Dnes glosy nevyjdou. A další změny na iSoutoku.

Vážení čtenáři blogu iSoutok, rádi bychom vás seznámili se změnami, které pro letošní rok redakce přichystala. Věříme, že změny přispějí ke zkvalitnění ,,naší kulturní produkce” a že nám zachováte přízeň.

Jaké novinky pro Vás chystáme?

Glosy - V roce 2014 jsme přišli s novým formátem pravidelných glos událostí v našem regionu. Cílem bylo připravit článek se souhrnem hlavních událostí a ironicky je komentovat. Tento formát si našel opravdu mnoho příznivců, jsme si však vědomi kolísající úrovni jednotlivých týdenních glos, proto jsme se rozhodli od nového roku vytvářet glosy jednou za měsíc. Na přelomu ledna a února tak vyjdou lednové glosy. Věříme, že snížením frekvence se nám podaří nejen lépe zařadit a okomentovat rozhodující události, ale též zajistit vyrovnanější úroveň jednotlivých zveřejněných článků v rubrice Glosy.

Články - V podstatě k obdobnému závěru jsme došli u běžně publikovaných článků na našem blogu. Díky statistice čtenosti víme, že nejvíce Vás zaujala témata, která se v jiných médiích často nedočtete. A to informace o rozhodování zastupitelstev a vedení měst (povodňový nákup vysoušečů atd.), událostech, o kterých se mimo tento blog v podstatě mlčelo (například masivní unik plynu v základní škole, který jen zázrakem neskončil obrovskou tragédií). Víme, že Vás bavily ankety, rozhovory a zákulisní informace (z prostředí místní politiky, například o chystaném odvolání tajemníků na úřadech, o chybně připraveném referendu apod.) Chceme jít více cestou vyšší kvality, což přináší na každém článku více práce. A pravděpodobně tak budou články v letošním roce přibývat pomalejším tempem.

Velmi dlouhá diskuze se v redakci vedla o tom, zda se budeme dále soustředit na všechna tři velká města Mělnického regionu, nebo zda upřeme naši pozornost výhradně na Mělník (odkud je nejvíce našich čtenářů). Rozhodli jsem se pokračovat ve formátu tří měst, protože články srovnávající například výši poplatků za odpady, voličský zájem atd. patřily také mezi nadprůměrně navštěvované.

Recenze - Recenzi restaurací jsme se v posledních týdnech a měsících příliš nevěnovali a z vašich reakcí víme, že je to škoda. Proto se k tomuto formátu letošní rok vrátíme a rozšíříme jej na další zařízení, která mají sloužit k občerstvení a oddechu, jako jsou cukrárny, kavárny, nádražní kantýny… 

A dál? - Chceme se pustit i do nových oblastí. A podobně, jako u výše zmíněných nám s tvorbou pomáháte Vy - čtenáři (opakovaně děkujeme za vaše maily a vzkazy). O co půjde? Například bychom rádi vytvořili seznam míst, kde můžete zakoupit místní zemědělskou a potravinovou produkci. Rádi podpoříme místní farmáře, pekaře, výrobce. Z důvodů místní ekonomiky i ekologických. A dost možná i kvality potravin.

Uvažujeme o vytvoření vlastních průvodců městy. Mohly by být zábavnější, než ty oficiální. Však jste slyšeli o pražské Corupt tour, ne? :-)

Rádi bychom podpořili talentované autory literatury, hudby nebo amatérské filmové produkce k tvorbě, která se bude týkat Mělníka, Neratovic a Kralup. 

Uvidíme, jak se nám podaří tyto zmíněné i další naše plány plnit a jaká bude Vaše reakce.

Pomozte nám!

Je naše cesta správná? Budeme Vám vděční, pokud nám zachováte přízeň a názory na výše představené změny nám napíšete. Pokud bychom se měli dát špatnou cestou, budeme rádi, když nám to sdělíte včas :-).

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. ta čéská jazyka.... (Vráťa, 12.1.2015 8:41:26) Odpovědět

  ...budeme se dále soustředit...to snad ne, chlapci. Takto nelze zacházet s českým jazykem. Nebudu vám vysvětlovat podrobnosti, správně je: soustředíme se....budeme se soustředit je současný patvar nevzdělanců.
  Co kdybyste si dali do závazků na příští rok i úctu k rodnému jazyku? Doplnit si znalosti a vědomosti, co vy na to?

 2. pro Vráťu (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 12.1.2015 10:28:41) Odpovědět

  Dobrý den Vráťo,
  i my nevzdělanci máme právo na život. A dokonce i na svobodu projevu, ikdyž je z hlediska jazykového kostrbatý.
  Krásný den!
  PS: Nevynechávejte, prosím, naše děvčata. Cití se být diskriminována.

 3. glosy (Ela, 13.1.2015 10:11:04) Odpovědět

  Zdá se mi to málo, 1x měsíčně. Někdy se povedou hodně, jindy méně, no a co, cenné je na nich to, že ragují hned! tzn. i my víme, že se někde něco děje. Zvažte to ještě.

 4. Glosy (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 16.1.2015 12:23:06) Odpovědět

  Dobrý den Elo,
  netušili jsem, kolik reakcí nám přijde na změnu, kterou jsme udělali s vydáváním Glos.
  Rozhodli jsme se dát na názor čtenářů a v blízkých dnech Vám je vrátit, ikdyž budou vycházet jinak, než dosud. Grafická změna, kterou jsme provedli, s tím souvisí :-).

 5. díky! (Alda, 17.1.2015 17:20:47) Odpovědět

  Vidím, že glosy jsou zpět. Díky!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz