Glosy 21. týdne

Je Ctirad Mikeš Alternativou pro Mělník? Czech Press Photo navštívilo na Mělníku lidí skoro jak v Plzni. Staré kanály jsou hrozbou pro Kralupy. “Ty mlč,” křičela žena na zastupitelstvu. Mělník byl zase na Nově. A ukrajinská vlajka, která zaujala skoro jako volby.

Ve volbách souboj Němec x Mikeš

Sociálnědemokratický starosta Mělníka má hotovou svoji samostatnou kandidátní listinu. Na podzim na ní najdete místní vinaře, lékaře, zaměstnance Městské policie apod. Pracovní název uskupení tvořeného zástupci různých stran i nezávislými by údajně měl být “Alternativa pro Mělník.” Kandidátku sociální demokracie povede ředitel základní školy a krajský náměstek hejtmana pro školství Milan Němec. Mělník napodzim čeká pikantní souboj. Už jen proto, že kandidáti seskupení kolem mělnického starosty zahájí kampaň nezvykle brzy, mluví se o druhé polovině měsíce června…

Kralupy ohrožují zapomenuté kanály

Velkým ohrožením pro případ velké vody, jak se ukázalo v letošním roce, je pro Kralupy neznámý systém průmyslové kanalizace z někdejších kralupských podniků. Systém není v mapách zdokumentován a v případě vzedmutí vodní hladiny může právě jím začít velká voda pronikat do města. Není nad moudrost předků, kteří stavěli domy na vyvýšených místech…

Úspěch stanu na mělnickém náměstí

Celkem po sedmi městech putovala výstava Czech Press Photo 2013. Stan společnosti ČEZ, který byl na mělnickém Náměstí Míru necelé čtyři dny, zde navštívilo 4.219 lidí. Ve srovnání s např. Plzní (6.842 návštěvníků) to je fenomenální úspěch! A důkaz, že Mělník žije!

Na zastupitelstvu v Neratovicích muselo být veselo…

I v zápisu z něj se totiž objevila pasáž popisující okamžik, kdy vystupující občanka začala okřikovat zastupitelku a zastupitelstvo proto bylo ukončeno. Ostatně, přečtěte si sami:

“Občanka Spěváčková hovořila k p. Hornákovi ve věci umístění nástěnek na městské poliklinice, jejich instalací bude oslovena jenom část obyvatel a to ti, kteří budou nemocni, tím nebudou osloveni všichni…. Do tohoto vystoupení chtěla vstoupit Mgr. Kořanová,která byla občankou hrubě umlčena se slovy: „Prosím tě mlč“. V této chvíli předsedající upozornila, že ona je odpovědná za důstojný průběh zastupitelstva a jednání zastupitelstva ukončila. “

Inu není nad kultivovanou diskuzi…

Z vězení se utíká blbě. Tak utekl od soudu.

Ve čtvrtek se rozhodl okusit chuť svobody muž, který si šel k mělnickému soudu vyslechnout verdikt o uvalení vazby. Přímo ze soudní síně vyskočil oknem a dal se na útěk. Po pár minutách byl zadržen a skončil v nemocnici. A tak se zas o Mělníku mluvilo na Nově :-).

Prý byly volby

A prý skoro nikoho nezajímaly. Volební účast při volbách do Evropského parlamentu byla na Mělníku 17,94% (zvítězila s 18,25% TOP09-STAN), v Kralupech 16,23% (17,78% ANO), v Neratovicích 14,9% (19,84% ANO). Přestože osm z deseti občanů dalo přednost hokeji, nechtělo v pátek zmoknout nebo se cestou v sobotu opálit, k tématu se ještě v týdnu vrátíme. Volby jsou totiž jedinečnou šancí vybrat si toho, na koho budeme nadávat :-).

Anketa o vlajce

Mělnická radnice se rozhodla vyvěsit ukrajinskou vlajku. V anketě na iSoutoku se 73% hlasů vyjádřilo nesouhlasně. Po první stovce hlasujících byl stav mírně souhlasný. Zřejmě se někteří ze čtenářů zhlédli v manželce ministra financí a hlasovali vícekrát.

A když se Mělník rozhodl vyvěsit tu ukrajinskou vlajku…

… tak pro Vás máme vtip od Jindry:

Otázka v rádiu Jerevan: S kým hraničí SSSR? Odpověď: S kým chce, s tím hraničí…

A tak pánbůh s Vámi a vše zé pryč, přátelé.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. nechápu (x, 26.5.2014 15:30:25) Odpovědět

  proč pan Mikeš nevystoupí z ČSSD, bylo by to "čisté" a normální. Zas bude ČSSD tříštit sílu a vyvolávat zmatky, toho už bylo dost.

 2. Kebab (Honza, 26.5.2014 17:02:16) Odpovědět

  Copak to, ale že ve městě otevřeli už třetí kebab, to je na pováženou. Já požaduji mléčný bar!

 3. ne, bylo to jinak (Anna Spěváčková, 27.5.2014 0:09:35) Odpovědět

  Ono to bylo trochu jinak; je vidět, pane M., že nyní bydlíte na Mělníku a zprávy dostáváte zprostředkovaně. Opravdu jsem hovořila o nástěnkách a vtom mi náhle skočila do řeči zastupitelka Kořanová, moje bývalá žákyně, aniž by jí starostka udělila slovo, na což si u mě, na rozdíl od své kamarádky K., velmi potrpí. Dokonce když hovořím a končí tři nebo pět minut určených pro vystoupení občanů, zarazí mě uprostřed slova.(Škoda, že u nás je on-line přenos ze zastupitelstva nereálný, spatřil byste něco, nad čím by váš rozum zůstal stát...). Tak proč se tady podivujete nad kultivovanou diskuzí, když ji provozuje i vedení města? Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, říká staré přísloví....nebo že by i v naší demoverzi demokracie platilo: Quod licet Iovi, non licet bovi (Co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi), jak říkáme my staří latiníci?

 4. pro paní S. (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 27.5.2014 12:53:49) Odpovědět

  Vážená paní S.,
  k Vašim poznámkám:
  1) Že jsem pražák žijící na Mělníku ze mě nedělá druhořadého člověka. Ostatně prý (nevím, zda je to pravda) část podpisů na jakési petici, kterou jste organizovala kdysi v Neratovicích, také nebyla od občanů Neratovic, přestože se týkala místního problému. Pokud jsou mé zprostředkované informace mylné, omlouvám se.
  2) Glosa obsahuje citaci ze zápisu ze zastupitelstva města. Tzn. pokud nesouhlasíte s obsahem, je mi líto, nemohu Vám pomoci.
  3) Příspěvky, které jste publikovala o soukromí paní starostky Mrzílkové bezprostředně po konání zastupitelstva (tragická událost v rodině) na neratky.cz považuji za krajně lidsky nechutné. Bulvár hadr. A nebojím se to takto veřejně nazvat.
  4) Vaše odborné názory považuji v některých případech za správné. V jiných případech nikoliv. Například kritizovat pana Šandu za nápad zřídit na břehu Labe park je třeba úplně mimo. Ve většině německých měst jsou břehy velkých řek upraveny do podoby parků a oddechových zón a bývají to krásná místa. Za sebe říkám, že každou takovou aktivitu vítám. Neratovice nelze zakonzervovat v osmdesátých letech, je potřeba pracovat na jejich proměně v moderní a příjemné město. Někdy se to daří více, někdy méně. Jako všude.
  PS: Děkuji za lekci z latiny.

 5. :) (petr, 27.5.2014 13:03:01) Odpovědět

  Ona když pabi učitelka hovoří. Tak je vždy všechno jinak ..:) k webu neratky.cz se snad ani nema cenu vyjadřovat. ..

 6. a jeje (Anna Spěváčková, 27.5.2014 22:52:39) Odpovědět

  To se mi líbí, jak vytahujete staré pomluvy, to byla paní Moravová, manželka Moravy, tehdejšího starosty, co zpochybnila podpisy na petici proti kácení lip v ulici 28. října. Tvrdila, neznajíc petiční zákon, že na petici za neratovické lípy nesmí být podepsané mimoneratovické osoby a také žáci 9. tříd, ačkoliv byli starší 15 let. Dokonce jejich podpisy vlastoručně vyškrtala z petičních archů. Ještě je mám schované.

  Vy také neznáte petiční zákon, jinak byste věděl, že KDOKOLIV starší 15 let může podepsat petici kdekoliv. Opravdu KDEKOLIV, i když se týká místních záležitostí. Bez ohledu na to, zda je místní nebo ne.

  Cituji: č. 85/1990 Sb.
  (1) Každý má právo sám nebo společně s jinými obracet se na státní orgány se žádostmi,
  návrhy a stížnostmi ve věcech veřejného nebo jiného společného zájmu, které patří do
  působnosti těchto orgánů (dále jen "petice").

  Ve výkonu petičního práva nesmí být nikomu bráněno. Výkon tohoto práva nesmí být nikomu
  na újmu. 7. pro paní S. (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 28.5.2014 0:16:56) Odpovědět

  Velevážená paní S.,
  můžete prosím přesně ocitovat tu pasáž mého příspěvku, kde bych snad tvrdil, že občané nežijící ve městě nebo mladší 18ti let nemohou podepsat petici? Děkuji.
  Pouze tvrdím, že podle Vaší logiky občané nežijící ve městě, pokud se vyjadřují k místní záležitosti, musí mít zprostředkované informace, a tudíž nepřesné.
  PS: Diskuze s Vámi je velmi složitá, ale ne snad proto, že byste měla argumentační převahu. Spíše proto, že Vaše argumenty se často vyskytují, jak bych tak napsal abych Vás neurazil, na jiné úrovni mimoúrovňové křižovatky.

 8. panu M-alinovi (Anna Spěváčková, 28.5.2014 9:23:35) Odpovědět

  Nejsem velevážená, když už mě neumíte slušně oslovit, tak to raději nedělejte. Nehodí se to ve vztahu k mnohem starší ženě.
  K pasáži vašeho příspěvku: cituji:.....část podpisů na jakési petici, kterou jste organizovala kdysi v Neratovicích, také nebyla od občanů Neratovic, přestože se týkala místního problému.....to stačí, ne? Kdybyste znal petiční zákon, uvedl byste věc na pravou míru. Mimochodem jste "zapomněl", kdo vám informace zprostředkoval, asi by to mnohé prozradilo. Jenže, co si budeme povídat, volby se blíží a strana za zenitem má ve výzbroji nejen shromažďování diskreditačních informací, ale i výrobu pomluv, takže se dá očekávat stupňování podobných zpráv....

 9. pro paní S. (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 28.5.2014 10:16:42) Odpovědět

  Velevážená paní S.,
  a tvrdím někde, že ty podpisy jsou nelegitimní? Netvrdím. Pouze tvrdím, že účast těch lidí na petici vychází ze zprostředkovaných informací, přesto jsou legitimní. Ale to je o těch mimoúrovňových křižovatkách a nemožnosti diskuze s Vámi...
  Myslím, že byste neměla být ke SZ tak přísná. Sice dosahuje v Neratovicích tragických výsledků, ale věřím, že časem může být důležitou silou nejen v komunální politice.

 10. slušnost (David, 28.5.2014 11:31:56) Odpovědět

  tady je živo :-O. Člověka pobaví, když tady o slušnosti káže člověk okřikující paní zastupitelku ,,ty mlč!'':-))))
  Návrh na anketu: Proč Zelení dostávají nejméně hlasů v Neratovicích? a) je to dané sociologickým složením obyvatel b) je to dané osobou, která je reprezentantem strany v Neratovicích c) je to obojím

 11. :) (petr, 28.5.2014 14:56:37) Odpovědět

  Nejenže paní magistra okrikuje...ono si staci precist ten jeji web a kazdy soudny clovek si udela nazor na slusne vychovani velevazene magistry sam...a jinak je to odpoved B samozřejmě:)

 12. skvělé (Anna Spěváčková, 28.5.2014 21:37:07) Odpovědět

  Bravo, pane M. Děláte čest své pověsti. Účelově zaměnit stranu ODS za SZ je opravdu vrchol manipulace se čtenáři. Nebo nejste schopen chápat souvislosti? Pokud se týká práce zastupitelů, je zřejmé, že preferujete mdlé tupé nehybné plechové xichty bez vlastního názoru, kouska odvahy a zodpovědnosti za své postoje. Jsem zvědavá, jakou dezinformaci a pomluvu vymyslí vaše strana ODS, aby zlikvidovala evenutální konkurenční kandidáty. Schválně nepíší strany, ty slouží v mnoha případech jen jako výtahy k moci a k penězům do kapes vyvolených. Pokus zašťourat do Strany zelených a rozeštvat členy vám zatím nevyšel, takže zcela jistě připravujete účinnější scénář.

 13. pro paní S. (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 28.5.2014 22:08:16) Odpovědět

  Velevážená paní S.,
  nejsem členem žádné politické strany, hnutí nebo občanského sdružení. Možná se to časem změní, možná dokonce brzy.
  Moudřejší ustoupí. Proto jistě - máte pravdu. Nejsem schopen chápat souvislosti, neznám petiční zákon, vážím si slušných a pracovitých lidí (tupých plechových xichtů), a dnem i nocí přemýšlím, jak zničit Vaši oslnivou kariéru v politice.
  Přeji Vám krásnou dobrou noc!
  PS: Jakou mám pověst v Neratovicích nemohu posoudit, příliš lidí z tohoto města neznám. Stačí to ovšem na to, abych si udělal představu, jaké pověsti se tam těšíte Vy.

 14. X (Hana, 28.5.2014 22:56:33) Odpovědět

  Tomasi, dovolil sis neomluvitelne - zastat se starostky Mrzilkove. To ti Spevackova neodpusti.
  Pripojuju se k prohlaseni o prekroceni vsech mezi slusnosti ve vyrocich Spevackove na adresu rodiny starostky. Zrejme dosavadni vrcholny zlucovity vylev Spevackovy.
  Kluci, drzte se!

 15. Karel Kryl (Václav P., Neratovice, 29.5.2014 11:26:22) Odpovědět

  Na paní S. se skvěle hodí Krylovo: Vrah o morálce káže.
  Také já se přidávám - útoky paní S. na starostku jsou hrubé porušení všech slušných společenských zásad dobrého chování.

předchozí
1 | 2 následující

end is near

Kontakt

iSoutok.cz