Díky dotaci ožije kralupské předmostí

Do Kralup míří další peníze. Z Regionálního operačního programu získalo město přes 14 milionů na dvě investice - nové městské informační centrum, spolu se kterým bude upraveno i předmostí u mostu TGM a cesta k vlakovému nádraží vedoucí nad nemocnicí. Novou podobu získají díky dotaci i zastávky veřejné dopravy.

Infocentrum Kralupy

Nové informační centrum bude umístěno přímo v objektu mostu (strážní domek) a zásadní změnu podoby dostane jeho okolí. Vznikne zde galerie a prostor pro konání kulturních akcí, veřejné záchody, občerstvení s dětským koutkem. Centrum bude poskytovat informace o kulturních akcích a turistických cílech v Kralupech a blízkém okolí.

V druhé polovině letošního roku pak dostanou nový kabát zastávky hromadné dopravy. 15 zastávek dostane přístřešek, 57 jich bude dovybaveno novým mobiliářem, 53 dostane nové značení. Úpravy se budou týkat i zeleně v blízkosti zastávek.

Kralupy, co se týče moderní architektury, se v posledním období mimořádně činí. Po krásné nové radnici, která již slouží občanům a jejíž výstavba znamená umazání jednoho z architektonických vředů města (bývalého obchodního domu) bude nyní realizován další velmi povedený projekt - informační centrum, které se bezpochyby stane zejména v letních měsících skvělým místem na kávičku, procházku se psem nebo večerní posezení s přáteli. Kralupy se tak staly prvním městem v regionu, které pochopilo možnosti, které skýtají břehy řeky pro využití volného času. Město má také štěstí, že nemá mezi občany aktivisty, kteří by novým architektonickým pojetím bránili. Vyprávět by o tom mohl třeba mšenský starosta, přestože nová podoba náměstí ve Mšeně získala i ocenění ,,Stavba roku” ve Středočeském kraji. Nebo neratovická radnice se svýmy záměry revitalizace sídlišť a prostor před Společenským domem.

Zdroj: Město Kralupy, Foto - architektonický návrh Ing. Tereza Kaňková

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz