Dal jsem si kebab na Mělníku. Přežil jsem.

Znáte to. Někdy máte den plný povinností a každá minuta je drahá. Přesto se kolem poledne přihlásí a nedá pokoj… než tam vleze nějaké jídlo. Hlad. A když máte povinnosti na Mělníku a přepadne vás hlad, který chcete vyřešit rychle, nejlépe za chůze, nemáte tolik možností jako v Praze nebo Mladé Boleslavi. Začnete hledat nějaké to „hladové okno“ (jak se přezdívá stánkům s občerstvením) nebo využijete jednu ze dvou kebabáren na Mělníku. To jsem udělal já.

Byla to ta v budově DBK na křižovatce u pošty. Exteriér ani interiér mě neodradil (což se podařilo hladovému oknu pod branou, kterému pro jeho architekturu přezdívám veřejná kadibudka), uvnitř jsem byl sice jediným zákazníkem, ale provozovna i pohled do kuchyně nenaznačoval nějaký z problémů, o kterých se často můžeme dočíst ve spojení s restauracemi různého typu. Vybral jsem si vepřový (islamisté se obracejí zaživa, i v hrobě) Doner durum kebab a nějakou citronovou tureckou limču v plechovce, zaplatil 110,- korun. Maso teplé a chutné, okořeněné akorát, byl ho dostatek. Salát vypadal čerstvě, bylinková zálivka mohla být výraznější, vše zabaleno v „tortille“ a zapečeno v toasteru, pak zabaleno do alobalu (takový ten papíro-alobal by byl tedy lepší). A najedl jsem se dobře, množstvím možná až moc. A teď, deset hodin poté stále žiji : - ).

Zmínil jsem, že na Mělníku jsou kebabárny dvě. Kromě této ještě ta ve „starém obchoďáku“, která má o něco lepší pověst. Její Facebookové stránky naleznete zde. Jedinou webovou zmínku o té, kterou jsem navštívil, jsem nalezl zde.

Kdybyste přemýšleli, na kolik asi tak vybavení pro kebabárnu přijde, můžete se podívat na www.kebab.cz . Zde se mimo jiné dovíte i něco z historie kebabu, například že název jídla (původně kebap) doner kebab znamená točit masem.

Až budu v Drážďanech, musím pro srovnání vyzkoušet nějaký ten od tamější turecké menšiny. Schválně, kde ho budou mít lepší?

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz