Co bude s iSoutokem dál?

V posledním červencovém příspěvku jsme si trochu otevřeli redakční srdíčko na téma bytí a nebytí tohoto velmi pokleslého blogu :-) a vyzvali čtenáře, ať nám sdělí, zda vůbec máme pokračovat. Jaké byly reakce čtenářů a jaký je náš závěr?

Předně děkujeme všem, kteří na naši výzvu reagovali, byť vzkaz, že na Skuhrově se dají sehnat okurky močáky, asi nebyl úplně reakcí na naši výzvu :-). Odezva je u každé tvůrčí činnosti tím nejcenějším, jakýmsi zrcadlem. Některé vzkazy mají zůstat mezi jejich tvůrci a redakcí, z některých ale volně ocitujeme.

Ve vzkazech se opakovaly výzvy pro pokračování blogu, který prý nemá svým obsahem zastoupení. Velmi si vážíme těchto výzev od lidí, kteří narovinu uvedli, že se jim někdy nelíbí náš pohled na věc, či s námi nesouhlasí, ale alespoň sami o věci přemýšlí.
Jedna z reakcí uváděla, že pokud to úplně zabalíme, zbydou jen oslavné články v místních periodikách a nic víc. I to je pohled, který nám chyběl.

Jiný čtenář uváděl, že nebýt nás, některá témata by se na veřejnost vůbec nedostala a že pro část lidí je tento web jako zdroj informací neocenitelný. Zároveň nám doporučil zkusit se propagovat v Mělnicku, na Mělníčku nebo v Mělnické radnici. ,,Přístup k informacím, které nejsou cenzurované a zkreslené, budeme v budoucnu vyvažovat zlatem :-),” ukončil čtenář svůj příspěvek. S tím se dá souhlasit. Vnímáme, jak svobody kolem nás vymírají tempem ohrožených živočišných druhů a proto jsme aktivní i v jiných projektech (a možná nám to ubírá na elánu zde).

Mezi vyjímečné vzkazy patří i ten od jednoho z autorů fenoménu melnicek.cz. Mimochodem to je jedna z věcí, které nám za ty roky (ty jo, on isoutok funguje již pátým rokem) přišla fajn - že jsme se vzájemně s ostatními weby na Mělníku nebrali jako konkurence, ale jako doplnění. Nevybavujeme si jedinou třecí plochu. To je velmi vzácné a vypovídá to o velmi hezkých osobnostech v čele ostatních webových projektů. Vzkaz obsahoval myšlenku na půl roku před volbami se odmlčet, po volbách se vrátit. Stojí to za úvahu.

Citovat bychom mohli z dalších vzkazů, ale buď se opakovaly, nebo je považujeme za neveřejné. Každopádně ještě jednou díky za všechny!

Prozradíme i něco z našich úvah. Ty se točily kolem možností:

- úplně skončit

- opustit isoutok.cz a založit facebookovou skupinu zaměřenou čistě na mělnickou politiku

- změnit formát z glos a blogu na magazín pouze s rozhovory

- pokračovat jako doposud

- jít konečně dělat něco užitečného :-)

- založit občanský spolek, které by aktivně vstoupil do komunální politiky (a to jak nástroji, které zákon spolkům dává, tak třeba účastí v komunálních volbách, protože 21 lidí bychom dohromady bez problémů dali)

- aktivně podpořit nějakou politickou sílu ve městě

- zahodit dosavadní práci, smazat obsah (někdy docela nadčasový) a opustit čtenáře (podle googlu cca každý třetí Mělničan je našim pravidelným čtenářem) by asi byla chyba

- kdo dojede pro ty močáky :-)

A tak jsme se o víkendu sešli, popili, pojedli a vymysleli něco úplně jiného :-). Zkusíme trošku upravit způsob a formát našeho psaní. Místo častých glos zkusíme cca jeden článek týdně zaměřený na 2-3 témata. Prostě zrušíme nad sebou ten každodenní bič, který se někdy podepsal na hodnotě/kvalitě glosy. Ubereme zdrojování a ironie a zkusíme to trochu nahradit komentováním. Dohodli jsme se i na nějakých nových vnitroredakčních principech, jejichž funkčnost ale ukáže až praxe. Ke shodě jsme nedošli ohledně komentářů čtenářů, jejich anonymitě apod., takže to a pár dalších drobností si vyhodnotíme ještě někdy zvlášť a v průběhu času.

Skončit se dá vždycky, tak to ještě chvíli zkusíme :-). Díky, že nás čtete.

/1.8.2017/


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz