Glosy 31. týdne

O velké záchodkové slávě v Neratovicích. O osvícených krajských radních. O pivním tácku, který se podívá na severní pól. O tom, jak to dopadne, když legalizujete sprejerství. O staré vraždě na Mělníku, o které psal bulvár. A o tom, co má společného zesnulý herec Sloup s městem na soutoku.

zachodkyneratovice

rexo.cz

Pokrok nezastavíš…

A tak už i v Neratovicích mají novotou vonící (zatím) a zářící (zatím) záchodky. ,,Provozní doba celoročně, 24 hodin denně za poplatek 10 Kč…” hlásí radostnou novinu web města. ,,Vybudování WC stálo nemalé finanční prostředky, a proto žádáme o dodržování pořádku a čistoty a doufáme, že se objekt nestane terčem vandalů a bude  dlouho sloužit místním občanům i návštěvníkům našeho města,” pokračuje zpráva. Možná by město mělo požádat pana Svěráka o složení nového hudebního šlágru. Po známém hitu Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden élektrický proud by nyní mohl složit podobný chvalozpěv o nových hajzlících v Neratovicích. Ale abychom si z toho jenom nestříleli - myslelo se i na matky s dětmi a na záchodku je i přebalovací pult. Jo a fotečka by nebyla? Byla :-)

wc neratovice

zdroj: www.neratovice.cz

Ještě, že máme osvícené krajské radní

A tak vlaky z Kralup a Neratovic konečně patří do systému Pražské integrované dopravy. Že to ale trvalo… Popřevratový hejtman (nedávno nahradil spolustraníka Řiháka) Petera k tomu uvedl: ,,Pro tento krok jsme se rozhodli na základě žádostí měst a obcí i doporučení organizátora pražské integrované dopravy společnosti ROPID. Konkrétně dojde k rozšíření tohoto typu dopravy na čtyřech železničních tratích vedoucích do Neratovic a Kralup nad Vltavou.” Dodejme, že hlavní výhodou integrace je možnost cestovat na jednu jízdenku vlakem i následně MHD po Praze. A mělo by to pasažérům i něco ušetřit.

Kralupský Švejk je mediálně vděčný

A tak pivní tácek se Švejkovou podobiznou zavítá v rámci propagace sbírky na severní pól. Dopraví ho tam český polární cestovatel Miroslav Jakeš. Mělnický deník uvádí: ,,Švejk bude provázet cestovatele Miroslava Jakeše na Severní pól hned dvakrát, na sbírkovém pivním tácku a v podobě látkové postavičky od Haškových potomků. S oběma se polárník v cíli vyfotí. Tácek, který zároveň orazítkuje na všech dosažených expedičních základnách, po návratu věnuje kralupskému městskému muzeu.” Sbírka na sochu stále běží, informace naleznete na: http://www.mestokralupy.eu/svejk , vybráno je již 147.828,- korun. Příspěvky stále vítány! (On by ten Švejk vlastně patřil asi do každého tuzemského města...)

Článek Mělnického deníku zde: http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/pivni-tacek-na-podporu-svejkovy-sochy-miri-k-severnimu-polu-20140802.html

V Kralupech otevřeli místa pro legální graffity

A tak přišel zasloužený trest za snahu vyjít sprejerům vstříc. Policie ČR chytila sprejera, který svými výtvory poničil šestadvacet objektů ve městě - nejčastěji garáže, restaurace, tenisovou halu, altán na Hostibejku, vlaky,…

Bulvár miluje Mělník

A tak si čtenář mohl v bulvárním AHA přečíst dva krásné titulky související s městem nad soutokem. Konkrétně: ,,Spálili ho tajně jako bezdomovce!” a ,,Přítel šlapky zabil kamaráda: Bál se, že za sex s jeho starou nezaplatí!”

První článek pojednává o kremaci zesnulého herce Václava Sloupa, ke které došlo na Mělníku, protože zde žije jeho dcera a deníku AHA! to vybrebentila místní pohřební služba. ,,Jak stojí na parte, které ještě včera viselo ve vitríně mělnické pohřební služby, poslední rozloučení se uskuteční pouze v úzkém rodinném kruhu. Proč pozůstalí nevystrojili důstojný pohřeb, kam by se s hercem mohli přijít rozloučit jeho kolegové i vděční diváci, ví jen rodina,” píše se v článku. No, možná by si redakce mohla přečíst první větu, a pak by znala odpověď na druhou. On né každý je Rychtář nebo Macura…

Druhý ze článků pojednává o vraždě, která se na Mělníku odehrála v roce 1993. Štefan R. zavraždil kamráda Julia O., protože měl pocit, že svádí jeho přítelkyni, kterou přitom sám ,,prodával patnáctkrát denně.” Článek vůbec stojí za to, a tak vás možná i zláká výzva pod ním: ,,Staň se naším fanouškem na Facebooku”.

Články naleznete zde:

http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/99175/vaclav-sloup-78-spalili-ho-tajne-jako-bezdomovce.html

http://www.ahaonline.cz/clanek/krimi-pribehy/99300/pritel-slapky-zabil-kamarada-bal-se-ze-za-sex-s-jeho-starou-nezaplati.html

A tak taky vtip…

… bude na toto téma. Když je tak hezky a člověk potkává tolik pumpičkářů…

Prostitutka k cyklistovi: „Já taky šlapu, já taky...”

A tak pánbůh s vámi a vše zlé pryč přátelé.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. fuj (Vráťa, 5.8.2014 20:58:14) Odpovědět

  Pro vás je cyklista něco jako socka. Kdybyste se raději jeli podívat do vyspělých zemí, jaké zde mají cyklisté výhody, o kterých se jim tady ani nezdá, Je to tím, že v čele radnic jsou pravicoví zpozdilci jako jste vy. Hlavně aby lidi měli rozum a nevolili vás.

 2. fuj? (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 6.8.2014 11:34:35) Odpovědět

  Dobrý den Vráťo,
  cyklisté pro mě nejsou socky, nevím, jak jste k tomu dospěl. Naopak, k lidem, kteří využívají k dopravě po městě kolo mám sympatie a rozjodně si myslím, že by bylo jen dobře, kdyby města pro cyklisty zřídila cyklotrasy. Pravda, na Mělníku to je složitější díky terénu, než v Kralupech nebo Neratovicích.
  Ve volbách kandidovat nebudu, těžko mě tedy mohou volit. Stejně tak Vaše zařazení mého smýšlení k pravicovým zpozdilcům... Ale to je Váš boj, Vaše kategorizování, Váš pohled na svět, ne můj.
  PS: Považujete pana Mikeše za ,,pravicového zpozdilce"??? :-)

 3. Pan Mikeš:-) (Petr Vrána, 8.8.2014 8:20:37) Odpovědět

  Pan Mikeš určitě není pravicový zpozdilec.

  Ale bohužel je to obyvatel Všetat, který má do Mělníku pouze fiktivně nahlášené své bydliště a dojíždí tam za prací. Na chodu města je to znát.

  A k jeho současné strategii - hodil za hlavu svou stranu ČSSD a bude kandidovat jako "nezávislý". Jeho cíl je jasný - ještě čtyři roky v křesle.

 4. víte jak poznáte cyklistu? (Vráťovi, 8.8.2014 9:10:29) Odpovědět

  Že má nalepené mouchy na zubech ;)

 5. WC (pokrok!, 8.8.2014 9:30:25) Odpovědět

  Jen si dělejte legrácky :). Jednou, doufám naposledy, se mi stalo, že jsem potřebovala na "malou", v centru. Již hodně zrychleným krokem jsem následně doběhla do suterénu MU. Zavřeno. Pokusy, že se možná zasekla klika. Zoufalství, jakási logika mne vedlo na informační centrum, že by mohli vědět, ty informace. "Víte, že WC je zavřeno? Už mi bylo snad na omdlení. Tak si tam v klidu dopovídaly za přepážkou co měly k povídání a po (nekonečné) chvíli pomalu tázavě úřednice zvedla obočí. Potom ho spustila. Potom řekla: jo? Potom: Aha. Ona dnes uklízečka nepřišla. A šla pro klíč - visel u ní, na viditelném místě a! podala mi ho!! Fyzicky jsem vše ustála se ctí, následná euforie mi zabránila v otázce, proč na wc nenalepí papír, že je klíč v info centru. Takže já a ženy města jsme velmi vděčné! (Tohle totiž, chlap, při vší úctě, nepochopí. Vy si v nejhorším pomůžete, že to moc není vidět. Ale co my, v sedě :(? ).

 6. wc (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 8.8.2014 10:29:03) Odpovědět

  Dobrý den,
  glosy jsou psané s nadsázkou, samozřejmě, že dostupná místa pro vykonání potřeby jsou (měla by být) naprosto samozřejmá. To, že při návrhu bylo myšleno i na matky s dětmi a nechybí tam přabalovací pult je přímo výborné. A věřte, že někdy se do Vámi popisované situace může dostat i muž :-)


end is near

Kontakt

iSoutok.cz