Glosy 32. týdne

V Dubé bude obchvat. Má hodně podobností s tím Mělnickým. Kromě jednoho - je to skutečně obchavt. Kdo chce na podzim kandidovat do zastupitelstva, má to už za sebou. Tedy tu byrokratickou část - registraci k volbám. Kralupský útulek natočil klip. Nečekaně je v něm pes - hrdina. V Neratovicích se hrál mezinárodní fotbal. Nevšimli jste si? Není divu.

volby

Podobnost čistě náhodná?

Do dvou let vznikne na silnici Mělník - Česká Lípa obchvat Dubé. Přípravy na výstavbu trvaly 11 let. Stát bude půl miliardy korun a jeho délka bude tři kilometry. Od roku 2003, kdy byl plán obchvatu poprvé zakreslen do územního plánu Libereckého kraje následovala kritika obce Dubá, změny územního plánu obce, sliby o výstavbě v roce 2008, spory o pozemky, nápad vést obchvat tunelem, vyřazení ze zásobníku projektů Ředitelství silnic a dálnic, navýšení odhadované ceny na třičtvrtě miliardy až po začátek výstavby v minulém týdnu (za cenu 526 mil. vč. DPH). Nepřipomíná to občanům Mělníka něco? Tedy až na to, že zdejší obchvat, resp. jeho ,,první etapa” povede výhradně skrz město a jeho hustě obydlenou část.

,,Známe všechny kandidáty do zastupitelstva…

… ale téměř do 28. srpna je nemůžeme sdělit.” Probíhá totiž proces odstranění chyb, jedná se vlastně o správní řízení. A tak ikdyž je již po termíny, dokdy se mohly kandidující subjekty se svými kandidáty na zastupitele na městských úřadech registrovat, není možné získat oficiální seznam kandidátů. Přístup radnic je ale rozdílný, a tak v Neratovicích na úřední desce zveřejnili alespoň seznam přijatých registrací volebních subjektů. Neoficiálně ale můžeme sdělit, že pokud voliči z Mělníka volají po nových tvářích, budou mít letos skutečně na výběr. A to i na kandidátních listinách tradičních stran. V případě nekterých nováčků však možná až příliš bije do očí možný střet zájmů… To v Neratovicích se dočkají hlavně přesunů kandidátů na jiné kandidátky. Úplná škatulata hejbejte se. A v Kralupech? Překvapí některé koalice. Překvapí některé nové subjekty, nepřekvapí pak důvody, proč vznikly. Ostatně činnosti, do kterých by rády posílaly finance města mají téměř v názvu…

Chcete mě po kralupsku

Lidé kolem kralupského psího útulku se rozhodli najít novou rodinu fence Clariss netradičním způsobem. Videem na Youtube. Bohužel si nikdo z dobrovolníků nechtěl zahrát na úchyla, mohlo to být ještě lepší. Takhle rafan ,,jen” najde ztracené dítě. Ostatně pusťte si to. Pro opuštěné pejsky jsou takové aktivity tisíckrát lepší, než války o to, kdo bude útulek provozovat. Na Mělníku by mohli vyprávět.

Turnaj, o kterém se neví. Ale mělo by!

Mezinárodní fotbalový turnaj se konal v Neratovicích. Přijely týmy z Nizozemí, Norska a Německa. Frankfurt Wunderbar pak potvrdil pravidlo, že fotbal je hra, kterou hraje 22 hráčů a vždy vyhrajou němci. V čem byl turnaj vyjímečný? Týmy byly složeny z hráčů, kteří trpí nějakou duševní nemocí. Organizátor Jan Drobný z občanského sdružení Fokus pro Mělnický deník poznamenal: „Je strašně těžké vytáhnout dlouhodobě těžce duševně nemocného člověka někam ven," vysvětlil neratovický rodák a dodal, že fotbalisté bez rozdílu pohlaví a věku nejčastěji trpí schizofrenií či maniodepresí. Velké díky patří řediteli místního gymnázia Aleši Jinochovi, který nám dal možnost ubytovat hráče v tělocvičně. A moc si cením podpory města v čele s Lenkou Mrzílkovou.” Za podporu města a Gymnázia takové akci lze jen zatleskat. Ale… Dočkají se podpory města také fotbalisté bez duševní choroby? Jen tak mimochodem, od úterních 17.00 hodin hrají v poháru proti prvoligovému celku Teplic…

Když už jsme u toho sportu…

Zkorumpovaný rozhodčí se hájí před soudem: „Někdo bere kokain, někdo bere hašiš, my berem jenom úplatky.”

A tak pánbůh s vámi a zlé pryč, přátelé!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz