Glosy 35. týdne

Mělník již nemá co prodat, aby posílil svůj rozpočet. Kdo chce vidět zrůdy, musí do Kralup. Možná při tom i vyplní dotazník v rámci šetření, které jako napotvoru probíhá před volbami. Už máte svůj kompostér zdarma? Správný kandidát na starostu Neratovic musí umět čepovat pivo. A nebo upéct pečeni. A co by si muži počali bez žen...

obecní rozpočet

rexo.cz

Mělník už nemá žádný majetek, jehož prodejem by zvýšil příjmy

To není náš titulek. To je titulek Mělnického deníku z 27. srpna. Má cenu něco dodávat? Říkáte si, že ne? Počkejte…. Projděte si usnesení zastupitelstev a uvidíte, že například městské pozemky se prodávají stále. Nebo že často někdo žádá o změnu územního plánu. Co zkusit zpoplatnit provedení změny územního plánu, tolik oblíbený převod pozemku na stavební?

30.8.2014

proběhly na Mělníku dvě akce organizované politickými stranami. O voliče se přetahovala TOP09 s cyklstickým závodem a ODS s klaunem Fílou.Tak co, budete po těchto akcích volit cyklistu nebo klauna?

Katastrofy těla v Kralupech

Zajímavé zpestření začátku školního roku připravili v Kralupech svým občanům. Tak jako se za první republiky tahali lidé se zrůdným postižením zavření v klecích po luzích a hájích naší země, tak budou nyní k vidění v Kralupech. Pravda, doba pokročila. Nebudou to lidské bytosti, ale pouze jejich voskové podobizny. Na co se můžete těšit, čím můžete strašit své děti (např.: ,,Jestli to nesníš, vyroste ti druhá hlava!”)? ,,lidi se dvěma hlavami, dvěma obličeji, čtyřma očima, několik siamských dvojčat nebo muže s vlčím syndromem. Můžete se setkat s největším, nejmenším a nejtlustším člověkem naší planety. Ve všech případech se jedná o figuríny osob, které skutečně žily.

Je logické, že takto postižené bytosti vzbuzovaly zájem ostatních lidí. Pokud pomineme jejich nesnadné zařazení se do společnosti, přitahovali pochopitelně také zájem vědců. Díky tomu můžeme i dnes spatřit jejich fotografie a modely v různých muzeích celého světa,” uvádí se v pozvánce na webu města. Zda bude součástí výstavy sbírková kasička na Švejka a zda přijede do Kralup podpořit kandidující spolustraníky Tomio Okamura, web neuvádí.

zdroj: http://mestokralupy.cz/Clanky/2739/Vystava-voskovych-figurin-Katastrofy-lidskeho-tela/Default.aspx

Průzkum v ulicích Kralup

V ulicích Kralup bude během září a řína probíhat průzkum, jehož účelem je zjistit informace o tom, co by různé skupiny občanů ve městě potřebovaly a jaké problémy řeší. Je to ale pech, když takové průzkumy podpořené z Evropského sociálního fondu (rozuměj z peněz vybraných na daních) musí probíhat zrovna před volbami…

http://mestokralupy.cz/Clanky/2742/Pruzkum-v-ulicich-mesta/Default.aspx

To na Mělníku…

… na to jdou jinak. Město ještě stále rozdává kompostéry. Zdarma. Jak je to možné? Jestli to chápu správně, tak se od lidí vyberou daně. Někteří tvrdí, že by se jich mělo vybírat víc, protože rozpočty jsou v deficitu. Část těch daní se pošle do Bruselu. V Bruselu se vymyslí okruhy, ve kterých si je budou moci státy (kraje, města,…) milostivě vyčerpat zpět (no ve skutečnosti se odečtou náklady na ty lidičky, co dřou jako koně v bruselských a štrasburských kancelářích). A tak někdo vymyslí, že by se mělo kompostovat. A jak přimět lidi kompostovat? Dát jim zdarma kompostér… Tak nějak to asi opravdu je. Ach jo.

PS: Neznamená to náhodou že lidé z paneláků přispívají majitelům rodinných domů na kompostéry zdarma? Ne, to určitě ne…

PPS: Pokud chcete svůj kompostér zdarma, formulář je zde: http://melnik.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=9281&id_dokumenty=3715

Ale nevymýšlí se jen ptákoviny

Mělnický kulturní dům dává možnost předplatit si vstupenky na divadelní představení v sezóně 2014/2015. Podmínkou je vybrat si čtyři z pěti představení. Skvělé! Konec dohadům, jak mohlo být představení dvě hodiny po zahájení prodeje vyprodáno. Můžete to být vy, kdo bude mít lístek mezi prvními!

Více na www.mekuc.cz

Kandidáti Společně pro Neratovice spustili web a čepovali pivo

A pustili se do popisu, jak složité je ,,vykroužkovat” nepopulární jedničku kandidátky. Přečíst si jej můžete ZDE. Voliči v Neratovicích jsou zaskočeni textem o tom, jak je těžké pro voliřče zbavit stranu neoblíbeného lídra kandidátky. Nevědí, zda se jedná o sebekritiku lídra strany, nebo zda se jedná o nabádání voličů k odstranění lídra některé z konkurenčních stran…

Kromě webu začali kandidáti představovat v ulicích svůj program. Prozatím to bylo pivo a živáňská pečeně :-). Ale ne, na webu ho mají.

Prezentace Mé město již také ve vší parádě

Trucprojekt starosty Mělníka (údajně již vyloučeného z řad sociální demokracie) s názvem Mé město již také naplno spustil svoji prezentaci. Najdete ji ZDE. A jaké sliby zde najdete? Nechybí oblíbené téma revitalizace (návsi ve Vehlovicích), nová parkovací místa, veřejné přístaviště, spoustu kultůry, vínařských akcí, památník pro oběti holocaustu, zrestaurování a zpřístupnění židovského hřbitova, rekonstrukce haly BIOS, nedopustit zastavování zemědělské půdy, ….

Vtip

Čtenářský úspěch zaznamenal náš článek o vyjímečné kandidátce v Neratovicích, na které je 16 žen a 5 mužů. Většinou totiž hrají na kandidátkách prim právě muži. Na téma ženy a muži nám přistál ve schránce mail od paní Zuzany, která nám poslala několik mouder ze soužití ženy a muže.

Žena má v hádce vždy poslední slovo. Cokoli řekne poté muž, je začátkem další hádky.

Žena má obavy o budoucnost, dokud se nevdá. Muž nemá obavy o budoucnost, dokud se neožení.

Ženatý muž může zapomenout na své chyby. Je zbytečné, aby si tutéž věc pamatovali dva lidé...

No uznejte, určitě znáte někoho, kdo tato moudra může z osobní zkušenosti potvrdit. Ale co bychom si mi muži bez žen na světě počali….

A tak pánbůh s Vámi a vše zlé pryč přátelé!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Kroužecký (Petr Truksa, 1.9.2014 8:09:38) Odpovědět

  Čemu se proboha divíte..... Neschopný Kroužecký potřebuje se dostat na radnici a moc dobře ví,že ho volit lidé nebudou a tak chce lidi chytnout na zakroužkováni celé strany. Mimochodem Kroužeckého uskupení je TOP 09 "B". Kocourek přikázal Kroužeckému si udělat svoji kandidátku aby dostali více hlasů. Kocourek, Materna -Petr(nebo jak se ten člověk jmenuje) a Kroužecký je jeden velký podvod na lidi. Kocourek a Petr ti vůbec nebydlí v Nera (mají jen fiktivní bydlišťě - jinak bydlí v Kelských Vinicích) a v podnikání neschopný Kroužecký tohle trio jen uzavírá....

 2. pro Petra (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 1.9.2014 8:18:39) Odpovědět

  Dobrý den Petře,
  neumím posoudit, zda to co píšete se zakládá na reálných skutečnostech, ale přijde mi přitažené za vlasy, aby si pan Krožecký dělal kandidátku na něčí příkaz. Navíc takovou, která dost možná získá více hlasů než sestava "A" mužstva.
  To bychom se mohli pustit do spekulací, zda za touto kandidátkou není například nenaplněná ambice po minulých volbách.
  Co se týká bydliště - zákon vyžaduje mít trvalé bydliště ve městě. To jmenovaní jistě plní. A pokud skutečně bydlí jinde, pak je hlavně na nich, aby s voliči hráli fér...

 3. Kroužecký (Pro Tomáše, 1.9.2014 8:31:40) Odpovědět

  Přitažené za vlasy???? Asi Tomáši nemáte moc velký přehled o dění v Neratovicích,že? Stačí se podívat na důležitá hlasováni(píši důležitá). Co Kocourek navrhne to Kroužecký papouškuje...... A co se týká bydlišťe tak vím co źakon říká, ale je zcela nemorální,kdyz tito 2 lidé trvale žijí někde jinde a mají jen fiktivní byty v místě kde chtějí kandidovat aby si zajistili zakázky pro své firmy....
  PS: klidně můj příspěvek můžeš Tomáši smazat.

 4. Zakázky (Sylva, 1.9.2014 9:14:48) Odpovědět

  Když je řeč o zakázkách, můžete prosím konkretizovat o které zakázky jde?

 5. Pro Petra (?) (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 1.9.2014 10:59:35) Odpovědět

  Petře,
  víte, jedna z věcí, která nás vedla k založení tohoto blogu byla snaha trochu zabojovat s takovým tím oblíbeným planým osočováním a přimět lidi, kteří veřejně hodnotí ostatní, aby své informace zdrojovali. Musím s politováním konstatovat, že v předvolebním období je to boj s větrnými mlýny.
  Snažím se pozorně číst weby měst, Stejně tak ostatní v redakci. Nepamatuji si, že by pan Peter měl nějakou zakázku od města Neratovice. Firma pana Kocourka jich pak má patrně znatelně méně, než před jeho zvolením do zastupitelstva. Pokud to tak není, budu rád, když mě opravíte a upřesníte.
  Pokud bych měl k danému říci můj názor - za nesprávné považuji, pokud se daný politik snaží tvářit, že ve městě žije, když to není pravda. Pokud veřejně přizná - Neratovice jsou pouze jedním z míst, kde přebývám, pak je to k voličům fér. Infomraci mají. Obecně - lidé by si měli rozmyslet, zda budou podnikat v oboru, ve kterém usilují o veřejné zakázky, nebo dělat politiku. Pokud dělají oboje, střetu zájmu se asi nevyhnou.

 6. Upřesnění pro pana Malinu (J. Dohnal, 1.9.2014 12:52:39) Odpovědět

  Dobrý den,

  chci jen upřesnit, že pan Mikeš nebyl z ČSSD vyloučen, ale dnem zaregistrování jeho vlastní kandidátky mu členství v ČSSD zaniklo. A to je rozdíl, sice drobný, ale přesto rozdíl.

 7. Jak to je se zakázkami (Karel Svoboda, 1.9.2014 16:35:02) Odpovědět

  Všechny stavební zakázky v Neratovicích jsou zveřejněny na webu města zde: http://www.neratovice.cz/prehled-verejnych-zakazek/ds-4537/p1=26873
  O to, že je tam po 20 letech od revoluce najdeme, můžeme poděkovat právě panu Kocourkovi. Všechny předchozí vedení města si s tím nelámali hlavu. Návrh na transparentní zadávání veřejných zakázek připravil zkraje roku 2011 právě Aleš Kocourek jako předvolební slib, vycházející ze Semilské výzvy. Nic předtím ve městě nebylo. Zakázky "malého rozsahu" se přidělovali bez jakékoliv vnitřní směrnice města.

  Z veřejně dostupných informací Sbírky listin na www.justice.cz zjistíte, že KASTEN, jehož je Aleš Kocourek vlastníkem a jednatelem, je pravděpodobně nyní jedna z největších stavebních firem na Mělnicku s téměř stovkou zaměstnanců v trvalém pracovním poměru. Je tedy jedním z největších zaměstnavatelů a prostřednictvím odvedených daní i přispěvatelů do rozpočtu města Neratovice. Její obraty se pohybují kolem čtvrt miliardy ročně.

  V roce 2011 bylo Městem Neratovice vyhlášeno 67 veřejných zakázek, včetně zakázek malého rozsahu. V roce 2012 najdeme 86 záznamů. V loňském roce 2013 jich tam je 81 a letos zatím 39. Dáte-li si práci, dojdete k jednoduchým počtům.

  KASTEN vyhrál za poslední 4 roky z 273 veřejných soutěží vyhlášených městem Neratovice POUZE DVĚ veřejné zakázky. Nejnižší cenou na Zateplení MŠ Sluníčko s cenou cca 5 mil a nejnižší cenou na opravu terasy u Kovomatu za 2,5 mil.

  Aleš Kocourek je od roku 2010 členem kolektivního orgánu Rady města Neratovice. Výše zmíněné dvě zakázky hodnotili výběrové komise podle předem daných pravidel, soutěžních podmínek. Zmíněný radní nebyl nikdy jejich členem. Stejně tak se ani nezúčastnil jednání Rad města, které tyto dvě zakázky schválilo. Na webu města či přímo na Městském úřadu je o tom celkem podrobně zpracovaná dokumentace, do které může každý občan nahlédnout.

  Zdali si Aleš Kocourek dělá z města dojnou krávu, či kandiduje proto, aby si zajistil zakázky pro své firmy, nechám na každém čtenáři. V tomto konkrétním bodě mám jasno.

 8. pro pana Svobodu (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 1.9.2014 16:55:30) Odpovědět

  Dobrý den, děkuji pane Svobodo, přesně tak si představuji hodnotný komentář!

  Děkuji i panu Dohnalovi za upřesnění - vycházeli jsme z někdejšího článku v médiích, kde se i pan hejtman Petera vyjadřoval o vyloučení. A celý článek byl ve formátu vyloučit x ponechat v ČSSD. Inu člověk se stále učí!

 9. Mikešovic parta (Radek P., 1.9.2014 21:20:46) Odpovědět

  Tak si nějak pamatuji, když Mikeš tvořil B team pro ČSSD s panem Šamanem a jmenovalo se to myslim Pro Mělník. Určitě příklad pro zákon o financování politických stran. Prostě Vám dáme něco v obálce. Udělejte tohle, takhle a neptej se, kde jsme ty peníze vzal. Jee to je trapné ještě dneska pro rádobyctěné pány. To byl mysíim rok 2006.

  Když se podívám na dnešní partu, tak vidím zase několik doktorů, strážníků, přeběhlíku. Vlastně nic nového v podobně malých městech. Osobně znám doktory a vážím si jich. Ale jejich kvalifikace pro zastupitelstvo..to je jiný smutnější příběh. Strážníky ani nemusíme zmiňovat, ty nastoupi vždy, když dochází jiní aktivisti s normálnějším kreditem.

  Vlastně úspěch, že nekandiduje Teplík, Pašek, Petržílek, Šnajdr, brácha Neumann a spol.

  R.

 10. pro Radka (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 2.9.2014 9:40:03) Odpovědět

  Dobrý den Radku,
  nezlobte se, ale pokud víte o nějakém předávání obálek, iSoutok fakt není místem, kam byste to měl napsat...
  Prosím, zvažte, zda informace, které v komentářích uvádíte, jsou veřejně ověřitelné. Děkuji.

 11. jak je to se zakázkami? (Jana, 2.9.2014 10:27:08) Odpovědět

  "V roce 2011 bylo Městem Neratovice vyhlášeno 67 veřejných zakázek, včetně zakázek malého rozsahu. V roce 2012 najdeme 86 záznamů. V loňském roce 2013 jich tam je 81 a letos zatím 39. Dáte-li si práci, dojdete k jednoduchým počtům.

  KASTEN vyhrál za poslední 4 roky z 273 veřejných soutěží vyhlášených městem Neratovice POUZE DVĚ veřejné zakázky. Nejnižší cenou na Zateplení MŠ Sluníčko s cenou cca 5 mil a nejnižší cenou na opravu terasy u Kovomatu za 2,5 mil.
  *************************************************
  No, a v tom je problém. Letos je zveřejněno 39... Možná je všechno v pořádku, možná ne, a jakmile jsou dohady, nic dobrého nevznikne.
  Takže bud nezveřejnovat nic, nebo vše.
  Mimochodem s Kovomatem ..., protože se dělá znovu. Jako zakázka, ne jako reklamace-jsou to 2? roky kdy se to dělalo poprvé? Tak nějak. I to by chtělo vysvětlit, aby občané neměli dojem, že dotují to samé 2x ze svých daní. Než částečné informace, raději žádné, to je myslím lepší, než aby se rozhořela neproduktivní debata, kdy se na to p. Kocourek může v Nera vykašlat možná ke škodě města.

 12. Pro JANU,Sylvu a pana Svobodu (Dominika, 2.9.2014 11:26:21) Odpovědět

  Rozumím tomu,že obhajujete a děláte vše možné pro p Kocourka..... asi něco za něco??? Tak jen na vysvětlení (ne pro Vás- VY to dobře víte) ale pro občana. Ve stavebních firmách to chodí tak,že já zajistím zakázku např.v Nera stavební firmě ze Semil a ona zajistí ve stejné výši zakázku třeba v Semilech apod. Ještě aby Kocourek vyhrával zakázky v Nera..... Tak hloupý snad nikdo není. Co se týká zaměstnanců,tak třeba 100 jich zaměstnává (nevím),ale většina mluví trošku jiným přízvukem.... Dále jestliže někdo bydlí v jiné obci a chce kandidovat někde jinde tak tomu pak nerozumím z jakého důvodu.....(nehledě na to,že je to neetické a vypovídá to o morálce dotyčného). Asi určitě ne pro blaho občanů.

  Tak nech si čtenář udělá usudek sám.

  A pane Svobodo......JÁ A NEJEN JÁ MÁM TAKÉ JASNO.

 13. Dominiko (Karel Svoboda, 2.9.2014 16:55:59) Odpovědět

  Milá Dominiko. Pana Kocourka osobně neznám. Chápu, že asi dotyčný nebude Vás kandidát do obecního zastupitelstva. Ani můj ne, mám bydliště v Kostelci. Ale na rozdíl od Vás, pracuji se zdroji nikoliv s pomluvami. Stačí poskládat ověřitelná fakta dohromady, pracovat chvíli s vyhledávačem.
  Pokud bych měl přijmout vaši logiku něco za něco, což v principu odmítám, nabízí se otázka: Proč děláte to co děláte?

 14. Dominiko (Jana, 10.9.2014 9:24:25) Odpovědět

  ..jinak: nelze dělat závěry , které píše pan Svoboda, z neúplných/nezveřejněných údajů/dat..
  To kritizuji.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz