Glosy 28. týdne

Koupí Babiš rafinerii v Kralupech? Kolik se již vybralo na Švejka? Dramatické osudy nutrií z Mělníka. Zavalí mělnické ulice pouliční umělci? O referendech a hazardu. A jeden skoro politický vtip - hádanka.

politická diskuze

rexo.cz

A teď si Vás za vaše prachy kúpím všetky… Koupí stát kralupskou rafinérku?

Česká vláda se podle vyjádření ministra financí Andreje babiše zajímá o koupi České rafinérské, jejímž současným většinovým vlastníkem je polský PKN Orlen. Rafinérie by mohla přejít pod jinou firmu ovládanou státem - MERO. Jestli je to zpráva dobrá nebo špatná zatím těžko říct. Konstatovat se tak dá, že je to zpráva.

Na Švejka se vybralo již přes 100.000,-

Kralupská sbírka na Švejka dosáhla první psychologické mety. Ještě jednou tolik a kralupští požádají rodinu Hrušínských o souhlas, aby socha mohla mít podobu herce, který roli nezapomenutelně ztvárnil ve filmu. Kdo poskytne předlohu pro tvář sochy je tedy víceméně jasné. Kdo poskytne předlohu pro podobu trusu, zůstává stále otazníkem.

Mělnické nutrie se stěhují do Vtelna

Okurkovou sezonu v médiích rozjasňují dramatické zprávy ze života mělnických nutrií. Nejprve vyšlo najevo, že si rozvrtali svůj domovský rybníček tak, že potřebuje opravu za milion, nyní se kvůli opravě obšírně referuje o jejich dočasném stěhování do Mělnického Vtelna. Což vyvolává zajímavý námět na zamyšlení. Z venkova přicházejí na Mělník vedoucí představitelé města. Z města na venkov putují… nutrie. Vypovídá to něco? Ne. Určitě ne.

Mělník se otevřel pouličním umělcům

Nově přijatá úprava vyhlášky umožní pouličním umělcům produkovat umění na ulici bez nutnosti záboru veřejného prostranství. Jejich produkce však nesmí přesáhnout dvě hodiny a nesmí se odehrávat na improvizovaném jevišti větším, než jeden metr čtvereční. Zákaz pouličního umění platí na hřbitově, dětském hřišti, u kostela, u škol, u nemocnice, u ordinací lékařů. Vlastě se dá říci že tam, kde se pohybuje nejvíce lidí :-). Bude zajímavé sledovat, zda pouliční umělci na liberalizaci svých podmínek na Mělníku kladně zareagují a do ulic vyrazí.

Krajské listy o zákazu hazardu

Džihádisté zákazů v Neratovicích (nyní se jedná o zákaz hazardu, tedy pardon - heren, protože hazardovat nikomu zakázat nelze) by si měli povinně přečíst článek Krajských listů: ,,Zákaz hazardu zasáhne obecní rozpočty….” Píše se tam i o Neratovicích a náhodou (nenáhodou?) o nákladech na referendum a politických cílech iniciátorů: ,,Nezanedbatelnou částku pro obecní rozpočet představují i samotné výdaje na konání referenda. Městskou část Praha 8 stálo jarní referendum okolo 1,5 mil korun a například Jablonec vyčíslil náklady na chystané referendum na 400 – 960 tisíc korun. Nízká účast voličů na dosud konaných referendech přitom ukazuje, že oprávněnost těchto nákladů je přinejmenším diskutabilní. Odpůrci hazardu proto přišli s návrhem, aby se místní referenda konala v termínu komunálních voleb. Podle nich to znamená nejen šanci na vyšší volební účast, ale také snížení nákladů.  Úspora financí však nemusí být tak vysoká, jak protihazardní aktivisté předpokládají. Referendum, i když bude konané ve stejném termínu jako volby, musí proběhnout v oddělené volební místnosti a na jeho průběh musí dohlížet samostatná komise. Hazard je bezpochyby silné téma pro podzimní volby a řada odpůrců hazardu v nich kandiduje. Podle některých politiků i provozovatelů heren je problematika hazardu zneužíváno kandidáty, kteří nemají před komunálními volbami jiné nosné téma a využívají boj proti hazardu k vlastnímu zviditelnění.” Pro některé by měl být článek povinnou četbou…

zdroj: http://www.krajskelisty.cz/moravskoslezsky-kraj/okres-ostrava-mesto/5781-zakaz-hazardu-zasahne-obecni-rozpocty-napriklad-ostrava-prijde-o-300-milionu-rocne.htm

A jeden skoro politický vtip nakonec

Je to velké, červené a hranaté. Co je to?

Malá kulatá zelená kočka.

Vtip nám zaslala Jarka jako reakci na některé diskuze, které se vedou mezi politiky. A tak pánbůh s námi a vše zlé pryč přátelé.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. o co Babišovi jde: (Ondra z Kralup, 14.7.2014 13:26:28) Odpovědět

    http://echo24.cz/a/wGT9w/ucebnicovy-konflikt-zajmu-ministra-financi

    Jasný? Jasný!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz