Glosy 27. týdne

Ztratí případným odchodem starosty Mikeše ČSSD, nebo ztratí sám Ctirad Mikeš? Student z Kralup mistrem v thaiboxu. Mělnický starý most předkové odflákli. Kočky z útulku na talíři neskončí. Chodec v Neratovicích hlavu řidiči nakonec neuřízl, zato radnice se rozhodla vysadit ryby a květiny do kašny. V Kralupech se bude opravovat. A jeden kočičí vtip.

kockymelnik

Mikeš ven!?

Sociální demokraté v čele s hejtmanem zvažují vyloučení Ctirada Mikeše ze strany. Důvodem je kandidatura mělnického starosty za kandidátku Mé Město. Otázky zní - bude členská základna sociálním demokratů kvalitnější s Mikešem nebo bez něj? Bude mít ČSSD na Mělníku více voličů s ním, nebo bez něj? Vadí někomu v sociální demokracii, že Mikeš z úředníka ,,Matlafouse” vyrostl v mediálně nejvýznamnější tvář strany na Mělnicku? Cítil Ctirad Mikeš dostatečně podporu Mělnické ČSSD? Nejsme si jistí, že odpovědi vypovídají ve prospěch Mikešových spolustraníků…

Kralupský student mistrem v thajském boxu

Matěj Kozubovský, student Střední odborné školy a SOU v Kralupech se stal amatérským mistrem v thaiboxu. Bojoval před šesti tisícovkami diváků v Praze a porazil i o deset let staršího soupeře. Trénuje ho Luboš Šuda. Pro vysvědčení si přišel opásán mistrovským pásem. Známky dostal dobré. Ostatně, dovedete si představit učitele, který by mistra v thaiboxu poslal na reparát? :-)

Mělnický starý most stojí na vratkých nohách

Při rekonstrukci mostu se ukázalo, že, slovy starosty Ctirada Mikeše: ,,Naši předkové šetřili.” Náklady se zvýší o nutné zesílení konstrukcí pilířů, město zaplatí o milion více. Vyjádření starosty je velmi korektní. Dojít k takovému šetření dnes, mluvilo by se o tunelování, šlendriánu, podvodu, korupci a exemplárním potrestání viníků.

Restaurace Mňau - Mňau je fámou

Přes padesát koček se nyní nachází v mělnickém útulku. Jen za poslední měsíc jich přibylo patnáct. Oficiální kapacita kočičího útulku je na deset koček. Co takhle vyhlásit amnestii a kočky pustit na svobodu? Když můžou mít nutrie rybníček za milion, je přeci možné všechno… Informace, která městem putuje v souvislosti s přeplněným útulkem, totiž zpráva o vzniku restaurace Mňau - Mňau se zatím nepotvrdila. Každopádně respekt všem pracovnicím, které se o útulek starají. Pokud byste rádi kočičku, obraťte se na ně. Mají i čerstvě narozená koťátka.

Uříznu ti hlavu

Soudní dohra čeká výtržníka z Neratovic, který si místo chodníku zvolil pro chůzi vozovku v ulici 28. října. Na řidiče, který se ho snažil upozornit, že nemůže ulicí projet, vytáhl nůž a hrozil mu uříznutím hlavy. Řidič se ubránil pomocí legálně držené pistole. To vám je sranda, v těch Nera… Mimochodem, nebyl to gambler. Byl to alkoholik.

Ryby a květiny v kašně

Kašnu na neratovickém náměstí zdobí vodní rostliny a živé ryby. Dobrý nápad, který za pár korun zvýší atraktivitu jinak docela nevzhledného zařízení (které ale jinak příjemně zvlhčuje a ochlazuje vzduch). Jak dlouho živá výzdoba odolá místním vandalům? Vidíme to jako v pelíškách… Dávám bolševikovi rok, maximálně dva…

Legenda Karel Pěnek odešel

Dáma s kosou si nevybírá, a tak se fanoušci kopané musí vyrovnat se ztrátou jedné z legend. Kanonýr karel Pěnek, který žil v Neratovicích a na fotbalových trávnících válel za Liaz Jablonec, Spartu a kariéru končil ve Spolaně Neratovice podlehl nevyléčitelné nemoci. Jeho spoluhráči vzpomínají: ,,V Jablonci se v těch letech vytvořila neuvěřitelně silná parta a není divu, že to většina z nich táhne dodnes. A tak se občas objevil v dresu staré gardy a všichni se těšili, že přiveze svoje tekuté „hasítko", které požární revizní technik pravidelně vozil. Neuvěřitelné příběhy se odehrály na památném zájezdu staré gardy do Itálie, kde jeden večer vyhnal od bubnů místního hudebníka a předvedl veřejnosti to pravé ořechové…”

Kraj po pěti letech slibů opraví komunikaci v Kralupech

Tomu se říká smíšený pocit. kraj po pěti letech slibů opraví hlavní tepnu - průtah Kralup. Objížďka povede po místních komunikacích skrz sídliště, tam dojde k výraznému omezení parkování. I kralupští řidiči a občané se mají na co těšit. Vybudování kruhových objezdů městu výrazně pomůže. Ale po dobu tříetapové rekonsrukce, která by měla skončit až na jaře příštího roku… to bude hodně náročné.

Když jsme u těch koček…

Kocour si uprostřed noci na střeše namlouvá kočku, chodí kolem ní a lichotí jí. Kočka pořád nic, až jí kocour zašeptá do ucha: „Umřel bych pro tebe…“ A na to se kočka zeptá: „A kolikrát?“

A tak pánbůh s Vámi a vše zlé pryč, přátelé!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz