Dobrovolní hasiči oceněni za pomoc Kralupům při povodni

Po sedmi měsících od červnové povodně 2013 se dobrovolným hasičům dostalo uznání v podobě stužek a medailí, které jim předalo vedení města.Myšlenka, alespoň symbolického poděkování v podobě medailí, se urodila v hlavě starosty Sboru dobrovolných hasičů Kralupy nad Vltavou Bc. Milana Krejzy. Symbolika a vzácnost daru spočívá jednak v barvě sluhy, která je vyrobena v barvách vlajky Města Kralupy nad Vltavou a dále v podobě mostu TGM, pod kterým protéká řeka Vltava, která v červnu městu napáchala tolik starostí a komplikací.

Na výroční valné hromadě, která se konala 11.1.2014, byli oceněni miničtí dobráci. Starosta města Petr Holeček spolu s místostarostou Liborem Lesákem všem poděkovali za pomoc a čas věnovaný pracím při povodni a hlavně při odklízení následků, které by se bez významné pomoci hasičů nezvládli v tak krátké době. Medaili obdržel i spřátelený sbor dobrovolných hasičů z Dobroměřic, který neváhal a dorazil do Kralup nad Vltavou nabídnout své síly a techniku.

Kralupským dobrákům byla ocenění předána na výroční valné hromadě dne 1.2.2014. Zde se poděkování a předání ujal starosta města Petr Holeček a radní Jan Špaček. V tento slavnostní den byli oceněni i zástupci Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Bc. Ondřej Henzl a plk. Ing. Jan Pitner a Policie ČR Bc. Ondřej Kladiva. Ocenění budou dále předána zástupcům Městské policii Kralupy nad Vltavou, HZS podniku Synthos Kralupy, a.s. a HZS SŽDC Kralupy nad Vltavou. I kralupským dobrákům přijeli na pomoc kamarádi, bratři jak se mezi sebou nazývají, ze Sboru dobrovolných hasičů ze Žďáru u Kumburku. Starosta SDH Kralupy nad Vltavou Bc. Milan Krejza a velitel jednotky SDH Jiří Vachalec mimo jiné obdrželi od sboru krásná ocenění, a to „za obětování života pro SDH Kralupy nad Vltavou“.

Ještě jednou velice děkujeme a vaší práce si velmi vážíme.

Zdroj: Lenka Moravcová - MěÚ Kralupy nad Vltavou

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz