Fotbalové derby Libiše a Neratovic se dohrává na internetu

Významnější fotbalový zápas na okrese Mělník neuvidíte. Přesto jsme na něj před víkendem nezvali. Proč? Po shlédnutí podzimního setkání těchto soupeřů v Neratovicích nám bylo jasné, že o tvrdé střety, hádky a strkanice na nebude nouze. Tři červené to potvrdily. Derby ovládli favorité z Neratovic a po vítězství 1-0 se rozpoutaly vášně na internetu.

Neratovický fotbal zažívá opět sezonu snů, kdy oslabený kádr okupuje nečekaně místo očekávaného boje o divizní přežití skvělé páté místo, pouhé dva body za druhým týmem. Libiš naopak bojuje o záchranu v soutěži, na Neratovické ztrácí osm kol před koncem 17 bodů a jejich jarní forma není nijak oslnivá. Nechceme ale psát o fotbale, to si necháme na nějaký pohlednější zápas, chceme psát o nevídaných vášních, které se rozpoutaly na webech obou týmů. Příčinou bylo vyjádření Neratovického trenára Kafky k zápasu.

„Podali jsme velice bojovný výkon. Na začátku utkání to bylo poměrně vyrovnaný, ale již v průběhu prvního poločasu jsme začali být lepší. To jsme ve druhém poločase potvrdili tlakem, ale neproměnili jsme několik vyložených šancí, kdy Kalaš šel sám na branku, ale dal vedle, další Kalašova i Gazdíková hlavička šli vedle. Pajkrtovi to golman zázračně vyrazil. Takže vítězství to je zasloužený. Náš tým hrál na hranici tvrdosti, domácí jak jsme viděli, hráli opět zákeřně, což o nich všechna mužstva v divizi vědí. Fotbalovost, kterou postrádají, nahrazují záludností,“ uvedl na webu FK Neratovice – Byškovice trenér Jiří Kafka.

Na to reagovali Libišští zveřejněním titulku: „Neratovický fotbalový klub prostřednictvím svého webu a kouče divizního týmu Jiřího Kafky hanlivě kritizují vystoupení týmu Sokola Libiš v sobotním vzájemném derby !!“ A dále to rozvádí trenér Libišského sokola Jiří Kabyl: „Gratuluji soupeři k vítězství, byl to boj o první gól, my jsme své příležitosti promarnili, soupeř dal branku po překrásné střele Gazdíka. Neratovice mají asi z celé divize nejpropracovanější systém držení při standartkách, my jsme se s tím těžce vyrovnávali. V utkání padly tři červené, dají se pochopit v zápalu boje, co ale vůbec nepochopím, je plivnutí Zemana do tváře našeho hráče a hnusné urážky trenéra hostí směrem ke mně a mému synovi. Našim hráčům nemám příliš co vytýkat, bojujeme, ale bez vstřelené branky nemůžeme získávat body.“

Pokud se bude divizní derby hrát i na podzim, bude to tak zase nejspíš kopaná….

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz