Dálkový chodec prošel Mělnickem a míří dál

Viktor Čavoš, který je již přes 30 dní na cestě od moře k prameni Labe prošel přes Mělník a Neratovice. Bohužel bez zájmu místních radnic, které tak mohly jeho výkon ocenit, povzbudit ho do další cesty a hlavně zapropagovat zdravou a ekologickou pěší chůzi. Navštívil i mělnický útulek, kterému věnuje zbytek peněz ze svého transparentního účtu. Jak svou pouť přes Mělník a Neratovice popsal ve svém deníku?

Viktor Čavoš na Mělníku

(zdroj: Facebook Pěšky podél Labe - Viktor Čavoš)

,,Dnes se budím už v šest hodin, balím a vyrážím pomalu na dnešní část cesty. Už vidím Mělník, který leží 25 kilometrů od mého domova. Celou dobu mám úsměv na tváři. Přecházím most a pozoruji zámek s vinicemi před sebou. Nahoru na zámek, je to pořádně do kopce a i přesto, že je teprve 10 hodin, sluníčko pořádně pálí.

Celý zpocený přicházím na zámek, kde navštěvuji kamarádku Evu, která je zde na brigádě. Chvíli si povídáme a pak se na její doporučení vydávám do restaurace „U Piráta“ na náměstí. Dávám si zde polévku a pivko. Vše je zde laděno v pirátském stylu a u stěny stojí dokonce i samotný Jack Sparrow.

Po svačince se vydávám do mělnického útulku pro opuštěná zvířata a překvapuji je tím, že zbytek peněz z mé cesty chci věnovat právě tomuto útulku. Mám zde menší prohlídku a musím přiznat, že je mi těch zvířat vážně líto. Ještě než opustím Mělník, musím splnit poslední povinnost a tou je návštěva cukrárny na náměstí, kde si dávám výbornou kopečkovou zmrzlinu.

Vydávám se do Neratovic a potkávám německé cyklisty, kteří se opět zajímají o mou cestu. Nejspíš budu „šprechtit“ až k prameni.

Najednou potkávám informační ceduli, která si ze mě dokonale vystřelí. Stojí na ní „ Brandýs nad Labem 2km“. Přijde mi to sice divné, ale co je psáno, to je dáno a tak hned volám přátelům z Brandýsa, že už jsem skoro tam a v tom mne vyruší praskot dřeva a kousek ode mne se skácí strom.. Přitom zavál jen lehký vánek... Protentokrát jsem měl kliku..

Lehce otřesený jdu dál, pak si ale uvědomuji, že jsem nešel přes Neratovice. Buď se v době, kdy jsem chodil po Německu Brandýs s Neratovicemi prohodil, nebo jsem před chvílí byl na divném místě s divnými cedulemi a stromy, které šly po mně..

Jak tak šlapu dál, jsem najednou v Neratovicích a tam vidím další ukazatel, na kterém je informace, že Brandýs je ještě 16km. Aha, takže se předtím někde stala chyba.. Dávám si zde alespoň pozdní oběd, jelikož mi pořádně kručí v břiše. Pět kilometrů před Brandýsem se setkávám s rodinou a přáteli.

Po malém občerstvení pokračuji do Staré Boleslavi, kde mám domluven nocleh u známého. Vzdaluji se tedy od Labe a skrz les kráčím už po tmě do Staré Boleslavi. Dobře to tady znám, jsem totiž nejblíže za celou cestu k domovu, pouhých 15 kilometrů. Jenže na svou postel si musím ještě minimálně týden počkat. Se známým se scházíme v hospodě a dáváme si dvě pivka. Poté se přesouváme k němu domů, kde na mě čeká sprcha a postel.

Dobrou noc”

Celý deník z cesty Viktora Čavoše můžete sledovat ZDE.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. isoutok (Emerich Erdos, 26.7.2015 18:42:21) Odpovědět

    Dnes jsem se byl poklonit hrobce Františka Palackého a říkám: kdyby webu isoutok.cz nebylo, museli bychom si jej sami stvořiti!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz