Domácnosti v Neratovicích mohou díky radnici ušetřit!

Místostarosta Neratovic Tomáš Hrodek /ODS/ je velkým zastáncem elektronických aukcí při výběrových řízeních a nyní si výhodu aukčního systému budou moci vyzkoušet i neratovické domácnosti. Město jim tak pomůže ušetřit za energie – umožní občanům do aukce zapojit domácnosti neratovických občanů a snížit jim tak ceny elektřiny a plynu. Přinášíme Vám rozhovor s místostarostou Tomášem Hrodkem, ze kterého se dovíte vše důležité.

Proč město pořádá dražbu, do které zapojuje občany?

Město si je vědomo toho, že náklady na běžný život neustále stoupají. Samo město muselo letos přistoupit ke zdražení poplatku za svoz komunálního odpadu. Hledali jsme proto způsob, jak našim obyvatelům naopak zase pomoci uspořit. Věděli jsme o tom, že v Říčanech připravují e-aukci na energie pro domácnosti, tak jsme čekali, jak to dopadne. Dopadlo to velmi dobře a domácnosti, které se v Říčanech do společného výběrového řízení přihlásily, uspořily zhruba 16,5% na elektřině a téměř 30% na zemním plynu, to v řeči peněz může znamenat úsporu v řádech tisíců až desetitisíců korun ročně na domácnost. To je myslím slušná úspora a služba občanům.

Dá se tedy předpokládat, že občané, kteří se do dražby zapojí, za svoji elektřinu v domácnosti ušetří?

Nejen že se to dá předpokládat, ale je to přímo vysoce pravděpodobné. A navíc nejde jen o elektřinu, ale jak jsem již zmínil, bude se to týkat i zemního plynu. A samozřejmě nechceme usnout na vavřínech. Až tuto aukci uskutečníme, chceme pokračovat například s mobilními tarify atd.

Je zapojení do dražby výhodné opravdu pro všechny domácnosti, nebo jen pro ty, které elektřinou topí nebo vyhřívají vodu?

Zapojení se do dražby je výhodné pro každého. Samozřejmě výše úspory se odvíjí od spotřebovaného množství, čili ten, kdo má větší spotřebu, má předpoklad i vyšší úspory. Ovšem, abych byl férový, musím na rovinu říct, že se může stát, že někdo opravdu neuspoří (v Říčanech to bylo asi 5 domácností ze 450, které se aukce zúčastnily), v takovém případě tyto domácnosti nemusejí podepisovat nové smlouvy a zůstanou u stávajícího dodavatele. Navíc mohou mít dobrý pocit, že měly a nadále budou mít opravdu ty nejlepší možné cenové podmínky. 

Má město s podobnou dražbou zkušenost, přinesla úspory?

Město má s e-aukcemi své zkušenosti. Používáme je již třetím rokem a díky nim jsme ušetřili na dodávkách služeb, ale i stavebních prací cca. 1 milion korun, který jsme následně použili na realizaci dalších stavebních akcí.

Co musí občan udělat, aby se mohl zúčastnit?

Je potřeba, aby se podíval na web města www.neratovice.cz , nebo do dubnového vydání Listů města Neratovice, kde najde veškeré informace, které bude potřebovat pro zapojení do této společné akce. Já jen zmíním to nejpříjemnější. Veškerá administrace a e-aukce je pro občany zcela ZDARMA.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz