Glosy 20. týdne

Občané Mělníka a Neratovic mohou brzy ušetřit významné částky za dopravu do Prahy. Poslanci se podívali, jak vypadá brambora, kedluben, celer, ředkev a další zelenina. Ukázali jim ji mělničtí studenti. Další vinice se dočká obnovy, do práce se pustil vinař Pavel Chorouš. Kralupy zavádějí dálkové odečty spotřeby v městských budovách. A o dětském hřišti v Neratovicích, které bude možná brzy na "mlatu".

Mělník i Neratovice součástí Ropidu

Rada Středočeského kraje složená ze zástupců ČSSD a KSČM udělala radost všem občanům dojíždějícím za prací nebo vzděláním do Prahy z Mělníka a Neratovic. V součinnosti s místními radnicemi vytvořil kraj model zapojení hromadné dopravy z těchto měst do Pražského integrovaného systému a cestovat tak bude možné na jednu jízdenku z Mělníka či Neratovic až do cílové stanice MHD v Praze. Cestující by měli také ušetřit (Mělničtí až 1.100,- korun, Neratovičtí až 900,- korun měsíčně) a brzy se možná dočkají i posílení spojů. Podrobnosti budou zveřejněny na www.ropid.cz . Hurá. Možná to i pár lidí přiměje vyměnit auto za MHD.

Poslanci si prohlédli zeleninu a dostali květinovou výzdobu parlamentu…

… a postarali se o to studenti zahradnické akademie z Mělníka. Zpráva je tak kouzelná, že její část přinášíme v doslovném znění: ,,Poslanci si mohli prohlédnou výstavu čerstvé zeleniny, řady odrůd ovoce a mimo jiné i keře a stromky od našich školkařů. Tuto akci zorganizovala Asociace zahradnických společenstev  pod vedením tajemníka AZS ing. Jiřího Dusbaby. Naaranžovali  ji studenti a zaměstnanci České zahradnické akademie Mělník.” To musel Tomio, kterému se rozhodnutím soudu nesmí říkat Pitomio, koukat :-)

Celá zpráva zde: http://www.agris.cz/clanek/183870/parlament-v-zaplave-kvetu-zeleniny-a-ovoce

Část Turbovické vinice bude obnovena

Pražský deník uvedl informaci, že na Mělníku dojde k obnově jedné z částí Turbovické viniční trati. Postaral se o to vinař Pavel Chorouš. Vinice pustla od roku 1989. Na místě vysadí odrůdu Rulandské modré. Opět zpráva, ze které lze mít pouze a jen radost. A to nejen kvůli vínu, ale i proto, že zase kousek země bude zúrodněn a zušlechtěn.

Článek zde: http://prazsky.denik.cz/z-regionu/vinice-v-kraji-navazou-na-svou-historii-20140510.html

Nové dětské hřiště v Neratovicích konečně otevřeno

Nové a krásné dětské hřiště u nemocnice v Neratovicích, nedaleko velkého sídliště a kopce “Miluji” bylo v pátek dopoledne konečně otevřeno. Výrazné zpoždění způsobilo pomalé zakořenění trávy. Vzhledem k návalu, který navzdory počasí na hřišti byl prakticky hned po otevření, jsou na místě obavy, jak dlouho tráva vydrží…

Kralupy budou provádět dálkové odečty

Kralupská radnice vyhlásila výběrové řízení na dálkový monitoring médiíí a energií pro objekty města. Když je to s tou spotřebou na Mělníku občas tak divoké, že u mateřské školky se divoce otáčí kolečka elektroměru nebo v základní škole unikne plyn za milion, nemohla by to být dobrá inspirace? Odečty by šlo jistě provádět každý měsíc. A jistě by se našel človíček, co by za několik málo tisícovek napsal malou aplikaci, která by na neobvyklé hodnoty odběru příslušné pracovníky sama upozorňovala…

Tak určitě…

Když se hraje to MS v hokeji, máme pro vás jeden legendární rozhovor…

A tak určitě pánbůh s vámi a zlé pryč přátelé.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Zelenina (Adam Lamberk, 23.5.2014 14:09:49) Odpovědět

    Poslanci se podívali, jak vypadá brambora, kedluben, celer, ředkev a další zelenina. Tak to nemá chybu. Hlavně by si měli prohlédnout i cenovky ;-)


end is near

Kontakt

iSoutok.cz