Ctirad Mikeš opět kritický k vlastní straně

Ctirad Mikeš /ČSSD/ opět poskytl Parlamentním listům rozhovor, který má výbušný charakter. Kritikou vlastní strany v něm nešetří. Je to další známka odcizení mělnického starosty od současné podoby vlastní strany? Stane se skutečností jeho kandidatura za jiný volební subjekt?

V úvodu rozhovoru mělnický strosta uvádí, že vláda Bohuslava Sobotky nesplnila ani jeden z klíčových slibů týkajících se církevních restitucí a větší progrese zdanění. Opětovně také kritizuje premiéra Sobotku za mediální nešikovnost, kdy zajímavým je pro novináře Andrej babiš, nikoliv premiér a jeho názory. Předpokládá, že hnutí ANO dosáhne na více než 30% preferencí voličů.

Rozhovor se dále stáčí k získávání dotací pro město Mělník. Podle Ctirada Mikeše město v posledních třech letech proinvestovalo díky dotacím 300 milionů korun. V rozhovoru přiznává, že práce ho notně vyčerpává, ale bude znovu usilovat o zvolení. Bude to ale naposledy. Negativní kampaně vůči své osobě se nebojí. V rozhovoru také poprvé zaznívá informace, že navazující součástí průtahu městem (propojení dopravou zatížených ulic přes původní řepný plac) bude vybudování kruhového objezdu u čerpací stanice Shell, kde se dosud nachází problémová křižovatka a dochází zde k poměrně častým nehodám. Dosud se vždy uvádělo, že na místě kruhový objezd nemůže vzniknout kvůli inženýrským sítím vedených pod křižovatkou a v její blízkosti. Zřejmě tedy dojde k jejich nákladnému přeložení.

Celý rozhovor na Parlamentních listech naleznete ZDE.

Redakce iSoutoku již dříve získala informaci, že mělnický starosta nebude o znovuzvolení usilovat na kandidátní listině ČSSD. Podle našich zdrojů blízkým této straně chystá vlastní "superkandidátku" napříč politickým spektrem. Její součástí, jak jsme rovněž dříve uvedli, by měl být například Vilém Kraus, současný nezávislý zastupitel zvolený za ODS. ČSSD pak podle všeho skládá kandidátku bez svého starosty.

Zdroj: Parlamentní listy

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz