Firma se soudí s Mělníkem kvůli náměstí Karla IV.

Společnost St. Wenceslas se soudí s městem Mělníkem. Domáhá se náhrady škody za nerealizovaný projekt výstavby multifunkčního domu na náměstí Karla IV. Město nároky společnosti neuznává a u soudu se požadavku brání. O co ve sporu jde?

V roce 2008 přivedli na radnici Jiří Lobkowicz a Karel Jelínek zástupce britské společnosti St. Wenceslas Property Fund a s tehdejším vedením města uzavřeli exkluzivní dohodu na zajištění finančních zdrojů pro realizaci projektu revitalizce náměstí Karla IV. Na základě této dohody pak společnost sestavila pracovní tým a zajistila ve spolupráci s městem architektonický návrh revitalizace u kanceláře Chapman Taylor International Services. Návrh počítal s demolicí stávajících budov (mělo se pravděpodobně jednat o oba obchodní domy a ,,Ameriku”) a výstavbou nového objektu, který by kombinoval bydlení, komerční prostory v podobě obchodů i kanceláří a podzemní parkoviště. V Mělnické radnici (11/2008 ) se psalo: ,,Zástupce fondu St. Wenceslas pan John McGregor prohlásil: „Uskutečněný průzkum trhu potvrdil, že existuje velká poptávka maloobchodníků po nových obchodních jednotkách. Residenční část projektu by měla být velice atraktivní díky svému umístění v horních patrech objektu. Jde o neopakovatelné pohledy na historické památky města. Stávající budovy bohužel neodpovídají vzhledem, účelností a ani architektonickým výrazem okolní zástavbě. Předložený návrh řeší veškeré tyto nedostatky. Naším cílem je nejenom vytvoření nových komerčních budov, ale vybudování nového náměstí Karla IV. . Komerční budovy by měly vytvořit nové odpovídající prostory pro stávající obchodní jednotky. Současně také přilákat do města nové zajímavé značky a v neposlední řadě zajistit dlouhodobý příjem pro město Mělník. “

Město mělo do projektu vložit formou dlouhodobého pronájmu pozemky, demolici a výstavbu měl zajistit fond St. Wenceslas.

Výsledek jednání zastupitelstva z roku 2008 bohužel nelze dohledat, na webu města jsou uloženy zápisy od roku 2014 a usnesení od roku 2010. Každopádně se nyní společnost St. Wenceslas Mělník s.r.o. po městu domáhá náhradu výdajů, které s nerealizovaným projektem měla. Město Mělník je naopak přesvědčeno, že v dané věci nedošlo z jeho strany k žádnému pochybení a nároky jsou neoprávněné. V současné době probíhá o nárocích společnosti jednání u okresního soudu.

zdroje:

Mělnická radnice 11/2008

http://stavbaweb.dumabyt.cz/mlniku-se-nabizi-moznost-rekonstrukce-namsti-karla-iv-3624/clanek.html

Mělnický deník: http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/trojrozmerny-model-ukazuje-budouci-podobu-namesti.html

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Jo (M.S., 29.8.2015 23:27:51) Odpovědět

    "Stávající budovy bohužel neodpovídají vzhledem, účelností a ani architektonickým výrazem okolní zástavbě. Předložený návrh řeší veškeré tyto nedostatky." A jak dneska se staví různé "projekty"? Sklo a beton dokonce v ještě horších podobách. Viz Maršmeloun na Starém Městě v Praze.

  2. proboha (Věra, 30.8.2015 8:56:49) Odpovědět

    To byl zase jeden veliký tunel.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz