Glosy 34. týdne

Jak iSoutok devalvuje www. Proč by zastupitel měl být zastupitel a ne mrkev. O černém koni voleb. O plánech politiků na snadné parkování. O městské policii, která zasahuje u krádeží za 37,- korun. O fascinaci politků Facebookem. O konci prázdnin. A našem malém pětistovkovém jubileu. A víc už nic :-).

nebudmrkev

rexo.cz

Minulý týden zanamenal tento web svou pětistou stránku o kterou obohatil (či devalvoval :-)) internet. Naše tempo je vražedné, naším revírem jsou monitory, klávesnice a zdroje blízké úřadům. Počet čtenářů (spokojených i naštvaných) stále roste a jejich množství více než desetinásobně každý měsíc překonává původní představy autorů. Mnoho článků mohlo vzniknout pouze díky informacím od našich čtenářů. Děkujeme!

Kýbl s vodou. Kdo bude první?

Čtenář Michal nám napsal o fenoménu, kterému mnohé významné i nevýznamné osoby podléhají poslední dobou - polévání se ledovou vodou ze kbelíku. Přestože se jedná o formu upozornění na určitou chorobu, očividně ne všichni polévající se to vědí. Tipuje, který z regionálních politiků se k tomu uchýlí jako první, aby získal pár lajků a tvítů. Michale, tak daleko to snad proboha nedojde. Upřímně, pokud by už na polévání politiků studenou vodou mělo dojít, mnohem zajímavější by bylo dát tuto pravomoc lidem, kteří dorazí na zastupitelstva. Některé nápady a řešení by totiž opravdu měla být projednávána s chladnou hlavou… Takže pokud chcete náš tip na jméno - nemáme ho. Podle nás starosta není mrkev, aby se poléval vodou. A neměl by být ani šaškem konajícím veřejné pobavení. Měl by být člověkem, který koná veřejnou službu.

Parkování ve městech

Naše dotazy vybraným lídrům na parkování na sídlištích měst přinesly několik poznatků, o které se s vámi chceme podělit. Zda budete souhlasit nebo ne, je samozřejmě na vašem uvážení. Nejzajímavější čtení přinesly odpovědi z Mělníka, které bylo možné porovnávat. Lidé, kteří jsou v současném zstupitelstvu ukázali, že znají realistická řešení s ohledem na stav městských financí. To je plus. Nováček Petr Hanuš ukázal, že je připravený na hledání řešení spolupracovat s jinými lidmi, a to je vlastnost, která je pro místní politiku cenná. Také plus. Nejodvážněji se do odpovědi pustil lídr ANO Jiří Deliš. Neopomněl zkritizovat dosavadní vedení města, navrhnout nákladné řešení (podzemní parkování, několikapatrový parkovací dům), na které město peníze nemá (a jen těžko si představit, kde by mohlo sehnat), ale i u jeho odpovědi vidíme plus. Jaké? Jsou to nápady, které se zdají v ekonomické realitě Mělníka nereálné, ale díky tomu, že vůbec někoho napadnou, je možné o jejich realizaci usilovat nebo uvažovat. Třeba v nějaké skromnější podobě. Proto také plus. U Neratovic a Kralup pak platí, že příspěvek starostky Mrzílkové a kralupského zastupitele Seidela patří k těm rozumným, realistickým. Je vidět, že o problému vědí a o řešení přemýšlí. U Neratovic i Kralup velká škoda, že jsme nedostali více odpovědí od lídrů. Snad příště.

K tématu se v komentářích objevila u Neratovic celkem divoká diskuze. A zapomenout nesmíme ani na zčásti jistě pravdivý názor z mailu paní Květoslavy: ,,problémem není nedostatek míst na zaparkování. Problémem je lennost lidí. Nejsou ochotni zvednou prd.. a ujít ke své plechovce víc než třicet kroků.” Obávám se paní Květo, že s tím žádný zastupitel nic neudělá…

Jsou Mělničané černým koněm voleb na Mělníku?

Mělničané patří k prvním, kteří zahájili kampaň a zveřejnili celou kandidátní listinu. Přestože jediný jejich zvolený zastupitel nepatřil ke zrovna výrazným tvářím stávajícího zastupitelstva a zaslechnout se dala jeho kritika za to, že posloužil jako fíkový list současné koalice, podařilo se mu zřejmě dát dohromady tým lidí, který bude schopný voliče oslovit. Ostatně reakce jednoho z našich whistblowerů byla: ,,to je kur.. silnej tým. Hodně dobrý. Fakt hodně dobrý.” Když k tomu připočteme, že Mělničané v minulosti nastartovali politickou kariéru dnešních zastupitelů TOP09 Milana Schweigstilla a Dalibora Ullrycha, mohou být právě oni po čtyřech letech opět tím, kdo rozhodne o vládě nad městem. A to vahou násobně větší, než silou jednoho hlasu…

Městská policie v Neratovicích řeší krádeže

Prodejna Billa se v Neratovicích stala doslova terčem kleptomanů. V různých dnech bylo postupně ukradeno máslo, káva, mleté maso, olivový olej, opět maso, cukrovinky a tři balení pracího prášku. Škody způsobené krádeží byly od 37,- korun do 1.377,- korun. Sakra, to si to ten obchod neumí vyřešit s pachateli sám? Kvůli tomu volají městem (rozuměj prostřednictvím daní lidmi) placenou Městskou policii, kterou, jak je vidět i z výsledku ankety na iSoutoku, chtějí lidé vidět hlavně na pochůzkách a hlídání pořádku ve městech?

Krásná zahrada z Kralup

Lidé dnes často dají při výstavbách a úpravách bydlení na architekty. Předcházejí tak často chybám, které by jim později znepříjemnily užívání nemovitosti. Že se dnes plánují nejen samotné stavby, ale i prostor kolem nich se můžete přesvědčit na návrhu zahrady v Kralupech nad Vltavou v následujícm článku: 

http://www.ceskestavby.cz/clanky/inspirujte-se-krasnymi-zahradami-23237.html

Strany berou internet vážně

A tak se na voliče chrlí nové a nové odkazy. Mělnická TOP09 má na Faceboouku skupinu Máme rádi Mělník (ZDE), neratovická ODS svůj profil (ZDE), na kterém své voliče jistě vyděsila informací: ,,politika by neměla být pravá, nebo levá, ale pro lidi" a k nejzajímavějšímu webu se dostanete po zadání adresy webu cssdmelnik.cz (ZDE). Joooo, přehánět to s rozdáváním růží se nemá… :-)

A propo - připravujeme zajímavý článek o kandidátní listině Zelená pro Neratovice, respektive o kandidátech tohoto subjektu. A také o rozpočtech na volební kampaně. Pokud byste znali volební rozpočet některé volební strany, budeme rádi za informaci. Rozdíly v částkách, ke kterým jsme se čenicháním dostali jsou zajímavé.

Když je ten konec prázdnin…

… a učitelé s družináři plni energie a načerpaných psychických sil opět zamířili do školních budov, věnujeme dnešní vtip právě jim:

Omylem spadne paní učitelka do pekla.Celá bezradná chodí, bloumá, až najde nenápadný koutek kam se uchýlí, v klidu sedí a mlčky pozoruje celé dění. Vtom přijde na kontrolu sám Lucifer. Když spatří paní učitelku, zděšeně se ptá: "Ženská, co vy tady děláte, vy patříte do nebe a tady je peklo!""To je peklo?" diví se paní učitelka, "a já myslela, že je velká přestávka!"

A tak pánbůh s Vámi a vše zlé pryč přátelé!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. web ČSSD (J. Dohnal, 25.8.2014 11:28:55) Odpovědět

  Dobrý den,

  nový web ČSSD na Mělníku intenzivně připravujeme a plánujeme jeho spuštění na začátku září. Odkaz na "Atelier květin" překvapil/pobavil i nás. Růží není nikdy dost:-)

  J. Dohnal

 2. Web C.M. (Halbblut, 25.8.2014 13:17:24) Odpovědět

  Nemáte odkaz na stránky, které má strana starosty C.M. ?

 3. web čssd (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 25.8.2014 16:57:56) Odpovědět

  Pane Dohnale,
  klobouk dolů, kdyby takhle dokázal každý přijímat, když si z něj vystřelíme!

  Pro - Hallbblut:
  myslím, že je to "me-mesto.cz"

 4. Mělničané - pan Volf a pan Sejček? (J. Valenta, 26.8.2014 9:08:57) Odpovědět

  Redakce iSoutoku udělala "malé bene" pro Mělničany v tomto svém příspěvku a já bych rád poukázal na druhou stránku mince.

  Už před volbami v roce 2010 bylo upozorňováno na to, že pan Volf je nastrčená figurka svým příbuzným panem Sejčkem, která má pouze za cíl získat "nezávislé" hlasy a pak je přisypat k místní ODS. To se také po volbách stalo.

  A protože hlas pana Volfa byl ten rozhodující (11 z 21), tak musel být odměněn. A také odměněn byl - strávil příjemné 3 roky v dozorčí radě VkM a nikoliv zadarmo:-). No a pamatujete si nějakou myšlenku nebo iniciativu se kterou pan Volf kdy přišel?

  Tedy závěrem, naše město potřebuje změnu, ale obávám se, že Mělničané budou jazýčkem na vahách, který se zase přikloní tam, kde dostanou víc.

 5. Mělničané (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 26.8.2014 10:05:10) Odpovědět

  Dobrý den pane Valento,
  v minulých glosách jsme si zase z Mělničanů stříleli... Tak už to někdy je.
  Autorství projektu ,,Mělničané" je asi opravdu možné připsat panu Sejčkovi. Úspěch či neúspěch uskupení pak jen a pouze voličům...

 6. pravda (Pavel, 26.8.2014 14:50:58) Odpovědět

  Ano pan Valenta ma pravdu kolem pana Volfa.
  Nikdy se nezvednul na ZM, ze by rekl svuj nazor.
  Hezky jim to tam vzdycky odkyval. No smutne proste.
  Nejak nechapu proc chce zase kandidovat.
  P.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz