Dubnové glosy

Mělničtí Ondřej Tichota a Jaromír Tůma se nestanou členy Rady České televize. Do dobrovolného úklidu měst se i letos zapojili lidé v Mělníku i v Neratovicích. Dostali jsem druhý tip na člověka, který by měl v nezávislém výběrovém řízení uspět a stát se novým tajemníkem mělnické radnice. Petr Volf promluvil. A urbexeři z Kralup jsou pořád dobří.

uklidmecesko

rexo.cz

Mělničtí do Rady ČT neuspěli

Oba kandidáti do Rady České televize (Ondřej Tichota a Jaromír Tůma) se nevešli mezi patnáctku volebním výborem vybraných kandidátů, ze kterých novou radu poslanci zvolí. Do jaké míry za to může nasazení dvou kandidátů místo jednoho lze jen těžko soudit, rozhodně to ale k dobrému výsledku nepomohlo.

Uklízelo se i na Mělníku

Jak nás upozornil organizátor akce Chceme čistý Mělník Matěj Paděla, o víkendu se uklízelo i na Mělníku: ,,Minulou sobotu 18.4. jsme v rámci celostátní dobrovolnické akce Ukliďme Česko (na Mělníku jsem ji nazval Chceme čistý Mělník) uklidili pozemek, který je vedle haly Bios a fotbalového hříště. Tuto akci jsme pořádali již potřetí (vloni na jaře a poté na podzim). Počasí nám tentokrát přálo a podařilo se nám sebrat asi 15 pytlů odpadu a staré plastové desky, koberec a několik pneumatik. Ačkoliv akce Ukliďme Česko byla letos výrazně propagována i v celostátních médiích, tak na Mělníku se našlo pouze pár nových dobrovolníků, kterým záleží na prostředí, ve kterém žijeme." Všem dobrovolným uklízečům vzkazujeme bravo!, všem lidem, co dělají bordel fuj! (Na fotografii z úklidu je mezi dobrovolníky možné zahlédnout i místostarostu Milana Schweigstilla v jeho nepřehlédnutelné kníraté image.)

A novým tajemníkem se stává...

Oproti informaci, kterou jsme uvedli dříve, jsme nyní obdrželi nové jméno favorita na post tajemníka Městského úřadu Mělník. Podle našeho zdroje bude do funkce uveden pan Studený, dříve ředitel Úřadu práce, dříve prý voják, prý schopný člověk předdůchodového věku. Vystřídá tak na Mělníku voják vojáka? Nebo se dočkáme dalšího překvapení?

Petr Volf a medvědí služba

Na upozornění čtenáře se ještě vracíme k online rozhovoru mělnického místostarosty pro Mělnický deník. Pronesl v něm totiž na adresu Mělníček.tv větu: ,,Městu, z hlediska cestovního ruchu, takový projekt prokazuje medvědí službu... a už jenom proto si zaslouží podporu." Mělníček.tv by měla po těchto slovech zneklidnět, protože, jak se lze dočíst ve výkladovém slovníku: ,,Toto rčeni vycházi z bajky I. A. Krylova Poustevník a medvěd. V této bajce cvičený medvěd nechtěně zabije poustevníka prudkou ranou při odhánění much. Medvědí služba je tedy vykládaná jako činnost konaná s dobrým úmyslem někomu a něčemu prospět, ale působící svým účinkem pravý opak."

Dobrovolníci uklízeli své město

Alespoň v Neratovicích. Studenti obchodní akademii uklízeli cestu u Labe v Lobkovicích, studenti učiliště lesík, kterým vede cesta k jejich škole. Dvě desítky dobrovolníků pak dorazili na úklid organizovaný lidmi kolem lesní mateřské školky Dubínek. Do akce se postupně zapojili i žáci základky 28. října a základky z Byškovic. Hlavní organizátorka - Hanka Ježková Mělnickému deníku řekla: ,,Hlavním cílem této akce není úklid jako takový. Já doufám, že si z toho děti odnesou jisté poučení a že nebudou v přírodě a kolem sebe odhazovat odpadky. Chtěla bych, aby si vážili čistoty." A pod to se nedjde nepodepsat. Ostatně konečně někdo, kdo školství chápe nejen jako vzdělávací, ale také výchovný prvek spoečnosti.

Libiš vyloupila Neratovice

Nezáživnou podívanou přineslo fotbalové divizní derby mezi Neratovicemi a Libiší. V první půli nejvíce zaujal trenér hostů, který tým koučoval v montérkách, gumákách a flanelové košili, ve druhé pak situace ze 74. minuty, kdy mohly být odpískány (a pro některé kluby by nepochybně byly) tři pokutové kopy proti hostům. Situace ale nakonec vyústila jen do strkanice a žluté karty pro hráče domácích, který se jí vůbec neúčastnil. Utkání skončilo penaltovou prohrou domácích 7:8. Přihlíželo 356 diváků, papriková klobása z grilu s hořčicí a křenem byla výtečná.

Grilování místostarosty se nekonalo

Mělnický místostarosta Petr Volf přijal pozvání Mělnického deníku k online rozhovoru. Od čtenářů čelil záludným otázkám typu: kde to tu máte nejradši, nevěnujete se malbě obrázků, nebo proč se dal na politiku. Chyběla už jen otázka: ,,Jak to děláte, že jste tak krásný a úspěšný?” :-)

47% by oznámilo korupci

V hlasování na naši anketní otázku ,,Co byste udělali, pokud by po vás požadoval úředník města úplatek?" 47% hlasujících zvolilo odpověď ,,oznámil bych to Policii ČR." A to je docela dobrá zpráva. Méně už ta, že celá pětina hlasujících by nic neoznámila a úplatek zaplatila. 21% účastníků ankety by nezaplatilo, ale nic neoznámilo a 11% by věc oznámilo starostovi.

Mělnická amnestie

Město Mělník vyhlásilo dluhovou amnestii. Dlužníci bydlící v městských bytech mohou uhradit dlužné částky do 30.6., dále uhradí náklady na soudní řízení a exekutora a zbytek (úroky) jim město odpustí. Jo, tento krok dává smysl. Inspirují se tímto krokem i v Neratovicích a Kralupech? A kolik peněz, které by se jinak jen těžce vymáhaly, přinese dluhová amnestie na účet města? Uvidíme za čtvrt roku.

Kralupští urbexeři jsou opět slavní

Když jsme před více než rokem dělali rozhovor s Urbex Team Kralupy, nevěděli jsme, že zpovídáme budoucí hvězdy mainstreamových médií! Dělají, co je baví, a dělají to dobře. Přečtěte si na článek na novinky.cz.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. ke květnové glose.... (Anna Spěváčková, 5.5.2015 21:51:00) Odpovědět

  Myslím, že měsíc je příliš dlouhý a tak reaguji hned na zveřejněnou květnovou glosu. Nejprve bych uvedla na pravou míru vaši informaci, která vyzněla tak, že jsem v kouří čekala chamtivě na páreček a pak odešla. Omyl. Zpočátku se nekouřilo a těšila jsem se, ne na páreček, bez něj bych se obešla, ale na dobrou zábavu jako vloni. Bohužel, u nás v Nera je ročně těchto příležitostí, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Pouze komunisté oslavili 1. má a 70. výročí osvobození proběhne bez jakýchkoliv oslav. Náš kulturák, hrdě nazvaný Společenský dům, si usurpuje doživotně jeho ředitel a co nemá rád, nenaplánuje. Pokud nemilujete rock či jazz, máte smůlu. Ale pokračujme. Po jídle se začalo kouřit a to nesnáším. Nikdy nepobývám v zakouřeném prostředí. A tak jsem prostě odešla. Co je na tom divného, že to musíte komentovat? Ano, to vyspělé Rusko. Tak z něj bychom si měli vzít příklad. Abych něco nemusela smolit, cituji článek z Lidovek:

  "MOSKVA V Rusku od 1. června 2014 vstupuje v platnost zákaz kouření v restauracích a barech. Zákaz je nejnovějším opatřením prezidenta Vladimira Putina, který se snaží podpořit zdravý životní styl a zastavit pokles počtu obyvatel, který začal po rozpadu Sovětského svazu.
  V Rusku je kolem 44 milionů kuřáků a podíl kuřáků na dospělé populaci je zde jeden z největších na světě. Putinova vláda doufá, že sníží podíl kuřáků v dospělé populaci do roku 2020 na 25 procent ze současných 39 procent.

  Rusko začalo zavádět přísnější kontrolu kouření loni v létě, kdy zakázalo kouření ve vládních budovách a reklamu tabákových firem. Od 1. června 2014 bude kouření zakázáno v barech, restauracích, hotelech a ve vlacích. Cigarety se také nebudou smět vystavovat v obchodech nebo se prodávat v kioscích. Podobná omezení má již mnoho jiných zemích."

  Zdroj: http://www.lidovky.cz/rusko-jako-eu-zakazalo-koureni-v-restauracich-a-barech-ppz-/zpravy-svet.aspx?c=A140531_090709_ln_zahranici_ttr

 2. starostka (x, 10.5.2015 15:14:09) Odpovědět

  ap. by měli zbystřit, jak lze zefektivnit dialog s paní Spěváčkovou


end is near

Kontakt

iSoutok.cz