Dobrodruh jde pěšky podél celého Labe

Mladý dálkový chodec a dobrodruh se na své více než tisícikilometrové pouti podél Labe blíží k městům Mělník a Neratovice. To však není jediný důvod, proč cestu jedenadvacetilétého studenta z Kochánek sledovat. Zůstatek ze svého transparentního účtu totiž věnuje Mělnickému sdružení ochránců zvířat.

Viktor Čavoš, který již například vloni přešel Českou republiku z nejzápadnějšího do nejvýchodnějšího bodu, nebo se účastní běžeckých závodů se letos rozhodl pěšky projít cestu od místa, kde se Labe vlévá do moře až k jeho prameni v Krkonoších. Cestu započal 20. července, nyní po šestnácti dnech se blíží na Drážďany. Celkem by měl podle itineráře ujít vzdálenost 1.154 kilometrů v padesáti dnech. Deníček z cesty můžete sledovat ZDE.

Z dosavadní cesty a denních záznamů z ní lze soudit, že největším nepřítelem poutníka je vlastní vůle, těžký batoh, extrémy v počasí, jednotvárnost německé krajiny a nevoňavé ponožky. Viktorova cesta však dokazuje, že všude narazíte na dobré lidi, kteří vám pomohou, nebo že malá znalost jazyka není žádnou překážkou v plnění cestovatelských snů.

Viktor má po zhruba třiceti dnech naplánováno přenocování u Horních Počapel, další den přesun přes Mělník za Neratovice, kde by měl opět přenocovat.

Pokud chcete Viktora na cestě podpořit, můžete mu přispět na transparentní účet, nebo ho můžete kus cesty doprovodit, případně mu nabídnout nocleh. Zejména to druhé mu pomáhá dobít si telefon, provést hygienu a odpočinout si více, než při nocování ve stanu.

Pro města Mělník a Neratovice je to pak příležitost ukázat svou přívětivou tvář. Uvidíme, třeba se toho někdo na radnicích chytne.

Viktor Čavoš

Viktor Čavoš na začátku cesty. (zdroj: Facebook Viktora Čavoše)

Viktor Cavoš u Mělníka

A takto plánuje cestu u Mělníka. (zdroj: Facebook Viktora Čavoše)

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz