Cikánská hudba, porod a mizerné jídlo – to jsou Neratovice

Třetí díl našeho seriálu o prezentaci měst našeho regionu na populárním serveru www.youtube.com nás zavedl do virtuálního vnímání Neratovic. Po Mělníku a Kralupech nás tedy čeká město chemie a zeleně. Ikdyž o chemii a zeleni nebude v našem výběru ani zmínka ;-).

Asi nejaktivnějšími přispěvateli na kanál Youtube jsou neratovičtí rómští hudebníci – skupina Gipsy Dance. Jejich převážně přímo ve městě natáčenéh klipy mají překvapivě vysokou sledovanost (v průměru kolem 70.000 shlédnutí) a nepřekvapivě různorodou kvalitu. Například tento klip, který je natočen v duchu tuzingu a páchání dopravních přestupků (nebo že by v rámci otuzení auta byly odstraněny i pásy???) je zajímavým hudebním počinem, možná aspirujícím na uvedení v pořadu S-hitparáda televize Pětka. No posuďte sami.

 

Upřímně moc nevím, co si myslet o lidech, kteří chtějí sdílet se světem příchod svého potomka. Ano, je to nesmírně radostná událost, ale také poněkud intimní. Zaskočilo nás, kolik lidí se rozhodlo natočit klip o porodu a zveřejnit ho na Youtube. A možná ještě překvpaivější je, kolik takových lidí rodilo v Neratovicích. Uznáváme právo, že zveřejnění detailů o porodu je jejich věc. A proto vám jeden z těch nejvkusnějších záznamů přinášíme.

 

Podobně jako u Kralup zavítal se svým pořadem Ano šéfe! Zdeněk Pohlreich i do Neratovic. Byl to jeden z prvních dílů a odehrával se v Neratovické restauraci Drak. Kdysi vyhlášená „čína“ postupem času upadla do, buďme milosrdní, průměru a změnila se na restauraci typu „cesta kolem světa“. Jak restauraci hodnotil Zdeněk Pohlreich? Uvidíte na následujícm videu.

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz