Glosy 23. týdne

4 zavřené ulice způsobují dopravní kolaps na průjezdných trasách městem. Na řidiče již opět číhají radary. Nezávislá kandidátka Ctirada Mikeše se zřejmě bude jmenovat "Mé město." Poděkování z Neratovic. Úřednické ptydepe na Facebooku Kralup. A víte, co je to 90-50-90?

#doprava#melnik

vytvořeno na www.rexo.cz

Na Mělníku zavřeli najednou 4 ulice. Co zavřít toho, kdo to dopustil? :-)

Odpolední dopravní kolapsy jsou bohužel na Mělníku nyní na denním pořádku. Mohou za to souběžně prováděné opravy komunikací či inženýrských sítí ve čtyřech ulicích, které ke vší smůle patří k důležitým dopravním spojkám ve městě. Marťa nám napsala, že za čtyři zavřené ulice by zavřela čtyři úředníky. Jenže ono to není tak černobílé. U některých oprav je město limitované termínem, který sdělí majitel komunikace nebo inženýrské sítě, u jiných tlačí lhůta pro dokončení stavby, aby nedošlo ke ztrátě dotace. Že je to ale při průjezdu městem ráno i odpoledne  k pos…., to máte Marťo recht! 

Aby měli řidiči na Mělníku ještě větší radost…

… tak kromě kolapsů dopravy na ně již číhají “ptačí budky” s radarem. Jeden radar na čtyři budky. Čtenář Michal doporučuje lidovou tvořivost po vzoru nadnárodního řetězce. “Pamatujete, jak menstruující ženy v Tescu nosili červené šátky? Co označovat červeným šátkem budku, ve které je umístěn radar?” Michale, navádět ani nabádat nikoho k ničemu nebudeme, ale lidové tvořivosti bránit opravdu nelze ;-)

Alernativa pro Mělník asi nebude

To ovšem neznamená, že by se cokoliv změnilo na plánu pana starosty Mikeše nekandidovat za ČSSD. Ostatně nezávislou kandidátku představil mělnický starosta v rozhovoru pro náš blog. Nejnovější ,,drby” hovoří o tom, že volební kandidátka, kterou sestavuje, neponese jméno “Alternativa pro Mělník,” jak jsme dříve uváděli, ale “Mé město”. Internetová prezentace na adrese me-mesto.cz se již připravuje, a tak je zřejmě pravda spíše to, co se lidé doslechnou v hospodě (Mé město), než to, co se povídá na úřadě (Alternativa) .-).

Stanislav Šnaidr - politik, který poděkoval

V glosách jsme si dříve trošku dělali srandu ale i chválili sociálního demokrata Stanislava Šnaidra z Neratovic. Tentokrát budeme chválit. Upozornili jsme na iSoutoku na dětský den, který sociální demokracie v Neratovicích připravila. A Stanislav Šnaidr nám po konání akce za zveřejnění stručné pozvánky poděkoval. Je to docela nezvyklé, v době plné arogance, tak jsme se o to museli s vámi podělit. Rozhovor se Stanislavem Šnaidrem o petici za referendum o úplném zákazu heren v Neratovicích přineseme zítra.

Neratovičtí fotbalisté válí

V divizi B je to letos jízda Neratovic. Klub, který by rozpočtem měl patřit mezi otloukánky, na kterých si soupeři budou vylepšovat skóre, míři za nejlepším umístěním od postupu do divize. Vypadá to na třetí nebo čtvrté místo. Když znemožnil jednu z nejepších obran soutěže šestigólovým přídělem, vyneslo to týmu dokonce titulek na iDnesu. 

http://fotbal.idnes.cz/divize-b-27-kolo-0p8-/fot_dsouteze.aspx?c=A140530_151012_fot_dsouteze_tof

Nejlepší letní koupaliště v provozu

Jednoznačně nejlépe vybavené letní koupaliště mají v Kralupech. Je již v provozu, a tak doporučujeme vyzkoušet! Celodenní vstupné vyjde na 90,- pro dospělého, 60,- pro děti 5-15 let a 25,- pro děti do 5 let.

Ať žije úřednické ptydepe

Úřednické ptydepe se dostalo do zpráv na facebooku města Kralupy: ,,RM schválila zpracovatelem administrace výběrového řízení, prováděcí projektové dokumentace, autorského dozoru a administrace žádosti o dotaci k akci „Snížení energetické náročnosti objektu ZŠ Praktická, Kralupy nad Vltavou“, Energy Benefit Centre, a.s., za cenu 348.480,- Kč vč. DPH” Dobrá věta, ne? :-)

Anketa o úsporách v městských rozpočtech

Anketa, která na iSoutoku na téma “Co má město udělat s ušetřenými penězi z investičních akcí?” proběhla, čtenáře příliš nezaujala a bylo udělenou pouze 173 hlasů za 9 dnů. 51% hlasů bylo přiděleno možnosti uhradit úvěry a dluhy, 45% financovat z nich další akce a 4% rozdělit je na sport, kulturu, občanské aktivity apod. Nová anketa se bude týkat heren.

Když už jsou na Mělníku zase ty radary…

… tak pro Vás máme jeden tematický vtip.

Co je to 90-50-90?

Jízda kolem mělnických radarů.

A tak pánbůh s Vámi a vše zlé pryž přáteé. A nejen kolem radarů na cestách pomalu.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Jak se vlastně jmenuje? (Vráťa, 9.6.2014 15:20:03) Odpovědět

    Šnajdr nebo Šnaidr? Tak se konečně rozhodněte....

  2. Šnaidr (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 9.6.2014 15:26:53) Odpovědět

    Děkujeme Vráťo, opraveno. Jinak bez chyb? ;-)


end is near

Kontakt

iSoutok.cz