Čtrnáctiletá skočila v Kralupech z mostu. Proč?

Čtrnáctiletá školačka skočila v Kralupech z lávky a dopadla na břeh. Se střednětěžkým zraněním ji vrtulník transportoval do pražské nemocnice. K činu se odhodlala v pátek kolem osmé večer, souvislost s vysvědčením policisté vyloučili. V její krvi byl zjištěn alkohol. Skákání z lávky a mostu je mezi kralupskou mládeží považováno za zábavu.

Mělnický deník uvádí, že policisté pracují s verzí vědomého pokusu o sebevraždu. Nešťastnou náhodu vyloučili, vliv alkoholu připouštějí. Nyní proto zjišťují, jak se k němu dívka dostala a zda se s plánovaným činem někomu svěřila.

Skoky z mostů jsou v Kralupech zábavou

Skoky z kralupského mostu a lávky patří k oblíbené kratochvíli kralupské mládeže. Patnáctimetrový let vzduchem a dopad do Vltavy můžete sledovat na řadě videí na internetu. Nedá se tak ani vyloučit varianta, že dívka místo sebevraždy chtěla posílena alkoholem napodobit dřívější čin svých kamarádů. Každoročně je v ČR podle údajů Ústavu zdravotnických informací více než půl milionu úrazů dětí. Většině úrazů lze předcházet vhodnou prevencí. Důležitým článkem prevence jsou rodiče, jak ale vyplynulo z šetření úřadu, jejich informace jsou často nedostatečné. 27,2% úrazů dětí se stane při sportovních aktivitách, 19,5% si úraz přivodí doma a 16,5% úrazů dětí se stává ve školách.

Zdroj: Mělnický deník, Youtube.com, ÚZIS

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz