Ctirad Mikeš čestné občanství nezískal. Chyběl hlas.

Starosta Mělníka Ctirad Mikeš /ČSSD/ nezískal na říjnovém zasedání zastupitelstva čestné občanství města Mělníka. Pro návrh hlasovalo deset zastupitelů, chyběl tak jediný hlas. Starosta se tak prozatím nezařadí mezi osobnosti jako T. G. Masaryk, Edvard Beneš nebo Jan Vojtěch Gemerich rytíř z Neubergu.

Návrh na udělení čestného občanství podali Martin Kružica ze ZŠ Pšovka, Miroslav Šťastný z FC Pšovka, a zástupci dvou kynologických klubů Pavel Hájek a Luboš Lidický. V odůvodnění návrhu se uvádělo, že čestné občanství má být starostovi uděleno za mimořádné pracovní výkony při letošních povodních.

"Své kritiky, a nebylo jich málo, přesvědčil tím, že s nasazením života spolu s dobrovolníky prošel celou hráz a snažili se ucpat její prosakující části. Navíc s těžkou technikou, která částečně hráz udusávala. Chvění mohlo způsobit, že se hráz uvolní, protrhne a městem proletí sedmimetrová tsunami i s těmi, kteří na hrázi pracovali. Ikdyž Mělník byl v té době cílem politiků, aby se na úkor povodní zviditelnili, včetně premiéra, nedopustil se starosta Mikeš ve svých vystoupeních v médiích megatrapnosti, aby se oblékl do záchranářského oděvu nebo křiklavé bundy a zůstal normálním člověkem splývajícím se svými spoluobčany," uvádí se mimo jiné ve zdůvodnění návrhu.

Zastupitelé, kteří se rozhodli pro návrh usnesení nehlasovat, argumentovali zeména tím, že není obvyklé dávat čestné občanství aktivnímu politikovi. V hlasování, kterému nebylo přítomno všech 21 zastupitelů pak udělení čestného občanství starostovi získalo 10 hlasů. Potřeba bylo 11.

Hlasovali byste pro udělení čestného občanství Ctitadu Mikešovi? Hlasujte v naší anketě do 18.11.2013!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz