Ctirad Mikeš se již chystá na volby

Tragédie jedné rodiny ukázala, že mělničané mají srdce. Městský právník v netradiční roli. Mělnický starosta se již chystá na volby.

Mělničané ukázali srdce

K velkému neštěstí došlo v druhém lednovém týdnu, když požár poničil rodinný dům obývaný mladou rodinou. Osobní tragédie jedněch dala šanci ukázat dobré srdce jiným. Město poskytlo rodině dočasné bydlení ve startovacím bytu, lidé přispěli potřebnými věcmi nebo finančním příspěvkem. Na řadu lidí tak může být Mělník pyšný a zaslouží si veliké poděkování.

Náš čtenář vzpomenul obdobnou tragédii jiné rodiny, které vyhořel byt na mělnickém sídlišti v roce 2009. Rodina tehdy trávila první noc pod širým nebem, poté jí město umístilo do azylového domu. Čtenář se řečnicky ptá, zda snad roli sehrálo, že se jednalo o romy.

Nechceme soudit. Ze strany města vždy záleží, jaké možnosti má právě k dispozici a ze strany lidí… prostě je možné, že se jako společnost lepšíme, kultivujeme a naučili jsme se pomoci druhým. A to by byla skvělá zpráva.

Pane doktore, co tam vidíte?

Na Mělníku se nám čas od času odehrává takový hezký folklór. Objeví se nový problém starosty s jeho bydlením v městském bytě. Proběhne několik kol slovního boxu na zastupitelstvech. Nakonec je povolán městský právník, kterému starosta ukáže jakési dokumenty a požádá ho, aby řekl, co se v nich píše. A městský právník s vážným výrazem ve tváři popíše, co v dokumentech vidí. A zvídavý občan má tímto být umlčen.

Fakt je toto normální? A fakt se tímto všechny problémy starosty s bydlením v městksém bytě vyřešily a už žádné další nebudou? Nechme se překvapit.

Každopádně je takováto role městského právníka zvláštní. Není právníkem Ctirada Mikeše, není právníkem žádného z jednotlivých zastupitelů nebo občanů. Bylo by vtipné, kdyby stejný postup vůči městu zvolil například některý z občanů - dokumenty předložil městskému právníkovi a požádal, ať zastupitelům tlumočí, co dokumenty obsahují.

PS: Drobná noticka. Starostův byt vznikl spojením dvou menších v jeden velký. Nyní město hledá menší byty, které by mohlo přestavět na sociální, pro matky s dětmi a podobné případy. A bude kvůli tomu přestavovat jakési kumbály nad služebnou Městské policie. Ukazuje to snad, že město jedná se svým bytovým fondem nekoncepčně, protože ještě nedávno mělo potřebu ze dvou malých bytů ve svém majetku udělat jeden nadstandardně velký pro solventního nájemníka, který provede tuto stavební změnu a rekonstrukci ve své režii?

Ctirad Mikeš již sestavuje kandidátku

Komunální volby jsou ještě daleko, současný starosta Mělníka Ctirad Mikeš se však již podle všeho rozhodl. Podle našeho zdroje se již pustil do sestavení kandidátní listiny. Navzdory svému slibu z roku 2014 se tak nejspíše opět bude ucházet o zvolení.

Zatímco léta trávil v sociální demokracii, která mu umožnila stát se starostou, ikdyž nebyl vítězem komunálních voleb, minule drtivě zvítězil s kandidátkou Mé město. Nyní přesvědčuje některé významné osobnosti města, aby s ním do voleb opět šly. Bude se přitom jednat až zpoloviny o jiná jména, než se kterými šel do voleb v roce 2014. A o překvapení nebude nouze. Podle našeho zdroje má již nyní téměř jistou kandidaturu jednoho ze současných zastupitelů, který byl do současného zastupitelstva zvolen za jinou stranu. Naopak někteří, kteří minule na Mikešově kandidátce byli, starostu tentokrát odmítli.

Nashledanou za týden. O čem budeme psát? Nechte se překvapit :-)

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Volby Mikeš (Adam, 30.1.2018 18:46:58) Odpovědět

  No má městě se povídá, že Mikeš láme na kandidátku toho nejslabšího z opozice. On totiž mu je zavázaný. My to nechápeme, že mu to za to stojí, takhle se ponižovat.

 2. Volby (Ondra, 1.2.2018 16:49:42) Odpovědět

  Třeba si vezme nejslabšího z opozice a vymění v budoucím vedení za nejslabšího z koalice, pana Tichotu.

 3. Tichota (Jirka, 1.2.2018 16:50:31) Odpovědět

  Spousta lidí zase necgápe, že se tady tkhle ponižuje pan Tichota a píše podobné hlouposti.

 4. Tichota (Jana, 2.2.2018 15:18:38) Odpovědět

  Nevíte proč chce Tichota kandidovat za Mé město

 5. Opozice (Martin, 2.2.2018 17:09:44) Odpovědět

  Pokud vyhraje opozice , bude konec demokracie na Mělníku. Mikeś a Tichota jsou nejslušnější lidè. Nelžou, nekradou, neporušují zákony. A děkuji starostovi, že podpořil Zemana díky


end is near

Kontakt

iSoutok.cz