Glosy 25. týdne

Minulý týden byl informačně zdechlý. A tak se v glosách dočtete, kdo na Mělníku roky tuneluje, že ODS má nového lídra, problém s bezdomovci na hřištích je lehce řešitelný, v Kralupech se topí v dotačních penězích a v Neratovicích probíhá referendová klauniáda. A příběh člověka, který šel na poštu místo vtipu na konec.

kachna

rexo.cz

Kdo nám to tuneluje parčík?

Mělnická radnice z hrůzou zjistila, že ve městě roky řádí tuneláři. Vyžraní tuneláři v kožichu z jejichž chamtivých drápů a vyceněných zubů jde kolikrát strach. Tuneláři se jmenují nutrie a kachny a v parku u autobusového nádraží si vytunelovali vlastní domov. Díky norám a hrabání poničily břehy tůně a ta tak bude muset být za 900.000,- opravena. A snad také zbavena toho bordelu, co se tam, v oblasti bývalé skládky, nachází. Tak na zvířata slušnej tunel, skoro za mega…

Mělnická ODS má nového lídra

S novým lídrem půjde do voleb mělnická ODS. Je jím odborník na sociální ochranu dětí Petr Hanuš. 10 let působí ve vedoucích pozicích na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Jenže je na Mělníku dostatečně známý? Pokusíme se s nováčkem na komunální politické scéně Mělníka připravit rozhovor.

V Neratovicích zakáží herny, na Mělníku dětská hřiště?

,,Problém gamblerství vyřeší v Neratovicích zákazem heren. Na Mělníku je problém s bezdomovci na dětských hřištích. Zakáží tedy dětská hřiště? Vždyť co by to ušetřilo městu peněz! A problém s bezdomovci na dětských hřištích zmizí,” napsala nám Jaroslava.

Bože, to jsou šašci s tím referendem

S návrhem na referendum přišel po ČSSD i Městský úřad v Neratovicích. Pokud referendum vyhlásí zastupitelé, jsou sebrané podpisy na petici k prdu. A mimochodem, samotné konání referenda je velmi sporné, protože referenda se nemohou konat o změně či přijmutí vyhlášky. Takže ho může nakrásně ministerstvo vnitra zatrhnout. Bože, to jsou šašci. Nebo populisté? Dostane někdo v Neratovicích rozum? Nebo není rozum v souladu s blížícími se volbami?

I v Neratovicích se pokouší trpělivost řidičova

I v Neratovicích řidiči díky rekonstrukcím trpí. Zavřeny byly ulice Dr. E. Beneše a 28. října. Provizorní průjezd do ulice 17. listopadu byl zřízen přes travnatou plochu, kterou se snažíl ochránit provizorní kryt. Trpělivost řidičů je v těchto týdnech napříč Mělnickem zkoušena opravdu fest.

173 mega pro Kralupy

173 milionů získalo na své projekty město Kralupy z evropských a státních dotačních titulů v období 2009-2014. Good job boys.

Co čumíš buzerante

Podnikatel z Mělníka, který patří mezi poctivé daňové plátce, nám napsal svůj zážitek z pošty, kde strávil ve frontě na ověření podpisu 55 minut. ,,Potřeboval jsem asi po roce na poštu. Chtěl jsem ověřit podpis na plné moci. Po půlhodině čekání nastala chvíle, které jsem se děsil, protože provází téměř každou návštěvu tohoto státního podniku. Přišel ALIEN. Měl podobu výrazně opáleného rappera. Kšiltovka dozadu, kšandy spuštěné u kolen, výrazné barvy oblečení, sluneční brýle a houpavý krok. Při příchodu si nevyzvedl pořadové číslo jako ostatní. Místo toho utrousil hlasitou poznámku. ,,To je smrt ty vole. Lidí jak sra… Chcípnu ty vole.” Dvě minuty nervózně postával a pak se odhodlal k pokusu předběhnout a ryche zamířil k uvolněnému okénku. Hlásil se o výplatu peněz, jestli jsem dobře pochytil, jakýchsi dávek. Pošťačka ho statečně poslala pro pořadové číslo a do fronty. Zle jsem se na něj díval, snahou předběhnout mě naštval. Měl jsem neodbytný pocit, že čas tlačí spíše mě, něž jeho. Když procházel kolem, také se zle podíval a utrousil povzbudivé: ,,Co čumíš buzerante vole?” Snažil jsem se tvářit, že to bylo na pána za mnou. Neměl jsem náladu na konflikt, který by mě mohl připravit o cenné pořadí ve frontě. Ani o nařčení z rasismu. Byl to ale silný zážitek ze střetu s osobou, které ze svých daní přispívám na pohodový život zřejmě zatím světem neuznané rapové hvězdy. Opravdu cená zkušenost pro daňového poplatníka. Díky za ní, buzerante vole.”

A tak bůh s Vámi a vše zlé pryč přátelé.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. sebrané podpisy na petici (Míla, 23.6.2014 14:38:29) Odpovědět

  "Vážená" redakce, s referendem radnice O nulové toleranci hazardu v Neratovicích se mýlíte. Jedná se o preventivní opatření jak zabránit šíření praktik mafie městě! Protože, stačí si otevřít Neratoviny, kde probíhá diskuze, radnice obdržela PROTIÚDER od hráčské lobby. (článek-Hazardní lobby vrací úder) a to : Dopis regionální manažerky TIPGAMES Yvety Caniniové zastupitelům města Neratovice
  "Vážení zastupitelé, vážená paní starostko,
  dovolte mi s ohledem na situaci okolo řešení regulace loterií na území města Neratovic vyslovit k dané problematice názor obyčejného řadového zaměstnance s 18-ti letou praxí v oboru." atd.
  Paní Canini dále reagovala: v diskuzi:"Vážený pane Šando, ještě vám v nadpisu chybělo slovo "mafiánská". Málo se díváte na filmy, dopis zastupitelům je jistě celosvětově obvyklá praktika zlého lobby. Nyní tedy bez ironie - ostře se ohrazuji proti názvu vašeho článku, jsem obyčejný řadový zaměstnanec a mám právo vyjádřit svůj názor. Mohl jste mít alespoň tolik slušnosti a zeptat se, zda souhlasím, abyste můj osobní dopis uveřejnil. Zajímavé - ani nejste zastupitel, kdopak vám jej poskytl? Na druhou stranu Vám musím poděkovat za zveřejnění, média nám obvykle moc prostoru neposkytují a jsme jako zaměstnanci jen rádi, když se ostatní o našem pohledu na věc dozvědí. Jestli jste sázeli na to, že lidé jsou hloupí a nechají se snadno obalamutit, tak tedy to vám nevyšlo. Každý má svou hlavu na svém krku a názor nechť si laskavý čtenář udělá sám. My jako zaměstnanci loterií zkrátka odmítáme být onucí těch, kdo se snaží snadněji protlačit ke korýtku. Po Neratovicích se již šíří ošklivé a jistě nepravdivé fámy, že pan Šanda se rozhodl býti starostou a to za každou cenu, ber kde ber. Můžete na toto reagovat a zvěsti vyvrátit? Pokud snad náhodou ne, moc dobrou reklamu jste si tedy neudělal a řekněte nám - jaké jiné volební téma máte, když zdravotní poplatky už letos netáhnou?"

  A jiná autorka dodává: "Vlasta Bohdalová · Autor nejlepších komentářů · Univerzita Karlova v Praze
  Fascinují mě lidé, kteří v životě v herně či kasinu nebyli, neví, jak to tam chodí, že se tam prohrává, ale také samozřejmě vyhrává (to je totiž princip každé legální loterie) a přesto si osobují právo o nich rozhodovat, nemohu si pomoci, ale takhle se chovali komunisté v 50.letech, také lidem kradli živnosti, podniky a hospodářství a jejich majitele posílali do uranových dolů, vše v zájmu lidu a světlých zítřků, jen absolutní ignorant si může myslet, že se jakýmkoliv zákazem činnost, která provází lidstvu od nepaměti, něco vyřeší.....ano, zakažme herny, zakažme alkohol, zakažme cigarety, zakažme nemanželský sex, zakažme provoz hospod po 22h, zakažme v neděli sekat trávu, zakažme otevírací dobu obchodů o víkendu, zakažme auta starší 5ti let, zakažme zpívat, zakažme myslet!!! Pak to konečně bude ten pravý socík!

  Jak sami vidíte, zastupitelé Neratovic čssd a dalších v čele s tajemníkem města město jen tak nedají! Zítra totiž (vaše myšlenka o vyhlášce a MV) by mohlo být pozdě. Ještě že byl dopis zveřejněn. Radnice lid chrání. Proto další referendum. Lidé bděte! Jakékoli podezřelé aktivity mafiánského druhu zašlete na MP, nebo přímo na adresy zastupitelů, jejichž seznam Neratoviny přehledně uvádějí.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz