Ctirad Mikeš: Kdyby se dětem něco stalo, rezignoval bych

Mělnické zastupitelstvo řešilo na svém květnovém zasedání situaci s obrovským únikem plynu z budovy ZŠ Pšovka. Informace, které jsme přinesli dříve, je nyní možné doplnit o další podrobnosti. A pro rodiče dětí rozhodně není rozprava zastupitelů uklidňující čtení…

Do rozpravy se zapojili tři zastupitelé - starosta Ctirad Mikeš /ČSSD/, Milan Schweigstill /TOP09/ a Ladislav Peychl /ČSSD/. Jak debata vedená zastupiteli na zasedání 5.5. vypadala?

Ctirad Mikeš nazval situaci nepříjemnou, 4 měsíce utíkal plyn. Je vděčen, že nedošlo k situaci, která by byla neřešitelná, tedy k proniknutí plynu do budovy. Město podalo trestní oznámení na vznikl škody a obecné ohrožení. 

Milan Schweigstill požadoval, aby zastupitelé dostali informaci o výsledku podaných trestních oznámení.

Ladislav Peychl upozornil, že radní v minulosti přijali opatření, jak takovýmto věcem předcházet. Nestalo se to poprvé. Jak se toto opatření uplatňovalo v ZŠ Panešova?

Ctirad Mikeš doplnil, že před dvěma lety byla obdobná situace s odběrem elektrické energie v jedné MŠ, opatření rady bylo, že každý měsíc je příslušný zaměstnanec povinnen zapsat spotřebu. Toto bylo splněno. Příslušný zaměstnanec ale své zjištění nesdělil řediteli. 4 měsíce to bylo zapisováno, ředitel se o tom /nadměrné spotřebě plynu - pozn. redakce/ bohužel nedověděl. A pak paradocně ne od svého zaměstnance, ale od rozvodných závodů RWE se dověděl, že se něco děje. V ulici byl plyn cítit, několikrát tam RWE bylo, paradoxně řešílo jen situaci svých rozvodů a zařízení a tam plyn neunikal. Odvzdušňovací ventily jsou nad úrovní střechy, proto byl plyn cítit v ulici a naštěstí nedošlo k průniku plynu do budovy. Je tam 136 žáků, kdyby šel plyn do budovy, asi nebudu starosta. Kdyby se něco stalo, okamžitě bych rezignoval.

Zastupitelé po této rozpravě schválili hlasy všech přítomných návýšení příspěvku pro ZŠ Pšovka o 853.000,- na úhradu plynu.

Záznam z jednání zastupitelstva je dostupný ZDE.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz