Ceny bytů na Mělnicku výrazně stouply

V září roku 2012 jsme hledali nejlevnější bydlení ve městech na Mělnicku. Malé byty šly sehnat za částku kolem sedmi set tisíc korun. Nyní tak levné bydlení již neseženete, zaplatíte nejméně o desítky tisíc korun navíc. Nejlevnější bydlení nyní pořídíte v Neratovicích.

byt Neratovice

Nejlevnější cesta k vlastnímu bydlení ve městě na Mělnicku vede přes panelák v Neratovicích.

Mělník - 2+kk za 800.000,- tisíc

Nejlevnějším bytem, který se aktuálně prodává na Mělníku, je 2+kk v bytovém domě v Sokolovské ulici. Byt ve zvýšeném přízemí je před rekonstrukcí, má 50m2 pro budoucího majitele skrývá nepříjemné náklady spojené s elektrickým vytápěním, které je násobně dražší, než dálkové. K inzerované ceně 750.000,- je potřeba připočíst provizi pro realitního makléře, která bude pravděpodobně ve výši 50.000,- korun. Nejlevnější byt v nabídce tak stojí osmset tisíc. Na prodej se nyní na Mělníku nabízí padesátka bytů. Stejně velký byt se na Mělníku před rokem a půl prodával za 720.000,- včetně provize.

Neratovice - 1+1 za 720.000,- tisíc

1+1 na neratovické Kojetické ulici stojí včetně provize 720.000,- korun. Byt ve čtvrtém podlaží pěkně zrekonstruovaného třináctipodlažního domu se nachází v bezprostřední blízkosti zastávky autobusů. Nového majitele, pokud není humusák, čeká investice do nového bytového jádra. V Neratovicích je aktuálně k prodeji 51 bytů. Nejlevnějším bytem na prodej před rokem a půl byl panelákový 1+kk za 590.000,- korun.

Kralupy - 1+1 za 830.000,-

Nejvíce zaplatíte za nejdostupnější byt nyní překvapivě v Kralupech. Před rokem a půl přitom právě zde bylo bydlení nejlevnější. Cenu nesrazila ani největší nabídka z velkých měst Mělnicka - v Kralupech se k prodeji nabízí 59 bytů. 1+1 v Šafaříkově ulici s výhledem do zeleně a o podlahové ploše 57m2 je v původním stavu, s plynovými kampny a dřevěnými okny. Protože se jedná o cihlovou stavbu, nový majitel ušetří za případnou rekonstrukci koupelny (ta zde ale není nezbytně nutná). Devizou bytu může být i parketová podlaha v jedné z místností, v té druhé majitel pravděpodobně provede rekonstrukci podlahových krytin. Otázkou je stav elektrických rozvodů v bytě. Před rokem a půl vyšel cihlový 1+1 na 700.000,- tisíc.

Ceny bytů vzrostly zhruba o deset procent

Ceny bytů se již vzdálily svému dnu a vzrostly o desítky tisíc korun. Žádná nákupní horečka se však nekoná a nekonala, a to navzdory rekordně nízkým hypotékám. V nabídkách realitních kanceláří i soukormých inzerentů se stále nachází zhruba pět desítek bytů v každém z měst a zájemce tak má na Mělníku, v Neratovicích i v Kralupech z čeho vybírat.

Článek, který jsme před rokem a půl věnovali hledání nejlevnějšího bydlení si můžete přečíst zde: Nejlevnější byt? Garsonka v Neratovicích!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. parkoviště na poli (Anna Spěváčková, 27.4.2015 14:38:58) Odpovědět

  Až budeme mít za paneláky na poli díky starostce Mrzílkové ohromné parkoviště s cca 200 aut a tato sem budou najíždět a vyjíždět mezi domy tak, že budou křížit cesty pro pěší před i za domy, klesnou ceny bytů ještě víc. V každém inzerátu na úspěšný prodej bytů je uvedeno, že je v zeleni, ne mezi komunikací a parkovištěm. U parku, u lesa, v čisté přírodě...ne že auta ohrožují děti i dospělé, podepisují se na jejich zdraví, že jim bouchají dveře pod okny i v noci, světla reflektorů a osvětlení narušují spánek, emise a prach zhoršují zdravotní stav dýchacího ústrojí.... Jen v Neratovicích vedení města záměrně poškozuje občany a nedbá na jejich kvalitní bydlení....

 2. omyl vážená (realitní makléř, 28.4.2015 10:00:57) Odpovědět

  Anna Spěváčková se mýlí. Dostupnost parkování je jedním z nejčastějších požadavků klientů. Měla by používat jiný argument.

 3. parkoviště na poli (Beneš, 28.4.2015 10:10:12) Odpovědět

  Paní Spěváčková má samozřejmě pravdu. Dostupnost prakování je jistě důležitá, ale ne za popisovaných podmínek.
  Měl by se tam jít podívat.

 4. 1+1 (to, 28.4.2015 16:26:14) Odpovědět

  V Nera má 38 m2, myslím...chtělo by to cenu za m2


end is near

Kontakt

iSoutok.cz