let vedl spolu s dnešním premiérem Bohuslavem Sobotkou Mladé sociální demokraty (v té době zde působili např. Stanislav Gross či Karel Březina). V roce 1996 se za ČSSD stal poslancem, při volební kampani doprovázel Miloše Zemana jako moderátor autobusem Zemák, o rok později byl jedním ze čtyř sociálních demokratů, kteří schválili státní rozpočet vládě premiéra Klause. V roce 1997 po spekulacích, že přestoupí do řad vládní KDU-ČSL nakonec zakotvil pod křídly vládní ODS. Za tu byl v letech 1998 a 2002 zvolen do Poslanecké sněmovny. V roce 2006 byl zvolen zastupitelem Mělníka, v roce 2010 do mělnického zastupitelstva kandidoval neúspěšně, v roce 2014 již nekandidoval. Ve městě působil například jako předseda komise pro regeneraci městské památkové zóny (zdroj zde).

Na Mělníku se angažoval také v hokeji - byl jednatelem někdejšího prvoligového klubu HC 99 TL, který skončil v roce 2000 v konkurzu (to již dva měsíce Teplík v klubu nepůsobil). V létě 1999 o Teplíkově angažmá napsal server www.hokej.cz : ,,Za přesunem 1. DZ ligy do Mělníka stojí podnikatelská skupina v čele s poslancem za ODS Tomášem Teplíkem. Tato skupina je propojena s Chlumčanskými keramickými závody a klub by se měl stát farmou extraligové Plzně. Tomáš Teplík se stal předsedou klubu a na post generálního manažera byl jmenován Tomáš Herstus, který loni zastával tuto funkci v extraligovém Třinci.”

O byt v tomto domě může mělnický expolitik přijít.

zdroj: justice.cz, Exekutorský úřad Písek, ods-melnik.cz, Wikipedie

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz