Ctirad Mikeš: Jsme týmem odborníků napříč politickým spektrem

Ctirad Mikeš. Je třeba jej představovat? Starosta Mělníka. Zvolený za ČSSD, nyní vede kandidátku Mé město. Říká, že komunální politika není o partajích, ale o lidech. Své kandidáty představuje jako odborníky, kteří jsou ochotni městu věnovat své znalosti a čas. Jaké vnímá problémy města, jak je chce řešit? Kolik stojí jeho volební kampaň a kdo ji platí? A jak si vybírá možné koaliční partnery?

Jaké jsou podle Vás největší problémy města? (max. 3)

1.      Dopravní situace ve městě včetně parkování.

2.      Stav náměstí Karla IV. a jeho budoucí revitalizace.

3.      Nevyužití potenciálu města Mělníka jako symbolu českého vinařství, jeho historické tradice odvozené již od svaté Ludmily a svatého Václava.

Jaké konkrétní řešení těchto problémů nabízíte?

Ad. 1) Zahájit v říjnu 2014 první etapu obchvatu města Mělníka, mezi ulicemi Pražská a Mladoboleslavská, pokračovat v technické přípravě kruhové křižovatky u čerpací stanice Shell, dokončit projektovou přípravu na II. etapu obchvatu od haly BIOS na komunikaci I/9 ( výpadovka na Českou Lípu), ve spolupráci s obcemi od Bezna po Mělník přípravu projektového dokumentace obchvatu Mělníka silnice I/16 ( průtah mezi Chloumkem a městem), dopravu v klidu řešit zjednosměrněním komunikací a využití travnatých ploch bez vzrostlé zeleně pro podélné parkování na sídlištích (s využitím zatravňovacích dlaždic).  

Ad.2)  Dokončit obsahovou a architektonickou soutěž na revitalizaci nám. Karla IV. a po schválení záměru začít kumulovat finanční prostředky pro realizaci.

Ad. 3) Rozšířit akce spojené s vínem a vinařstvím na Mělníku – Vinná noc, Mělnický košt, mělnické vinobraní, oslava svatomartinských vín a obnovení Winefestu jako regionální ochutnávky vín v měsíci červnu. Dále zrekonstruovat navigaci od mostu  Josefa Straky po areál českých přístavů a vybudovat zde veřejné přístaviště pro malá říční plavidla, písečnou pláž a připravit podmínky pro volnočasové aktivity. Ve spolupráci s obcemi Kokořínska udělat z Mělníka město alespoň jednodenní turistiky, aby měl návštěvník města důvod zde přespat do druhého dne.

Co podle Vás naopak ve městě funguje dobře?

1) Vznikem Mělnického kulturního centra byly nastartovány lepší možnosti pro podporu kultury ve městě. Pořádá se MEKUL - Mělnické kulturní léto, obnovila se tradice Mezinárodního dne hudby. Podařilo se sehnat sponzory, kteří do kultury města věnují více jak 1,5 mil. Kč ročně.

2) Zlepšili jsme ve spolupráci s vinaři podmínky pro vinařské akce.  Podařilo se nám  vytvořit nový koncept mělnického vinobraní tak, aby byly náklady sníženy o 2 mil. Kč při zachování jeho kvality.

3) Mělnický model prevence kriminality je vzorem pro města Středočeského kraje.

4) Velmi dobře funguje systém nakládání s odpady, a to zejména v oblasti primární separace. Mělník byl v roce 2012 a 2013 vyhlášen jako město s největším objemem vytříděných odpadů ve Středočeském kraji.

5) Podařilo se vybudovat protipovodňová opatření, zvýšila se odbornost jednotky dobrovolných hasičů. Patří k nejlepším ve Středočeském kraji.

Proč by občané měli dát ve volbách hlas Vaší volební straně?

Naše volební strana vznikla jako seskupení občanů napříč politickým spektrem. Jedná se o oborníky, kteří jsou ochotni svému,  tedy našemu městu věnovat svůj volný čas.  Vznikl  tým, který bude poskytovat starostovi, radě ale i zastupitelstvu své znalosti, zkušenosti a schopnosti, a to tak, aby rozhodování těchto orgánů města bylo pokud možno maximálně odborné.  

Jaké jsou náklady na volební kampaň Vašeho uskupení a jak (kým) jsou hrazeny?

Předpokládané náklady by neměly přesáhnout částku 150 tis. Kč. Kampaň si financuji ze svých úspor, které jsem našetřil za toto funkční období.  

Se kterým z dalších volebních uskupení byste po volbách rádi spolupracovali? A je nějaké, se kterým koaliční spolupráci vylučujete?

Tvrdíme, že koalice nevzniká před volbami, či po volbách, ale tvoří se při vlastní volební kampani. Podstatná pro nás je slušnost a korektnost.  Protože ten, kdo nebyl slušný během volební kampaně, nemůže být slušný ani po volbách. Spolupráce v koalici musí být postavena na důvěře. S nedůvěryhodným partnerem do koalice nepůjdeme.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. tým (Jarda, 3.10.2014 10:40:24) Odpovědět

  Jste Tým, co je závislý na městské kase. Jinak blahopřeji starostovi k rozprodeji majetku ve výši 250 mil. korun.

 2. Blahopřání (Max, 3.10.2014 12:48:21) Odpovědět

  Také blahopřeji k rozprodanému městu. A ještě komu co bylo prodáno, že? A tým přeběhlíků já určitě volit nebudu.

 3. Podrazák, tým profesionálů a hodný sponzor (Honza, 3.10.2014 15:24:03) Odpovědět

  Je to ale hezké, pan Mikeš nejdřív podrazí vlastní stranu, pak sestaví tým "profesionálů", vyinkasuje korunky na kampaň od místního developera (ušetřil si je, jasně) a hurá do voleb. Aby se chlapec nepřepočítal, v Mělníku mu vidíme až do žaludku a lidi ho fakt nechtěj

 4. úspěšný chlapec ze Všetat (cocochannel, 3.10.2014 22:06:27) Odpovědět

  stále nám ten chlapec ze Všetat tvrdí, jak sestavil tým profesionálů a úspěšných lidí, atd.atd.
  Potom se provalí že nejeden z kandidátky vůbec není z Mělníka, ale jsou odjinud. Máme si to tedy vysvětlit tak, že na Mělníku jsou pouze neúspěšní nýmandi a k dělání politiky na Mělníku je potřeba si vzít přespolní??? Už aby vás vzal čert.

 5. Slušnost... (Petr Birne, 5.10.2014 22:02:27) Odpovědět

  Přeji Vám pane starosto uspěch ve volbách,vedete velmi slušnou a korektní kampaň.Ostatní strany nechť si z Vás vezmou příklad.

 6. Férová kampaň pana Mikeše:-) (M. Hrubý, 6.10.2014 8:49:12) Odpovědět

  Pane Birne, sundejte ty růžové brýle! Pan Mikeš si informační měsíčník Radnice proměnil ve svojí propagaci, kamarádovy děti přišly s jeho pexesem Mé Město z mateřské školky a jeho reklama je zdarma na městském mobiliáři. Opravdu si myslíte, že se takto vede slušná kampaň? Ve Všetatech možná, ale na Mělníku...

 7. Volby reklama (Marek, 6.10.2014 13:34:15) Odpovědět

  Máte pravdu Mikeš zneužívá vše co jde, o vinobraní jsem koukal jak blázen na hasičské auto dobrovolných hasičů polepené samolepkami mé město. Jeden pán to chtěl strhnout,ale všiml si toho jeden hasič a se slovy nedělejte to n´budeme mít malér toho zanechal.

 8. Slušná kampaň... (Petr Birne, 6.10.2014 14:51:10) Odpovědět

  Za neslušné považuji hlavně to, že ze starosty Mikeše se stalo hlavní téma voleb na Mělníku a to především marginální témata , kde bydlí, kolik má milenek atd.Můj názor na jeho kampaň je,že nedělá nic neslušného ba dokonce protiprávního.Toť můj postoj.

 9. Mikes vs ODS (Pepa, 6.10.2014 22:36:00) Odpovědět

  Co strejda Mikes, ale vsimli si vsichni urcite vlcaku z odsky? Mlada krev se slinou u huby. Proti nim je strejda mikes jenom neskodnej beranek. Jojo neumannovic kavalerie nespi. Martinec a podobni hosici pripraveni na startu. Bratr Pasek nejakej unavenej posledni sobou. Co mu policie tukla na zlatou cihlu, tak nejakej mimon.
  Bivoj mozna zapomenul, ze bozi mlyny porad melou.
  P.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz