Glosy 15. týdne

Který zastupitel se bál titulu krále komiků? Žijeme v době revitalizační? Kam jede autobus? Odchází místostarosta Neratovic? O jednom neupjatém (budoucím) komunálním politikovi. Proč je premiér chudák? A kde je ten hajzl?

Odhalení desky krále komiků vyděsilo zastupitele

Fenomenální komik, herec a fotbalový brankář Vlasta Burian má od 9. dubna na Mělníku svoji pamětní desku. Najdete ji na Náměstí Míru na budově č.p.9. Vytvořena byla z peněz města a má připomínat komikův vztah k městu, kde mu například šili boty a podle pamětníka to tu měl rád i jeho pes. Mělnický deník vypustil do oběhu informaci: “Krále komiků odhalí Ctirad Mikeš.” Radnice prý čelila několika telefonickým dotazům, který zastupitel si svým návrhem titul krále komiků zasloužil…

zdroj: http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/v-melniku-bude-mit-pametni-desku-kral-komiku-20140408.html

Kritizuje Pavel Šanda neexistující noviny?

Čtyři poznámky věnoval socialistický kandidát na starostu v Neratovicích Pavel Šanda webu “i-soutok.cz”. Tento web měl prý reagovat na omyl jeho spolustraníka Stanislava Šnaidra snahou ho zesměšnit.

Protože se našeho blogu čtyři poznámky Pavla Šandy zjevně netýkají (tento blog nese název iSoutok.cz a je blogem, nikoliv novinami), nebudeme na ně reagovat. Pokud by se však jeho text opravdu týkal tohoto blogu, můžete sami posoudit, nakolik jsou jeho poznámky ke glosám z minulého týdne rozumnou a střízlivě přiměřenou reakcí možného budoucího starosty města… Glosy z minulého týdne si přečtete ZDE. Článek Pavla Šandy s poznámkami k webu “i-soutok” ZDE.Když už budete na neratoviny.cz, můžete přečíst také reportáž “KSČM oslavila svátek práce veselicí U Stejskalů” :-).

Autobus jede do ….

Čtenář Miroslav nám zaslal svoji poznámku k výše zmíněnému tématu: ,,Místopředseda sociální demokracie v Neratovicích si vzal vaši poznámku k srdci a změnil své pozadí na Facebooku. Zda učinil dobře a nový motiv je u začínajícího politika lepší staročeského trdla posuďte sami z přiloženého obrázku…”

Šnaidr ČSSD Neratovice

Podle nás nový motiv osobního profilu na Facebooku ukazuje, že Stanislav Šnaidr není urputně upjatý na svou politickou dráhu, nehodnotí každé své konání z pohledu možného voliče. A toho je dobré si všímat.

Tiskové mluvčí, které by zasloužily metál

Tiskové mluvčí jsou často osoby, které rozhodují o pocitu a dojmech, který z úřadu nebo instituce máme. Musíme upřímně smeknout před způsobem, kterým se o obraz města starají Helena Vavřinová (Mělník), Lenka Moravcová (Kralupy), a který dříve vytvářela mělnické nemocnici Lucie Zikmundová (kdepak je jí konec?). Nemine týden, aby sami aktivně neprezentovaly dění ve městech a nesnažily se o publicitu událostí v nich. Jestlipak si jejich opravdu dobře odváděnou práci na úřadech dostatečně uvědomují?

Doba revitalizační

Paní Mirka z Mělníka nám napsala úvahu, jak bude jednou nahlíženo na současnou dobu. Myslí si, že to bude “doba revitalizací.” Máte pravdu, Mirko. Slova dotace, revitalizace jsou asi nejčastější, která v textech a rozhovorech našich komunálních politiků čteme. Revitalizuje se kde co. Od náměstí po sídliště, od paneláků po parky. Leckdy se mění podoba prostor, která vydržela desítky let. Myslíme si, tak jako vy, že čas revitalizovat revitalizované může nastat podstatně dříve, než si představujeme dnes. Otázka je, jestli se do té doby alespoň splatí ty úvěry. A do jaké míry zrevitalizují voliči svými hlasy zastupiteský sbor v podzimních volbách.

Do práce v pyžamu

Kralupská základka uspořádala pro své žáky noc ve škole se čtením Andersenových pohádek. Po řízku s okurkou a chlebem následovalo čtení, stezka odvahy a pyžamová párty. Sakra, nestálo by za to takovou akci uspořádat i na Městském úřadě?

zdroj: http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/k-noci-s-andersenem-patrila-i-pyzamova-party-20140408.html

Budou Neratovice fungovat s místostarostou na půl úvazku?

Informace šířící se po neratovickém úřadě uvádí, že místostarosta Tomáš Hrodek nastupuje do vedoucí pozice místní chemické firmy, kde již dříve pracoval. Pro místní modroptáky to může být těžký direkt. Radnici vládnoucí koalice podle zdrojů z úřadu nenalezla radního, který by jeho místostarostovské místo převzal (nabízeno bylo údajně radnímu Dominikovi, který se aktivně podílel na přípravě strategických dokumentů města). Řešením pak jsou zřejmě jen dvě varianty - místostarosta bude stíhat obě zaměstnání (jako to dělá řada poslanců a senátorů, kteří zvládají i hejtmanovat či starostovat), nebo bude pozice místostarosty v Neratovicích přeměněna na tzv. neuvolněnou funkci (která není zaměstnáním na plný úvazek). Pro občany v Neratovicích pak vystanou otázky: Mají být rádi, že po člověku z vedení města sáhne soukromá firma? Co když se ukáže, že bude město normálně fungovat dál i s jedním na plný úvazek pracujícím politikem, když každé uvolněné místo starosty či místostarosty stojí cca milion ročně? Nestálo by za to šetřit tyto peníze za místostarostu každý rok a investovat je například do oprav veřejného majetku?

Chudák Sobotka

Není u nás příliš zvykem vyjadřovat se k celostátní politice, ale… výjimka potvrzuje pravidlo. Způsob, jakým se ministr financí snaží semlít premiéra Sobotku stojí za pozornost. Média vlastněná ministrem financí takřka denně útočí na slabá místa premiéra z historie (nevztahující se na jeho současné jednání) a poněkud zapomínají informovat o současných slabých místech ministra financí a jím vlastněné strany (zákony, na jejichž základě budou mít Babišovy firmy o stamiliony více na dotacích, levnější “zelenou” naftu nebo jeho dlouholetou známost s Ivo Rittigem). Jít dva na jednoho (ministr + jím vlastněná média) opravdu není chlapská “férovka.” A tak přejeme Bohuslavu Sobotkovi, ať se nedá. Byla by to špatná zpráva pro naši stále křehkou demokracii.

Rozbité WC

Na závěr přidáme vtip od čtenáře Iva, který bohužel neuvedl, z jakého města nám píše:

Na městském úřadu se rozbilo WC. Na recepci přijde instalatér a ptá se: 

“Kde je ten hajzl?” 

“Před hodinou jel na jednání do Prahy,” odpoví recepční.

“Já myslel ty dvě nuly,” nedá se odbýt instalatér.

“Ty tam jeli s ním,” odpoví recepční.

A tak pánbůh s Vámi a vše zlé pryč přátelé! Další glosy opět za týden.

A v úterý rozhovor s Jířím Paroubkem!!!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Pořád špatně. (Vráťa, 14.4.2014 13:04:25) Odpovědět

  Hlásí se opět Vráťa, a musím vás upozornit, že opravdu nejsem paní Spěváčková, jak se domníváte, ačkoli s ní mám hodně společného. Občas si najdu vaše webové stránky a směju se, jak si pletete web a blog, ale nakonec to si vyřiďte s ČSSD. Mě jako bývalého učitele češtiny uráží, jak benevolentně až bezohledně zacházíte se svým rodným jazykem (předpokládám, že nejste cizinec). Uvědomujete si, že pokud píšete s chybami v pravopise a interpunkci, jste nedůvěryhodný? Proto se nepodepisujete pod svými články a glosami? Jak můžete napsat, že mluvčí, ženy ... sami aktivně neprezentovaly dění ve městech a nesnažili se o publicitu...vy jste neabsolvoval povinnou školní docházku nebo jste chodil za školu? Mluvčí jsou ženy, musíte správně napsat: ... aby samy aktivně neprezentovaly dění ve městech a nesnažily se o publicitu...to je tak nepochopitelné? Ze stejného kadlubu je chyba: “Ty tam jeli s ním,” odpoví recepční. Správně jste měl napsat: “Ty tam jely s ním,” odpoví recepční. Jedná se přece o nuly.

  Další váš problém jsou čárky ve větách: Máte pravdu Mirko. Správně je: Máte pravdu, Mirko. Další chyby:
  ...chemické firmy kde již dříve pracoval. Správně je:...chemické firmy, kde již dříve pracoval.

  ..staročeského trdla posuďte sami...
  ...staročeského trdla, posuďte sami...

  ...Kralupy) a který dříve vytvářela...
  ... (Kralupy), a který dříve vytvářela...

  Tak se, hochu, polepšete. Půjčte si Českou mluvnici a dožeňte, co se dá.

 2. Pro Vráťu (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 14.4.2014 15:28:37) Odpovědět

  Vráťo, děkujeme za upozornění. Chyby, které jsou mým (naším) dílem jsem opravil. Do textů čtenářů nezasahujeme.
  Naší slabiny jsme si vědomi, Zda je pro čtenáře rozhodující otázkou důvěryhodnosti pravopis, je na jejich posouzení.
  Pleteme si blog a web?
  Ohledně definice blogu doporučuji:
  http://owww.cz/je-muj-blog-blogem-podle-marka-prokopa-neni-blbost/
  a
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Blog

 3. Ach jo. (Vráťa, 14.4.2014 17:15:30) Odpovědět

  Odjíždím, tak jen v rychlosti. Pamatujte! Věta vedlejší, vložená do věty hlavní, se vždy odděluje z OBOU stran čárkami.
  Napsal jste:
  Chyby, které jsou mým (naším) dílem jsem opravil.
  Správně mělo být:
  Chyby, které jsou mým (naším) dílem, jsem opravil.

  Když si větu pomalu řeknete, čárka vám tam sama naskočí.

  Dodržování pravopisných norem patří k projevům vzdělání a alespoň částí společnosti je tak ještě stále vnímáno. Úroveň současných textů je však po stránce pravopisné poměrně nízká, zejména pokud jsou jejich pisateli mladí lidé. je ovšm rozdíl, zda se pisatel dopouští chyb v soukromé korespondeci typu SMS či e-mailů, nebo text zveřejňuje. Přehlíživý postoj k pravopisu může svědčit o přehlíživém postoji i k jiným pravidlům a regulím.

 4. čeština (Irena Kraus., 14.4.2014 20:26:12) Odpovědět

  Já bych tak k tomu blogu měla, že by mě potěšila fotka píšícího. I tak vás čtu, celkem pravidelně a dobrý. Něco naštve, něco potěší, jiné pobaví a hl. se dozvím něco z Mělnicka, resp. Neratovic atp. Texty mají hlavu a patu, sdělení jasné, k věci a to mě těší.

 5. .. (Irena Krausova, 14.4.2014 21:00:43) Odpovědět

  - k Sobotkovi přidejte ještě 3. faktor- křídlo pracovního spidermana Haška.No, není nad to, aby nám ta vláda zas padla. Nepolitik Babiš s politickými funkcemi snad ví co dělá. Mně by se líbila státotvorná vláda, ale na úřednickou bych si nerada zvykala jako na národní folklor.
  - Šanda není socialista, ale sociální demokrat.
  - Hrodek má práci i ve výboru, koukám další Spiderman.
  Víte, já mám Neratovice prostě ráda.

 6. Pro paní Krausovou (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 15.4.2014 8:03:59) Odpovědět

  Dobrý den paní Krausová,
  děkuji Vám mnohokrát za Vaše hodnocení. Myslím, že jste přesně vystihla podstatu snahy o naše "tvoření." Informovat, budit emoce (které nemusí být za každou cenu kladné), dát prostor pro výměnu názorů...
  Některé témata nás vedou k přesvědčení spíše zachovávat určitou míru anonymity redakce. Přeci jen, když píšeme o některých TABU tématech (zejména politiky na Mělníku), máme bohužel i nedobré zkušenosti s například slíbovaným rozbitím úst, pokud se mám vyjádřit slušně. Nebo těžko odhadnout, jak by reagovali např. na městských úřadech, pokud by v seznamu autorů nalezli úředníka města... Nicméně snad nastane doba, kdy se zde např. skupinové foto redakce objeví. Ale uznejte, že nechat si ujít příležitost ztrapnit některé spekulanty o osobách v naší redakci je příležitost, kterou si nemůžeme nechat ujít :-)))
  Ještě jednou děkuji, děkuji, jsem moc rád, že máme takové čtenáře, jako jste Vy!

 7. Glosy (Stanislav Šnaidr, 15.4.2014 15:37:32) Odpovědět

  Správný politik by neměl uvažovat v tom smyslu, že KSČM je univerzálně špatná. Mě například vadí, že se sami socialističtí hejtmani podbízejí Amazonu ve věci výstavby jejich logistického centra. Americký Amazon je ve své podstatě monopol, ničící zdravou hospodářskou soutěž a vykořisťující své zaměstnance. O této firmě je známo, že např. v Německu zaměstnává za minimální mzdu, do fabriky si vozí cizince a než by zaměstnanci za dobru práci přidala na výplatě, propouští ... KSČM sdílí můj názor, že Amazon ani podobné projekty nepotřebujeme. A na druhé straně je tu třídní boj a oslavování "dělnických" prezidentů- vrahů. I to je ten zásadní rozdíl mezi tím být socialistou a komunistou

 8. pane jo (Irena Krausova, 16.4.2014 6:53:12) Odpovědět

  tolik příjemného po ránu..tak jo pane Malina já tu fotku nechci :).
  -socialista je ješita Paroubek - bližší na jeho stránkách Lev21.

  - nijak se nedivím, že je zmatek na levém křídle a čssd nám povážlivě rudne. To si tak jeden zeman vzal do hlavy, že co nedohodne, to zakáže, tak spatřilo světlo světa Bohumínské usnesení. Od té doby si nikdo politicky nedovolil tento paskvil zrušit, milí komunisté pobírají již 20 let plat za nic, nesmějí? přinést nic, ale nic konkrétního občanům ze svých poslaneckých lavic, no a protože kdo nic nedělá, nic nezkazí, tak jejich preference utěšeně stoupají. Kdo má potřebu být o něco aktivnější, resp. "u toho",byť v hlavě manifest o nesmiřitelném třídním boji a odstavení nespravedlivě bohatých, vstupuje do stran na levo "od spektra". No, co naděláme. Nejsem politik, jsem jen socdem, tak mám v hlavě ubytovny praskající ve švech, děti co nemají na oběd, jsem ráda že běží škodovka byt za českou mzdu a docela ráda bych, aby se stárnoucí populaci začalo říkat rodiče. Tak asi tak a pěkné ráno i redakci.

 9. Omluva (Pavel Šanda, 26.4.2014 11:46:20) Odpovědět

  Pane Malino, hluboce se Vám omlouvám za to, že jsem opětovně zkomolil název Vašeho blogu a upozorňuji, že i pokud by se to opakovalo, nejedná se o záměr. :)

 10. Škandál (Pavel Šanda, 26.4.2014 11:57:13) Odpovědět

  Dále bych Vás rád upozornil na naprosto skandální skutečnost, že i letos jsem na Neratovinách zveřejnil pozvánku na Prvomájovou akci KSČM v Neratovicích.

  Poskytovat lidem informace o akcích (z mého hlediska) konkurenčních je totiž krajně podezřelé.

  http://www.neratoviny.cz/komuniste-zvou-na-prvni-maj-ke-stejskalum/

 11. pro Pavla Šandu (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 26.4.2014 22:40:47) Odpovědět

  Dobrý den,
  omluva se přijímá, nicméně i pro amatérský portál je to celkem ostuda :-), abych držel Vaši terminologii.
  Naše myšlenková schémata se očividně rozcházejí. Přišla mi ta reportáž o trsajících soudruzích vtipná, nijak podezřelá. Ale můj způsob přemýšlení asi prostě není zatížen politickou ambicí a cílem.
  Za redakci ještě moho prozradit, že v již máme připraven prostor pro rozhovor s Vámi jako s prvním známým uchazečem o pozici starosty na Mělnicku.

 12. Rozhovory s kandidáty na starostu (Stanislav Šnaidr, 27.4.2014 19:15:59) Odpovědět

  Upřímně řečeno, do komunálních voleb zbývá ještě velmi dlouhý čas a proto se toho nyní mnoho konkrétního nedozvíte. Teprve s blížícími se volbami to může začít být zajímavé, ať už budete mluvit s kýmkoliv. Každý má "neodpustitelnou" touhu mluvit o sobě a s krátícím se časem do voleb, bude odkrývat stále víc.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz