Co říkal starosta v roce 2014 a co říká dnes?

Předvolební debata uspořádaná v roce 2014 byla nesmírně dobrým počinem spolku ,,Mělník debatuje.” Funguje totiž i tam, kde selhává paměť. Darujte Mělník, jde to díky nabídce turistického centra. A také o nápadu, který nakonec (možná) přijde draho.

Sliby chyby?

Když voliče lákají, pěkně mu zpívají. A slibují. Třeba to, jak kandidují naposledy. Nikdo současnému starostovi neupírá řadu dobrých věcí, které na Mělníku udělal. Poslední měsíce však jako by ukazoval, že není ve formě. To, co dříve zvládal s noblesou, nezvládá. Když mohl odejít jako frajer, schoval se za rozhodnutí zastupitelů. A podle informací mělnických tamtamů není vyloučeno, že by chtěl být starostou dál. Navzdory slibu z roku 2014, na který si už ale možná nepamatuje. Přípomeňme ho.

Mělník debatuje 2014

Moderátor: Proč by zrovna Vás měli voliči volit a proč by Vám měli odevzdat svůj hlas?
Ctirad Mikeš: ,,Odpověď je pro mě jednoduchá. Čtyři roky jsem toto město vedl, domnívám se, že v tomto městě je vidět spousta práce a posunu, který nastal. Chci ještě, a říkám otevřeně, věnovat čtyři roky, a říkám pouze čtyři roky tomuto městu. Práce starosty je strašně namáhavá časově i intelektuálně. A domnívám se, že by starosta města Mělníka neměl být delší období než dvě. Pokud za dvě volební období nesplní to co slibuje svým voličům, nesplní už nikdy. Děkuju Vám.”

Zastupitestvo města, listopad 2017

Dotaz občana: Porušíte slib a budete kandidovat?
Ctirad Mikeš: ,,Já teďko nevím, co ode mě skutečně chcete, do voleb je daleko. Já nejsem rozhodnutej kandidovat dál. Já nevím jakej slib. Já jsem něco sdělil. Nechte to na mě, nechte to na mých zastupitelích, nechte to na občanech města Mělníka.”

Dárky z Mělníka

Blíží se Vánoce, doba shonu, nervů, vlezlé reklamy, přežírání a shánění dárků (a v neposlední řadě divokého večírku na radnici). A pokud přemýšlíte, co darovat, neopomeňte návštěvu Turistického informačního centra, kde naleznete opravdu hezké dárky s motivem našeho města. Vybírat můžete například z originálních vín, kosmetiky, čokolády, kalendářů, svíček... Je toho opravdu hodně a jsou to vkusné věci. Skvělá práce lidí, kteří to mají na starost.

Jediná výtka - snad by nebyl velký problém udělat s dary s motivem Mělníka jednoduchý e-shop a zboží zákazníkům zasílat. Nebo zboží nabídnout na adventních trzích. Někoho nenapadne těch sto metrů do ulice Legionářů zajít.

Altán pro piano

Tak jsme se doslechli, že radnice bude hodnotit záměr postavit altán na piano. Za cirka 130 tisíc korun. Na to piano, které stálo v podchodu u radnice, ale bylo odtamtud odstraněno, protože rušilo úředníky při práci a hráli si na něj pro radost různí hudební ignoranti, například děti, což bylo úředníkům k vzteku.

Jak se můžete dočíst v Mělnickém deníku , původní myšlenkou prezentovanou Ondřejem Tichotou bylo: ,,aby piano zpříjemnilo atmosféru ve městě a zároveň ho zatraktivnilo po turisty.”

A tak z akce, kdy piano získané zdarma mělo oživit náměstí plné lidí budeme možná na Mělníku mít piano uklizené v altánu za 130.000,- korun, v parku, kam moc lidí nechodí, kde snad nebude rušit pracující úřednický lid a nebude vadit, že si prstoklad po klávesách okusí nějaký člověk či dítě, kteří nejsou hudebně vzdělaní, jen si chtějí pár tóny prostě udělat radost. Sice je to úplně v rozporu s původním záměrem pana Kobzy, který akci s piany v ČR spustil, ale co. Na Mělníku už to tak bývá…

Na druhou stranu, zatím nikoho nenapsalo dát k pianu kameru, nebo piano vrátit do podloubí a přestěhovat úřad :-).

Nashledanou za týden! Budeme psát třeba o nové městské grafice.

PS: Děkujeme čtenářům za odkaz na debatu z roku 2014. Ještě se k ní vrátíme.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. "Pravdomluvný Mikeš" (Zaměstnanec MÚ, 11.12.2017 8:32:14) Odpovědět

  Nejen na úřadě je všem známa skutečnost, že názorová "pružnost" pana Mikeše nezná mezí:-)

  Tak se prosím hlavně ničemu nedivte.

 2. večírek a piano (Karel, 11.12.2017 13:21:43) Odpovědět

  Kdy se koná ten večírek? Rád bych nakouknul, abych okouknul tu "divokost".
  Piano by pod okny kanceláře či bytu asi nechtěl mít nikdo z nás. Já tedy určitě ne. Několikrát jsem měl tu čest a slyšel ten "prstoklad dětí". Já bych to spíš nazval mlácení do kláves a poslouchat se to fakt nedalo. Je pravda, že jsme zaslechl i pěkně zahrané melodie. Ale přesto tento záměr s pianem úplně nechápu.

 3. Piano, záměr? (Standa, 11.12.2017 17:16:00) Odpovědět

  Pan Karel to popsal výstižně. Každý, kdo opravdu seriozně hraje na piano, tak jistě buď někde hraje na veřejných kulturních akcích, nebo cvičí v soukromí na kvalitní nástroj, ale myslím, že mu není moc příjemné hrát na nástroj, kde přestávají poslouchat klávesy a ozývá se rozladěný zvuk strun.

  To naopak nevadí především některým dětem, které si rády a bez zábran zabřinkají, což ovšem může být z valné části neposlouchatelné pro kolemjdoucí, natož pro ty, kteří nemohou místo opustit. V každém případě jde o zkušenost pro ty, kteří to nepředpokládali a snad se poučí.

  Myslím, že na ten klavír se bude spíše břinkat a možná, že někde v parku ještě více. Opravdové dětské naděje chodí do LŠU.

 4. Předposlední věta. (Standa, 11.12.2017 17:43:12) Odpovědět

  Omlouvám se hudebním znalcům. Měl jsem na mysli samozřejmě pianino, nikoliv klavír ( křídlo).
  http://www.pianos.cz/zajimavosti-o-klavirech-a-pianinech/jak-se-od-sebe-lisi-klavir-kridlo-pianino-a-piano/

 5. Mělník smrdí (Pepík, 13.12.2017 15:47:02) Odpovědět

  Komu to ještě nedošlo, tak za provázky tahají mikeš a kowanda, ten ovládá i mikeše s proto město, u kowandy inzeruje za pěkný prachy a mikeš , tam má za to ten svůj sloupeček starosty. Je to hnus co se na mělníku děje, jde jen o moc a prachy. A pan Bándy by si měl příště rozmyslet koho podpoří, minule vsadil na špatné koně a neměl by o tom vyprávět na potkání. Pak se zbytečně rozčuluje.

 6. Lhostejnost (Eva Lina, 13.12.2017 19:36:13) Odpovědět

  souhlas Pepík
  Lidé jsou lhostejní a nechají se dobrovolně okrádat, ale jen kdyby jim někdo bral peníze přímo z ruky. Bohužel takhle se to schová v množství a každej si kope jen za sebe. Otevřete oči a proberte se, přece si z nás nebudou dělat dál "dobrý den"!!!

 7. Ahoj Mopslíku (Standa, 14.12.2017 17:18:40) Odpovědět | Zobrazit odpovědi


  místo těch nesmyslů co tady píšeš si radši hlídej manželku. Má hodně moc přátelský vztahy s Radkem. Asi ti to při tom psaní uniklo.

  1. Re: Ahoj Mopslíku (Mopsík, 15.12.2017 9:21:17) Odpovědět

   Ahoj květáčku,
   manželství není vězení, víme?
   haf haf

 8. kdyby byl mikeš (kibic, 16.12.2017 8:05:51) Odpovědět

  kocourem bylo by lepe a to piano to by si určitě pan tichota nedal před svuj pronajaty byteček zatico votravovat jine a prudit mu asi děla radost jak je ostatně zvykem u top iči otazka jestli je toto vysledkem jeho ročni prace tak tě buch


end is near

Kontakt

iSoutok.cz