Glosy 14. týdne

Bude v Kralupech socha Švejka? O pochvale starosty Mikeše, která tak úplně nevyšla. Podivných nehodách v Neratovicích. O satanistech, kteří si v lesíku budují svatyni a nikoho to nezajímá. A pondělním optimismu, který obvykle nesdílíme.

Národní kralupská sbírka na Švejka

Jako recese zní (asi) vážně míněná zpráva z Kralup - místní chtějí uspořádat sbírku na sochu Švejka se psem. Zda bude předlohou pro sochu filmový představitel role Švejka nebo některý ze zástupců radnice však zpráva neuvádí.

Mlékojedský stroj času

Nápaditou výstavu můžete navštívit do konce dubna ve Společenském domě v Neratovicích. Autoři Michaela a Miloš Landovi, fotografové Pavel Šanda a Jiří Pecháček vyhledali a posbírali staré fotografie z Mlékojed a na stejných místech nafotili jejich soudobé “kopie”. Výborný nápad.

Když už jsme u těch Mlékojed…

Pan Michal z Lobkovic nám napsal svůj příspěvek do glos: “V pátek 4.4. se v divadle Lípa koná představení hry Treperendy. Zda se dostaví i Mlékojedský dámský spolek Breberušky pozvánka v Listech neuvádí.” Synonymem slova Treperenda jsou podle slovníku slova drbna, klepna, klevetice, mluvka, drnda. Ale pane Michale, víte co známe treperenďáků - chapů co chodí každý den klevetovat do hospody…

Socialista chválí Mikeše …. přitom Mělník je poslední

Neratovický místopředseda sociální demokracie Bc. Stanislav Šnaidr, DiS., mající na Facebooku mezi oblíbenými napříkad Komunistickou stranu Čech a Moravy a zároveň stránku Mrtvý komár = hodný komár a v motivu profilu staročeské trdlo, napsal pro neratoviny.cz článek o podomních prodejcích - šmejdech nabízejících výměnu vložky zámku za “bezpečnostní.” Chvályhodná věc, varovat před těmito praktikami. Jak je u straníků zvykem, chtěl si zřejmě také přihřát stranickou polívčičku a pochválit spolustraníka Ctirada Mikeše, že na Mělníku chystá vyhlášku o zákazu podomního prodeje. Jenže Kralupy i Neratovice již takové nařízení od loňského roku mají, Mělník je tedy poslední! Takže to asi na pochvalu zas až tolik není. No nic. Třeba to vyjde příště lépe. Starostka Lenka Mrzílková musela podruhé v krátké době informaci z článku pana Šnaidra uvádět na pravou míru na Facebookových stránkách Neratovin. Možná se však, vzhledem k datu vydání článku, jednalo místo neznalosti o aprílový žert. Nakonec i radní Aleš Kocourek pod článkem trefně a vtipně poznamenal: “Všechno zákážeme, i myslet….”

Ze situace plyne i poučení - řada občanů, a to i těch, kteří budou ve volbách usilovat o vaše hlasy, vůbec neví, jaké vyhlášky ve městě platí a co regulují, a pak je třeba nevědomě porušují. Snad ale tato další zkušenost neodradí Stanislava Šnaidra od psaní. Každý, kdo má snahu o veřejném dění informovat, si zaslouží úctu a toleranci k chybám. Nakonec ani iSoutok, ač je to nemilé, není vždy zcela bezchybný.

Karamboly na kolejích

Těch tragédií a nehod kolem vlaků je v Neratovicích už opravdu nějak moc. Na přejezdu v Lobkovicích, který je nedaleko hřbitova, se srazil vlak s autem. Nehoda se stala tak, že vůz zastavil, ale řidič neprojevil dostatečný odhad a částečně vozem zasahoval do prostoru, kudy si to šinul motorák. Mimo materiální škody a tříhodinové výluky se to tentokrát obešlo bez větší tragédie. Proč na nás jde z podobných nehod a podivných selhání v Neratovicích hrůza? Protože jak jsme se dověděli, právě v Neratovicích si téměř nepovšimnuti budují svoji svatyni praktikující satanisté. A těch nehod, podivných úmrtí v Neratovicích je poslední dobou opravdu nějak dost… Článek na toto téma chystáme. Případné Vaše poznatky posílejte na náš mail.

Chlap - opravdový vůl

Informace, kterou publikovaly Deníky Bohemia, ukazuje, že občas ženská trefí na chlapa - vola. Jen co bývalý partner ženy odešel od soudu, který řešil jeho pronásedování bývalé partnerky, svou bývalou družku fyzicky napadl přímo před jejími dětmi. Udělal to prý proto, že se ji snažil přesvědčit k návratu, ale žena se vrátit nechtěla. To se tedy fakt divíme :-/. Vždycky, když něco podobného čtu, tak si říkám, jak by se líbilo takovému chlapákovi setkání s nějakou mašinou - wrestlingovou bojovnící, která by se do něj bezhlavě zamilovala a pak se mu po krachu vztahu trochu “prošla po těle”.

Dobrá zpráva pro případné uražené

Podobně jako v loňském roce jsme si připravili aprílový článek. Opět zaznamenal obrovskou návštěvnost a povzbudivé mailové reakce. Snad Vás naše fikce pobavila a “účinkující” se neurazili. Nebo jen trošičku. A pokud urazili, pak pro ně máme dobrou zprávu - pokud o Vás budeme psát aprílový článek za rok, znamená to, že jste uspěli u voličů. A pokud neuspějete, pak Vás příští rok nenaštveme :-).

Pondělní optimismus

Na závěr dnešních glos pro vás máme vtip od čtenářky Věry:

,,Optimista je člověk, který v pondělí ráno při nástupu do práce zvolá: "A pozítří už máme středu!"

A tak bůh s vámi a vše zlé pryč, přátelé.

Další glosy opět za týden.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Glosy (Stanislav Šnaidr, 7.4.2014 21:35:56) Odpovědět

  Zdravím Vás, vašeho zájmu si velice cením. To jak stylizujete své poznámky ke mě je velice vtipné. A k vyhlášce o zákazu podomního prodeje ... nenašel jsem snad jedno jediné město, které by zákaz podomního prodeje služeb schovalo do čl.6 nařízení města č 1/2013 a tuto vyhlášku nenazvalo -Vyhláška o zákazu podomního prodeje (ale označilo ji -Tržní řád) a ještě jej umístilo do soupisu desítek dalších vyhlášek města. Zákonnou povinnosti si tak sice město splnilo, ale je to podivné jednání.

 2. Šnaidr (MěP, 7.4.2014 22:42:31) Odpovědět

  Nejnovější hit pana BC. DiS. na neranovinách:
  ,,Řidiči by měli vědět, že podle Zákona o provozu na pozemních komunikacích musí při zastavení a stání zůstat zachován minimálně jeden jízdní pruh o šířce vozovky 3 metry.Někteří řidiči zde byli pokutováni za parkování neoprávněně na základě argumentu, že šířka vozovky musí být 6 metrů."
  Buď pan BC. DiS. nezná rozdíl mezi zasavením a stáním, nebo numí číst ani vyhlášky, ani zákony. Při zastavení 3m, při stání 3m pro každý směr.

 3. Pan Trdlo (Milča, 9.4.2014 16:13:25) Odpovědět

  Pan Bc. DIS. Trdlo fakt na neratovinách píše o nesprávném pokutování řidičů :-O. Neměl by mu někdo sebrat řidičák?
  http://www.ibesip.cz/cz/ridic/zasady-bezpecne-jizdy/zastaveni-a-stani
  Zastavení a stání:
  při stání MUSÍ zůstat alespoň jeden volný jízdní pruh široký nejméně 3 m pro KAŽDÝ směr jízdy.

  Hlavně, že se do isoutoku na neratovinách navážejí...

 4. Slovo politika :-))) (Vlasta, 9.4.2014 20:06:27) Odpovědět

  Tak jsem si přečetl článek pana Šandy na neratoviny.cz. Je možné že zrovna trpěl nedostatkem nikotinu. Pobavila mě část, kde píše: Za Neratoviny mohu slíbit, že v našich článcích nebudeme nikdy citovat jako zdroj informací ani nezávazné facebookové plkání, natožpak anonymní příspěvky z diskusí na Neratky.cz.
  Asi už zapoměl na svůj článek o své osobě a komentářích na Neratky.cz. Slovo politika slovo boží :-)))

 5. - (A.N., 9.4.2014 22:49:32) Odpovědět

  Dobrý večer, přišel jsem ze článku neratovin a čekal jsem tu nějaká zvěrstva, ale vůbec mi nepřijde tento článek nějak zesměšňující pana Šnajdra. Něco je vtipné, něco méně, ale nejméně vtipná mi přijde reakce Pavla Šandy. Bohužel.

 6. Kdo chce psa bít, hůl si najde (Ivana Odhanelová, 10.4.2014 9:28:41) Odpovědět

  To máte za to, že jste se Šandy zastali. Ale co, vy máte reklamu a někdo díky absolutně nepřiměřené reakci tak trochu ostudu.

 7. Díky za podporu, ale... (Tomáš Malina - iSoutok, 10.4.2014 10:28:47) Odpovědět

  ... některé komentáře jsou na hranici vkusu redakce iSoutoku. Při psaní, prosím, zvažte, zda by komentář nemohl být chápán jako urážlivý.
  Ke komentáři pana Šandy - 523 slov, které věnoval zhodnocení naší pondělní glosy o délce 231 slov je pro nás velká pocta. Tedy za předpokladu, že pan Šanda psal o naší glose, ve svém textu neustále uváděl "i-soutok.cz" a link na naše glosy chyběl :-). Mimochodem, naše glosa nikoho nezesměšňovala. Alespoň nikdo, koho jsem se stihl zeptat, ji nepovažoval za zesměšňující nebo urážející. Domnívám se, že takto ji nechápal ani Stanislav Šnaidr, který reagoval přímo zde v komentářích. Mimochodem, Stanislava Šnaidra opravdu považujeme za člověka, který by mohl časem dozrát v zajímavého levicového komunálního politika. U některých jiných si to pomalu myslet přestáváme...

 8. Glosy (Stanislav Šnaidr, 10.4.2014 14:43:24) Odpovědět

  Já v pravdě nevím zda to řeknu úplně přesně, ale zastavení, znamená uvést vozidlo do klidu po dobu nezbytně nutnou k bezodkladnému nastoupení/ vystoupení pasažérů popř. naložení a složení nákladu. Zastavit vozidlo znamená uvést vozidlo do klidu z důvodu výslovně stanovených zákonem, bez ohledu na vůli řidiče. Stát znamená uvést vozidlo do klidu nad dobu vyhrazenou pro zastavení

 9. Zastaveni - stani (Zastaveni, 10.4.2014 16:48:07) Odpovědět

  To fakt neni presne. Nepsal ste nekde ze ste ridic autobusu? Zastaveni je na nezbytnou dobu. Stani je napr. Parkovani. Rozdil je pak v tom ze v prvnim pripade staci ponechat prostor 3m, v tom druhem 3 pro kazdy smer jizdy. Tzn u obosmerne komunikace 6m.

 10. Já bych ty internety zakázala (ty internety, 11.4.2014 9:28:31) Odpovědět

  Tak jsem se mrknula na ten článek na neratovinách a náramně se zasmála. Některé klepou na bránu dějin internetu. Třeba: ,,Kritizuje Stanislava Šnaidra za jeho „like“ u některých facebookových stránek. Zřejmě má za to, že pokud někdo dá „like“ nějakým facebookovým stránkám, znamená to doslova, že má ony stránky rád.Mezi pokročilejšími uživateli facebooku je ovšem celkem běžné, že „lajkují“ stránky, jejichž obsah chtějí sledovat i v případě, že se jim nelíbí. " To je přímo zralé na umístění na Okouna :-))

 11. Šířka vozovky (Stanislav Šnaidr, 12.4.2014 21:17:49) Odpovědět

  Přiznávám svou chybu. Pro mě samotného je to dobrá zpráva. Vím alespoň, že i strážníci v Praze můžou konat a usnadnit mi tak práci. Zákonem dané vzdálenosti parkování od přechodů a křižovatek hlídají o dost víc.

 12. lajky (Irena. kraus., 14.4.2014 20:35:33) Odpovědět

  "okoun" ..moc jsem to nepochopila, ten příspěvek. Jsem postarší člověk, ale "lajkuju" co propaguji, co se mi líbí. Ostatní, a není toho málo "sleduji". Tak nevím.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz