Glosy 16. týdne

Rozum zvítězil nad závistí. Jak bez hlavy skočit do řeky? Mělnický bazén plný policistů. Ztracený anděl viděn v Neratovicích. Experiment neratovického zastupitelstva s neuvolněným místostarostou podpořila část opozice, proti byla část koalice. Sexy fotky Lucky Borhyové. Petr Čtvrtníček o Kralupech. Na kralupském úřadě se ukazoval Brabec. Nejlepší zpráva. A další události týdne.

Rozum zvítězil nad závistí

Čtenáři iSoutok.cz hlasovali, zda je plat starostů ve výši kolem 50.000,- korun hrubého měsíčně adekvátní. 19% se domnívalo, že by měl být nižší, 50% se přiklonilo k varinatě, že je odpovídající a 31% hlasovalo pro vyšší odměnu pro nejvyššího představitele města. Souhlasíme. Nejedná se o malý plat, ale vzhledem k odpovědnosti a náročnosti práce starosty by v případě zlepšení ekonomické situace země mohl být klidně vyšší. Za vaše hlasy ještě jednou děkujeme.

Uřízl si hlavu a skočil do řeky?

Že má Policie ČR (nebo Blesk) smysl pro humor napadne asi každého, kdo si přečte článek tohoto bulvárního deníku o nálezu mrtvého těla v Labi za Mělníkem. Nalezenému tělu chyběla podle svědků hlava. V článku je i ocitována mluvčí středočeské policie, která říká: “Zda se jednalo o sebevraždu, nebo se muž stal obětí trestného činu, to se zatím neví.” No nevím, ale neumím si průběh sebevraždy, při které si člověk uřízne hlavu a pak skočí do řeky úplně představit. Mimochodem jednalo se v řádu týdnů o nález třetí mrtvoly v Labi nebo jeho blízkém Mělnickém okolí.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/246031/v-labi-u-melnika-nasli-telo-muze-pry-mu-chybi-hlava.html

Bazén plnej chlupatejch

Když už jsme u té vody… Ve středu patřil mělnický bazén policistům. Konalo se tam policejní mistrovství ČR v plavání. 85 mužů a 25 žen soutěžilo v 26 disciplínách. Vzhledem k tomu, že zpráva neuvádí, o jaké disciplíny se jednalo, můžeme pouze spekulovat o plavání s obuškem drženým jednoruč, obouruč, plavání v uniformě, bez uniformy, čubička na 50m, nejdelší výdrž policisty pod vodou, kdo první vypije dětský bazén…. Zda výběr místa pro mistorvství souvisí s nálezy mrtvol u Labe zpráva neuvedla.

http://www.policie.cz/clanek/melnik-privital-ucastniky-policejniho-mistrovstvi-v-plavani.aspx

Hledá se anděl. Poslední výskyt v Neratovicích.

Zatím marně pátrá po svém prvním díle - dvoumetrovém kovovém andělu - karlovarský výtvarník Tomáš Dolejš. Anděla hledá i pomocí Facebooku. Poslední stopou po díle, které bylo původně umístěno v berlínském rockovém klubu, je matná vzpomínka a moc neříkající fotografie anděla od řidiče, který ji prý přivezl s ostatním šrotem do Neratovic. Na snímku je vidět rampa, hadry, pivní sudy, otevřený kontejner s odpadem a pod rampou ležící anděl. Toto zákoutí je momentálně nejsdílenějším obrázkem o Neratovicích na největší sociální síti…

Fotografii si můžete prohlédnou v článku Pražského deníku: http://prazsky.denik.cz/z-regionu/patrani-po-ztracenem-andelovi-stopy-vedou-do-neratovic-20140413-461r.html

Tomáš Hrodek dále místostarostou města

Naprosto v klidu přijalo neratovické zastupitelstvo zprávu o nástupu místostarosty města Tomáše Hrodka /ODS/ do vedení místní soukromé firmy. 17 hlasy napříč politickým spektrem (přítomno všech 21 zastupitelů) mu umožnili zůstat ve funkci jako neuvolněnému místostarostovi. Jedná se o pozoruhodný experiment, který si zaslouží bližší pozornost. Už jen proto, že ho z větší části podpořila i místní “opozice” a naopak někteří dosavadní signatáři koaliční dohody toto uspořádání v dílčích hlasováních nepodpořili.

Volejte Dr. Chocholouška!

Aktivistka Anna Spěváčková /SZ, Sdružení občanů Neratovic/ napsala v diskuzi na svých stránkách neratky.cz: “…reakce starostky na nesouhlasné názory, námitky či dokonce protesty, což je základní nezadatelné právo každého občana, je v poslední době tak nepřiměřená, že by odborník v oboru psychologie či psychiatrie, jak se domnívám, pravděpodobně vyslovil nepříznivou diagnozu ohledně jejího psychického stavu.”

To je výzva! Být starostkou, autorku příspěvku požádám o společnou návštěvu odporníků v Beřkovicích. Koho by z ústavu pustili ven a kdo by skončil ve svěrací kazajce necháme na vašem laskavém posouzení. Jasnou favoritku však máme…

Jen tak si zaběhat…. 350 kilometrů

Trojice z Mělníka se chystá zůčastnit akce Vltava Run. Během dvou dnů musí dvanáctičlenný tým uběhnout 350 kilometrů ze Šumavy podél toku Vltavy. Tým doplněný z Prahy má i smysl pro humor. “…trošku se bojím o holky, co s námi poběží. Letos ještě netrénovaly, navíc jestli poběží samy v noci šumavskými lesy, tam jsou medvědi a vlci…,” říká Ctibor Kačer Mělnickému deníku. Článek si můžete přečíst zde: http://melnicky.denik.cz/ostatni_region/vltava-run-trojice-bezcu-melnik.html

Lucie Borhyová nafotila sexy fotky

No a co. Ale třeba to zaujme její byývalé spolužáky z neratovického gymnázia, nebo její fanoušky. Fotografie naleznete zde: http://prask.nova.cz/clanek/novinky/nejvic-sexy-fotky-oslavenkyne-lucky-borhyove-na-nekterych-byste-ji-ani-nepoznali.html

Čtvrtníček a Kralupy

To jiná celebrita, Petr Čtvrtníček, vyslovil Kralupy nad Vltavou. No, nic velkého, použil je jen jako příklad. Ale i to by mohlo stačit kralupským recesistům (omlouváme se, pokud to myslí vážně), k žádosti o příspěvek na sochu Švejka, kterou chtějí v Kralupech umístit. Mohli by i vymyslet nějakou speciální daň - kdo řekne Kralupy, zaplatí 10,- korun na Švejka.

Rozhovor s Petrem Čtvrtníčkem: http://www.rozhlas.cz/radiowave/kultura/_zprava/petr-ctvrtnicek-vsichni-dostali-rovnym-dilem--1340259

Ministr přijel do Kralup a řekl, že letiště (ne)bude

Ministr životního prostředí, dříve ředitel chemické továrny, zavítal v pátek do Kralup a vyslechl si argumenty starostů, proč by letiště ve Vodochodech nemělo být rozšířeno a otevřeno pro velký civilní provoz. Po obědě uspořádal tiskovou konferenci a zase odjel. A starostové se vlastně zase nic kloudného nedozvěděli… A náš tip? Majitel letiště se s více než stovkou připomínek z šetření EIA (jakýsi posudek vlivu na životní prostředí) vypořádá a starostové utřou. A ministerstvo bude říkát to kraj, kraj bude říkat to ministerstvo a starostové budou říkat to kraj a ministerstvo. A oak se v tom, člověče, vyznej.

Nejlepší zpráva

Nejlepší zprávou minulého týdne pro nás byly Velikonoční trhy na Mělníku. Přestože bylo po ránu docela chladno, brzy si sluneční paprsky našly cestu atmosférou a začaly na tvářích nakupujících i zvědavců hřát. Skvělá nálada, která na náměstí vládla, plno lidí, známých, se kterými se člověk celou zimu nepotkal a příjemně pestrá nabídka stánkařů. Je až neuvěřitelné, jak Mělnické trhy dokáží oživit město. A jak nám vlastně celou zimu něco takového chybělo. Fotografie přinesl Magazín Soutok. http://soutok.blogspot.cz/2014/04/melnicke-trhy-zive.html

Z farního deníku

Čtenářka Ivona, momentálně studující v Irsku, nám zaslala přátelskou zprávu a pod své názory k úmyslu církve postavit v Neratovicích nový kostel přidala úsměvný výběr z farních zpravodajů:

- Z důvodu onemocnění faráře jsou pravidelná středeční uzdravovací shromáždění až do odvolání zrušena. 

-  Nedovolte starostem, aby vás úplně zničily. Sbor rád pomůže. 

- Pamatujte v modlitbách na všechny, kdo jsou nemocní z našeho společenství. 

- V šest hodin budeme mít ke společné večeři pečené fazole. Hudba bude následovat.

A tak pánbůh s vámi a vše zlé pryč, přátelé. Krásné Velikonoce a nashledanou u dalších satirických a štiplavých glos za týden nebo našich dalších článků dříve.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. pravopis (Vráťa, 21.4.2014 16:51:06) Odpovědět

  ...neratovického gymnázia. Přídavná jména odvozená od vlastních jmen píšeme s malým písmenem.
  Neratovice - neratovický
  (Velké písmeno píšeme, pokud je přídavné jméno součástí vlastního názvu - Národní divadlo, Černý most, Syrská poušť, Šluknovský výběžek atd.)

  Ale musím uznat, že se zlepšujete. Tedy po stránce interpunkcí.

 2. díky Vráťo (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 22.4.2014 9:35:30) Odpovědět

  Děkuji Vráťo. Možná to bude tím, že tentokrát se na glosách více podíleli ostatní autoři...
  Věřím, že přijde den, kdy Vás uspokojíme i po obsahové stránce.
  Krásný den!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz