Co přineslo letošní vinobraní?

Vinobraní v novém konceptu s neplacenou zónou je za námi. Je čas se pustit do hodnocení. Jak zhodnotil ceny, program, stánky Jirka Antoš?

CENY. V loňském roce zaplatil každý návštěvník vinobraní 200,- korun. Letos nemusel platit nic, pokud ho zajímalo pouze víno, stará řemesla nebo pouťové atrakce. Většině účastníků stačila bezplatná nabídka a vstupenek (v předprodeji od 200,- do 290,- korun ve dnech konání) se tak prodala cca 1/3 oproti loňskému roku. Cena atrakcí byla obdobná. Nejlevnější od 30,- korun, nejčastěji 50,- korun. Ceny burčáku obvyklé, kvalita letos nadprůměrná (alespoň u Zemědělky).

PROGRAM. Hodnocení programu vinobraní je velmi složité. Nedá se říci, že by byl špatný. Možná by to příště chtělo na každý den kapelu typu Wanastovek, které spodní náměstí zaplnily k prasknutí. Subjektivně bych program ve srovnání s posledními ročníky označil jako lehce nad průměrem. Ale záleží na vkusu. Mě se třeba líbily Cosmonautix, někdo jiný si z nich mohl trhat vlasy...

(autor Dana Hesová)

OHŇOSTROJ. Letos opravdu paráda, včetně hudby a přesunutí so středu města.

(autor Jan Honza)

CHARITA. Opakovala se věc, která mi byla velmi nepříjemná, a to výběrčí charitativních příspěvků na pejsky. Je to s povolením města nebo ne? Pokud ano, nebylo lepší udělat výběr na povodně nebo mělnický útulek?

STÁNKY. Za mě dobrý. Převládaly stánky, které na podobné akce patří, žádný prodej secondhandového oblečení nebo zboží obdobného s vietnamskými prodejnami. Jen mám pocit, že jich bylo tak nějak méně. Nebo to bylo dáno těmi zónami?

KRÁDEŽE a BITKY. Vinobraní patřilo ke klidnějším. Přesto mám zprávy o čtyřech rozbitých nosech. Nekonal se ani pogrom na v kulturáku tančící romy, jak se městem povídalo.

ZÁVĚR. Je zřejmé, že na rozdíl od minulých ročníků, město na vinobraní bude tratit. Ne málo. Odhad je 1-2 miliony. Přesto budu ve svém závěru nový koncept s neplaceným vinobraním a placeným hudebním festivalem vinobraní hájit. Horní náměstí s vínem a komornější atmosférou nemělo pro mě chybu. Blízké volně přístupné ulice také ne. Záchodků bylo dostatek. Žádný ze zpěváků nepřišel přímo na podiu o kytaru jako vloni :-). Co pro příští rok změnit? Vylepšit program. Možná torchu snížit cenu vstupného na hudební festival. Zlepšit propagaci. A hlavně - víc než od lidí se snažit vybrat od kolotočářů a partnerů festivalu. Kolik dal například ČEZ za status partnera vinobraní? U hudebních festivalů začíná obdobné partnerství na příspěvku 0,5 milionu. Kolik se vybralo od provozovatelů atrakcí, když byli schopni za tři dny utržit až 250.000,- korun za jednu? Kolik činily sankce pro kapely, které si z nasmlouvaného programu udělaly trhací kalendář a ke svému vystoupení doráželi v pozdějších časech, aniž by měli organizátoři na jejich opožděné příjezdy předem reagovat?

Jirka Antoš

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Pánové, pravopis....! (Anna Spěváčková, 2.10.2013 20:09:32) Odpovědět

  Vážení pánové, mám připomínku.

  Část věty:...pogrom na v kulturáku tančící Romy...tak to je česky zcela špatně. Nelze vedle sebe umístit dvě předložky. Ovšem je to nyní velká móda asi tak jako: jednak - druhak. Správně je jednak - jednak = spojky slučovací. Jednak je spojka a nemá nic společného s číslovkou jedna. Proto jednak - druhak je nesmysl).

  Inkriminovanou část věty lze napsat správně takto:
  ...pogrom na Romy, tančící v kulturáku.

 2. Děkujeme (Tomáš Malina - iSoutok, 3.10.2013 9:57:22) Odpovědět

  Dobrý den paní magistro, děkujeme za poučení. Jsem chybující lidé. Kolegu řádně vyplísním, tak jak on plísní za pravopisné chyby jiné, třeba mě :-).
  Mějte krásný den!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz