Cestující do Prahy se dočkali. Doprava se integruje.

7. duben 2015 bude přelomovým datem pro cestování linkovými autobusy z Mělníka a Neratovic do Prahy. Právě na tento den připadne připojení k Pražské integrované dopravě. Cestování by se mělo zlevnit a z Mělníka či Neratovice pojedete i po Praze na jednu jízdenku.

Propojení se dlouho nedařilo kvůli dohadům o konečnou zastávku autobusů z Mělnicka. Kompromis nakonec vedl k tomu, že z Mělníka budou autobusy končit na stanici Ládví a z Neratovic v Letňanech (pozn. red.: Podle dopněné mapy * budou některé linky z Neratovic končit v Ládví (vč. linky 348) a některé v Letňanech, linky z Mělníka budou vždy končit v Ládví)

Cestující, kteří využijí předplatného, by za dopravu mohli ušetřit až 12 tisíc korun ročně. Autobusy budou nově jezdit v pravidelných intervalech, cestující tedy nebudou nuceni pro každou cestu studovat jízdní řády. Pro Neratovice se stane stěžejní linka číslo 348, pro Mělník rychlíková 349 a ,,courák" 369, který bude zajíždět až do Štětí.

Více informací o novinkách v dopravě ZDE, na stránkách ROPID ZDE. *

Mapa linek ZDE. *

zdroj: Středočeský kraj

pozn.: Odkazy označené * byly do článku přidány z komentáře Matěje Paděly.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Doplňující informace + schéma linek (Matěj Paděla, 25.2.2015 11:11:39) Odpovědět

    Tisková zpráva a více informací také na webu ropid.cz: http://www.ropid.cz/tiskove-informace/integrace-melnicka-a-neratovicka-od-dubna-2015__s193x2882.html
    Schéma vedení linek následně na tomto odkazu: http://www.ropid.cz/files/PDF_ruzne/2015_melnik_mapa_velka.pdf

  2. odkazy (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 25.2.2015 14:17:35) Odpovědět

    Dobrý den,

    děkujeme za odkazy, přidáme je do článku!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz