Fandor chystá internetovou bombu – tušíme, o co jde

Milovníci francouzské filmové klasiky si Fandora vybavují jako kladnou postavu z Fantomase. Internetoví podnikatelé znají pod aliasem Fandor Petra Sršně z Teplic. Patří mezi špičku českého internetového byznysu (někteří ho nazývají zas…. doménovým spekulantem). Právě tento Fandor tajnůstkářsky se svým týmem pracuje na projektu Skrblík. Podle všeho se jedná o Fandorovu životní „ránu“.

Na adrese www.skrblik.cz se prozatím v mlze skrývá jakýsi náhled na budoucí web. Na blogu www.fandor.cz najdete také jen pár zmínek. Projekt měl původně odstartovat na konci ledna, nyní se spuštění datuje na počátek února. A napětí na poli internetového byznysu roste. Prozatím můžeme vycházet ze spekulací a z analýzy poptávek, které Fandor v poslední době měl.

Nuže milý komisaři Juve, náš tip je, že se bude jednat o portál s praktickými radami jak ušetřit na finančních produktech, jak výhodně investovat, jak se slevami nakoupit od elektroniky po zájezdy apod. a tyto výhodné (nebo „výhodné“) produkty bude hned na svých stránkách nabízet. Proč si to myslíme? Trend prodeje finančních i jiných produktů po internetu směřuje více než k přímému prodeji z webových stránek bank a firem k prodeji na partnerských webech s danou tématikou. Příklad – banka má větší šanci přetáhnout klienta jiné banky z webu o penězích, než ze svého vlastního. Zároveň by projekt tohoto typu odpovídal Fandorově naturelu. Jeho rady jak si vzít kreditní kartu abyste získali míle do programu ČSA a za ty levnou letenku na Hawaii – viz ZDE jsou typickým příkladem. Zároveň se spuštěním Skrblíka počítáme s masivní internetovou kampaní na tento projekt. O tom by svědčila snaha Fandora prodat některé svoje domény (a získat tím levný kapitál na marketingovou investici).

O spekulativních nákupech a prodejích domén napíšeme samostatný článek. Koho tento obor zajímá, může prozatím sledovat www.prdo.cz .

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz